Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Telefony (Smartfony) (https://forum.cdrinfo.pl/f122/)
-   -   Sony Xperia J (https://forum.cdrinfo.pl/f122/sony-xperia-j-93489/)

Berion 31.05.2014 18:48

Sony Xperia J
 
Xperia J, co prawda nie jest to mój pierwszy "smarkfon", ale pierwszy którego używam na co dzień i pierwszy któremu poświęciłem trochę czasu.

O zaletach nie ma sensu pisać, więc poniżej wymienię wady jakie znalazłem:


HW:

1. Fatalne przyciski pogłaśniania, ściszania i wyłączania. Są za płytkie i po kilku miesiącach używania "dostały luzów".

2. Słaba matryca, nie wyświetla wielu kolorów, a do tego ma niskie czasy reakcji przez co w grach potrafi smużyć. Myślę, że może to przeszkadzać jedynie w grach, w aplikacjach animacji za wielu nie ma, jak są to drobne, a do tego nie widać wtedy braków w palecie barw.

3. Słaba antena. Przy słabym AC ma problemy z utrzymaniem połączenia Wi-Fi.

4. Trudne otwieranie/zamykanie telefonu. Plastik jest dobrej jakości, ale jest raz że za cienki, a dwa kiepsko rozmieszczone zatrzaski. Sprawia to negatywne wrażenie tandety i delikatności.


FW (stockowy):

1. Brak blokady wygaszania ekranu w dialerze przez co podczas rozmowy, wygasza się i aby tę zakończyć trzeba go wybudzać. Uciążliwe, szczególnie w połączeniu z punktem hw-1.

2. Z niewiadomych mi przyczyn, aplikacja od Google Play przestaje się łączyć ze sklepem, czasami wywala cały Google Framework.

3. Jeśli ktoś brał ten telefon z Play dostanie pierdyliard crapware działający w tle, wyżerający baterię i w dużej mierze niedający się wyłączyć bez rootowania... Łącznie jest ponad 200 aplikacji/usług w tle!

4. Legendarne szarpanie GUI, dopóki nie wyłączy się zbędnych programów.

Berion 23.01.2015 10:29

I zdechła... Nagle. W ogóle nie ładuje, wyłączyła się, na nic nie reaguje. Sprawdzałem na innych ładowarkach i gniazdku i też ciemność.

Oby to tylko bateria...

revolver0 23.01.2015 11:13

A jak się ją ładuje przez micro USB czy ma dodatkowy wtyk na ładowarkę?

misiozol 23.01.2015 11:42

Kolega ma podobne cudo , spadlo mu to pare razy za duzo przyniosl to do mnie na obadanie i po rozkreceniu okazalo sie ze z przynajmniej 5-10 elementow odkleilo sie od plyty :szczerb: . Masz mozliwosc naladowania bateri po za telefonem np. jakis zasilacz laboratoryjny ? robiles jakis master restet ? kabel inny uzyles (pytanie dosc glupie bo zapewne tak , ale nie piszez ze uzyles ) .

M@X 23.01.2015 12:02

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1311422)
I zdechła... Nagle. W ogóle nie ładuje, wyłączyła się, na nic nie reaguje. Sprawdzałem na innych ładowarkach i gniazdku i też ciemność.

Oby to tylko bateria...

Dziala! :spoko:

mgit 23.01.2015 17:32

@Berion
Miałbyś S5, to by ci nie zdechła, i nie miałbyś niepotrzebnego softu...
Po za jedną do kupowania biletów lotniczych - którą da się wyłączyć bez root'a - po co to komu tego typu aplikacja...

andy 23.01.2015 17:41

U siebie mam aplikacje do kupowania biletów w pkp, mpk i używam - rewelka.

Berion 23.01.2015 17:48

Działa, działa. Ale strasznie dziwna sprawa. Telefon zachowywał się jak nieżywy. Wyjąłem baterię, włożyłem i odpaliła się. Jednak wszystko mi się cięło/rwało. Nie dało się korzystać. Wyłączyłem (z poziomu menu Androida) i włączyłem jeszcze raz. I póki co jest w porządku.

Napisałem pod wpływem emocji, szczególnie że pozbyłem się gwarancji. ;D


@mgit
Dla mnie 60% to crapware, ale nie do wyłączenia tylko do posłania do dev/null, włącznie z TouchWiz. Także nie dziękuję, wolę znacznie lepsze aplikacje ze gugielowego e-sklepu.

mgit 23.01.2015 17:52

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1311457)
U siebie mam aplikacje do kupowania biletów w pkp, mpk i używam - rewelka.

Do mpk to jeszcze rozumiem, ale po kiego mi do kupowania biletów lotniczych - ja codziennie samolotem nie latam, co najwyżej raz do roku jak jadę na wakacje...

Berion 23.01.2015 17:55

Do Łeby samolotem? ;p

mgit 23.01.2015 17:59

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1311463)
Do Łeby samolotem? ;p

Do Łeby się nie opłaca samolotem lecieć :rotfl:
Ale już na jakąś zagraniczną wycieczkę tak... lepiej samolotem, niż tłuc się kilkanaście godzin w mpk...
A wbrew pozorom wcale drożej nie wychodzi o ile zaplanuje się takowy wyjazd odpowiednio wcześniej :taktak:
Pamiętam jak ostatnio jechałem na wczasy za granicę... to przelot tanimi liniami nie był wcale taki drogi...

misiozol 23.01.2015 22:30

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1311459)
Działa, działa. Ale strasznie dziwna sprawa. Telefon zachowywał się jak nieżywy. Wyjąłem baterię, włożyłem i odpaliła się. Jednak wszystko mi się cięło/rwało. Nie dało się korzystać. Wyłączyłem (z poziomu menu Androida) i włączyłem jeszcze raz. I póki co jest w porządku.

Napisałem pod wpływem emocji, szczególnie że pozbyłem się gwarancji. ;D


@mgit
Dla mnie 60% to crapware, ale nie do wyłączenia tylko do posłania do dev/null, włącznie z TouchWiz. Także nie dziękuję, wolę znacznie lepsze aplikacje ze gugielowego e-sklepu.


A w jaki sposob pozbyles sie gwarancji ?

Patrix 23.01.2015 22:40

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1311463)
Do Łeby samolotem? ;p

Łeba jest ok :taktak: Lubię lodziarnię obok tego deptaka z kostki brukowej gdy się idzie na drugą stronę portu, cukiernię też mijasz.

Berion 24.01.2015 16:00

U mnie tam tylko smażalnia story. ;]

Melduję, że póki co działa normalnie. Dzwonię po Mouldera i Scully. ;]

Odblokowując bootloader.

misiozol 24.01.2015 16:25

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1311617)
Odblokowując bootloader.

To nie ma znaczenia w/g prawa EU musza ci udowodnic ze to spowodowalo fizyczne uszkodzenie telefonu nauczcie sie ROTOWANIE TELEFONU NIE WPLYWA NA GWARANCJE ktora ma zawsze 24 miesiace, a jak twierdza inaczej oddaj sprawe do sadu konsumenckiego i za kazdym razem wygrasz ;)

http://matija.suklje.name/rooting-an...warranty-in-eu


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.