Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS2 + Modbo760 - czarny ekran po wlutowaniu (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-modbo760-czarny-ekran-po-wlutowaniu-93388/)

DevilMayCry 19.04.2014 18:37

PS2 + Modbo760 - czarny ekran po wlutowaniu
 
Ilość załączników: 1
Witam!

Jestem nowym użytkownikiem na forum, więc proszę o wyrozumiałość. Dotarłem tutaj w związku z problemem dotyczącym mojej konsoli oraz jej przeróbki.

Posiadam konsole PS2 Slim SCPH 90004 8D z płytą główną GH-071-32. Jest to jedna z nowszych wersji. Chciałem ją przerobić, na początku pomyślałem o przerobieniu karty pamięci, lecz ten sposób podobno w takowych nie działa. Wybór jednogłośnie padł na modchip - Modbo 760. Kupiłem owy chip oraz znalazłem schemat pod płytę GH-071-42 (podaje w załączniku), użyłem go ponieważ nie znalazłem nigdzie w internecie schematu pod GH-071-32. Punkty "mniej więcej" się zgadzały, tzn. były może troszkę przesunięte względem schematu. Zabrałem się za lutowanie przy użyciu porządnej stacji lutowniczej z bardzo cienkim grotem. Użyłem cienkich kabli "kynar" o bardzo małym przekroju lutując wszystkie punkty tak jak na schemacie. Po złożeniu konsoli w całość i podłączeniu do TV nie ma nic, problem wygląda następująco - sygnał jest, lecz nie ma ani obrazu, ani dźwięku (jest po prostu black screen, chociaż że sygnał jest). Po podłączeniu powinno chyba pokazać się logo modbo oraz wejście do menu (u mnie nie ma nic). Dodam, że jest to moje drugie podejście do tego (z lepszym sprzętem). Wydaje mi się, że wlutowałem wszystkie połączenia poprawnie. Za pierwszym razem użyłem zwykłej lutownicy i efekt był taki sam. Jednak po odlutowaniu układu wszystko działało poprawnie. Aktualnie płyta leży z wlutowanym układem, póki co go nie rozlutowuje - wykluczając tym samym, że punkty są źle zlutowane. Nie mam pojęcia w czym tkwi problem, być może pierwszy start chip'a odbywa się w jakiś "szamański sposób" - coś trzeba kliknąć, podłączając pada? A może użyłem złego schematu, może coś siadło na konsolce?

Pozdrawiam oraz proszę o pomoc!

misiozol 19.04.2014 22:21

Zaden szamanski sposob , zrob zdjecia swojego arcydziela (byle dokladne) i zobaczymy co tam sie dzieje zawsze mozesz odlutowac zasilanie od chipa i zobaczyc czy wstanie .

DevilMayCry 20.04.2014 10:46

Dzięki, za odpowiedź. Jak na razie nie mam czym zrobić zdjęć układu, ponieważ nie posiadam na stanie tak dobrego aparatu. Po świętach spróbuje coś wykombinować. Co do zasilania sprawdzę później, choć wydaje mi się, że konsolka wstanie, za pierwszym razem też tak było. Co do zdjęć, co chcesz sprawdzać dokładniej, może sam się czegoś doszukam.

Edit: Ten schemat wgl. pasuje do mojej konsoli, bo nie doszukałem się innego w internecie?

Sorry, za double post (jeśli jest opcja edit, to prosze moderatora o zrobienie tego), ale zauważyłem na płycie i schemacie dwa miejsca z lutem "GND" oraz miejsce "Z". Zlutowałem GND z lewej strony układu modbo760 (punkt ze schematu), natomiast nie zlutowałem nigdzie drugiego punktu GND (tego po prawej stronie układu modbo760), oraz nigdzie także nie wlutowałem punktu Z (mam go na płycie, lecz nie ma go na schemacie), pytanie czy drugie GND ma być wlutowane oraz punkt Z, jeśli tak to gdzie?

Berion 25.04.2014 17:20

Jak masz napisane na schemacie, ten jest do płyty głównej o oznaczeniu GH-071-042 i teoretycznie do innej nie będzie pasować (a w każdym razie może nie pasować).

