Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Płyty winylowe (analogi,czarne płyty) (https://forum.cdrinfo.pl/f5/plyty-winylowe-analogi-czarne-plyty-93314/)

Czołgista 23.03.2014 21:42

Płyty winylowe (analogi,czarne płyty)
 
Od kilku lat płyta winylowa przeżywa swój renesans ,
nawet mnie to wzieło , choć w latach 90-tych wyprzedałem
większość z mojej kolekcji winyli, moda czy głupota ???
Na to pytanie odpowiem w następnych postach, bo traktuję ten temat
jako rozwojowy ?

Moje pytanie zasadnicze :
kto na forum CDRinfo słucha aktualnie płyt winylowych ?
Bardzo proszę się ujawniać , CDRinfo to forum o płytach
a skoro stare wraca to jeśli zbierze się jakaś grupa to może
jakiąś zakładkę się z Bartkiem wynegocjuje ?

:czytaj:

sobrus 24.03.2014 08:50

Posiadam na strychu gramofon (bodajże Bernard) oraz duży zapas płyt winylowych których nie słucham :)
Do zestawu wzmacniacz Elizabeth HI-FI oraz magnetofon szpulowy "Dama Pik".

joujoujou 24.03.2014 11:52

Spora kolekcja winyli wciąż jest. Gramofon też (Fryderyk).

Tylko że nie słucham, bo wszystko to zostało w Polsce.

Natomiast amplituner z epoki (Radmor 5102) jest w ciągłym użyciu i wcale się nie chce zepsuć.

Berion 24.03.2014 14:39

Nie rozumiem skąd to uwielbienie do winyli w dobie muzyki cyfrowej. Są nawet DSP do popularnych odtwarzaczy aby imitować odgrywanie z płyt winylowych (ten charakterystyczny "przygłuch" + jak ktoś chce trzaski). Jest też SACD i BDA jak ktoś chce wyżej 41KHz.

sobrus 24.03.2014 14:45

Moim zdaniem to tylko sentyment.

Oczywiście winyl brzmi inaczej, ale że lepiej to kwestia gustu i przyzwyczajenia.

Reszta też nie ma żadnego sensu, CD potrafi odtworzyć w sposób praktycznie doskonały wszystko co potrafi usłyszeć ludzkie ucho.

superrrmario 24.03.2014 17:12

Trochę starych winyli, gramofon Daniel, WS-401. Jeszcze kawalerskie :)

czary2mary 24.03.2014 17:23

Trochę płyt i singli + 2 sprzęty Unitra Adam GS 424 i Technics SL-1210 ale odpalane rzadko dla konserwacji żeby nie zardzewiały:ysz:

Jarson 24.03.2014 17:27

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1278658)
Nie rozumiem skąd to uwielbienie do winyli w dobie muzyki cyfrowej. Są nawet DSP do popularnych odtwarzaczy aby imitować odgrywanie z płyt winylowych (ten charakterystyczny "przygłuch" + jak ktoś chce trzaski). Jest też SACD i BDA jak ktoś chce wyżej 41KHz.

Pewnie to nie chodzi do końca o muzykę, a o całą otoczkę. Odsłaniasz gramofon. Przekręcasz fotel. Stawiasz na stoliczku obok butelkę whiskey. Nalewasz. Kierujesz się ku półce z płytami, wybierasz właściwą, odruchowo przecierasz mankietem grzbiet opakowania. Umieszczasz płytę na swoim miejscu, opuszczasz igłę, siadasz na fotelu...

Jeśli chodzi o tylko posłuchanie sobie muzyki, to winyl nie ma sensu...

DarkSlide97 24.03.2014 17:35

Ja się pochwalę dość dużą (ponad 50) kolekcją płyt winylowych, główne z muzyką klasyczną i rockiem. Jednak słuchane są tylko na specjalne okazje. Jeśli chodzi o sprzęt odtwarzający, posiadam gramofon w wieży - nie jest to co prawda wysoka półka ale mi wystarcza :)

Jarson 24.03.2014 18:10

Gramofon w wieży zawsze jest na najwyższej półce, żeby było wygodnie wkładać płyty :spoko:

crowbme 24.03.2014 18:54

Ja także posiadam i słucham płyt winylowych. Od czasu do czasu kupuję nowe płyty, raczej nowe niż używane. Kupiłem używany gramofon Project z Austryjackiej stajni, nie Czeskiej z pożądaną igłą. Choć dynamika jest niższa niż CD, to jakość nowych płyt nie odbiega od CD w czasie odsłuchu. Oczywiście z czasem się to zmieni. Ale chyba właśnie o to chodzi ;). Cała otoczka wyboru płyty, zmiany strony, czyszczenia robi swój nie powtarzalny klimat. Jak ma sie do tego kominek i dobry alkohol, żadna zima nie jest zła ;).

Czołgista 24.03.2014 23:11

Cytat:

Napisany przez sobrus (Post 1278631)
Posiadam na strychu gramofon (bodajże Bernard) oraz duży zapas płyt winylowych których nie słucham :)
Do zestawu wzmacniacz Elizabeth HI-FI oraz magnetofon szpulowy "Dama Pik".

Bernarda trzymaj , to dobry gramofon, dbaj o niego ,
Co do Elizabeth HI-FI to nie wiem i sie nie wypowiem dziś.
magnetofon szpulowy "Dama Pik" , to albo miej go na zasadzie
kolekcionera, zabezpieczyć, zchować, na jeszcze lepsze czasy.
albo daj na allegro.

Co do płyt to ja jestem otwarty na propozycje
mtdraw()gmail.com

Pozostałe posty , będę odpisywał codziennie ,
dzięki za wszystkie wpisy

Czołgista 24.03.2014 23:16

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1278658)
Nie rozumiem skąd to uwielbienie do winyli w dobie muzyki cyfrowej. Są nawet DSP do popularnych odtwarzaczy aby imitować odgrywanie z płyt winylowych (ten charakterystyczny "przygłuch" + jak ktoś chce trzaski). Jest też SACD i BDA jak ktoś chce wyżej 41KHz.

Taka korba :D

Jest różnica toast2

Winyl --> klimat .
Flac 24 --> jakokść

M@X 24.03.2014 23:44

...iTunes = praktycznosc i pelna synchronizacja miedzy wszystkim w domu ;-)!

I tak - akceptuje, choc nie widze sensu, zarowno winylowcow jak i innych zwolennikow fizycznych nosnikow. Tyle ze tego samego oczekuje od drugiej strony :spoko:

DarkSlide97 25.03.2014 04:45

Jeśli chodzi o muzykę to mam ją na komputerze. Używam jedynie Last.fm by poznawać nowe zespoły, utwory. Głównie wynika to z tego, że nie bardzo ufam usługom "w chmurze" bo może mi np. paść internet i nie mam czego słuchać(ew. mogę słuchać na magnetofonie bo jeszcze takie cudo posiadam :D). A tak to mam tyle muzyki, ze nawet jakby była awaria na tydzień, to wszystkiego bym nie przesłuchał :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.