Większość schematów znajdziesz tutaj:
http://www.eurasia.nu/modules.php?na...titleA&show=50

Niewykluczone, że Modbo 6xx i 7xx to 4.0, ale diabli wiedzą. ;) Chyba nie, ja już niestety nie pamiętam.

DevilMayCry 25.04.2014 17:59

Ilość załączników: 2
@UP - Czy pomógłbyś mi dobrać właściwy schemat? Nic nie znalazłem w necie na temat GH-071-32, tylko 42... Nie wiem co począć bo konsola dalej nie wstaje, a co do tego Z i GND drugiego?

PS. Te diagramy nieco się różnią, ale mój chip jest taki sam jak na schemacie wyżej (tj. biały)
PS.2 - Czy możliwością nie działania mogą być zbyt "długie" kable do połączeń? Moje są troszke dłuższe i się zawijają...
PS.3 - Co do zdjęć no to dodam na dniach.

misiozol 26.04.2014 10:53

Schematy beda sie roznic z prostej przyczyny bo sa alternatywne punkty lutowania do niektorych punktow ,generalnie po WLASCIWYM wlutowaniu dziala od razu i nie ma cudow .

DevilMayCry 26.04.2014 10:58

Akurat to wiem, zadałem wyżej kilka pytań dot. Z czy GND? Może to ma jakiś wpływ? O dziwo ja mam płyte GH-71-32, a do takiej schematu identycznego nie ma, choć tamte się po części zgadzają. Luty powinny być właściwe, sam się zająłem tą fuszerką

Na jednym jest GND1 i GND2 u mnie jest jedno... itd.

szczuru 26.04.2014 16:41

GND to po prostu ground, uziemienie - możesz podlutować gdziekolwiek, gdzie takowe jest (w teorii nawet pod którąś ze śrub). Co do punktu Z to... jestem już 24h na nogach i na schematach nie widzę punktu Z :|

Berion 26.04.2014 19:01

Kable powinny być jak najkrótsze ponieważ istotne są czasy.

Nie wiem czy to jest źródło Twoich problemów. Ja na sprawach hardware słabo się znam, nie jestem elektronikiem.

misiozol 26.04.2014 20:42

Ja to czekam az w koncu zobaczymy zdjecia jego lutowania , wtedy ocenimy co dalej .

DevilMayCry 27.04.2014 11:00

Tak punktu Z nie ma na schemacie, ale jest na chipie (to jakiś nowszy model). Ground mam podpięty. Co do zdjęć będą jak tylko będzie to możliwe

szczuru 27.04.2014 16:43

Jeśli masz punkt Z to na 99% masz modbo 745/750. Porównaj miejsca lutownicze z tym schematem:
http://www.trisaster.de/page/content..._gh-071-42.jpg

DevilMayCry 28.04.2014 13:55

Ilość załączników: 10
Porównałem, na pewno nie mam 750/745, zresztą na modbo pisze wyraźnie 760. Na moim jest punkt F, gdzie na 750/745, go w ogóle nie ma... Wszystko jest tak samo, jedyna różnica to GND. Zaraz dorzuce fotki układu.

Edit: Dodaje fotki, sorry za double, ale robiłem z różnymi ustawieniami, aby sprawdzić jak wyjdą. Może teraz coś uda się stwierdzić. Reszta fotek w drugim poście. Co do innych/dokładniejszych miejsc piszcie...

PS. Co do jednego odpiętego kabelka, to nie jest to winowajca, po prostu odpiał się podczas robienia fotek, bo przedtem to sprawdzałem i był na miejscu...

DevilMayCry 28.04.2014 14:17

Ilość załączników: 2
Reszta fotek w drugim poście, ponieważ osiągnąłem limit. Proszę o podpięcie/edit. Sorry za double :)

Berion 28.04.2014 16:58

Trochę kiepsko Ci to wyszło. Popaliłeś ścieżki, a na niektórych zdjęciach wygląda jakbyś pozwierał ze sobą nogi od kości, np. na tym tutaj:
http://forum.cdrinfo.pl/attachments/...u-p1100452.jpg

Wydaje mi się, że kable też są dużo za długie i za grube. Ale ja się na elektronice nie znam, przypominam. W tym przypadku powtarzam zasłyszane od lutujących, opinie. ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.