Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Telefony (Smartfony) (https://forum.cdrinfo.pl/f122/)
-   -   HTC Legend (https://forum.cdrinfo.pl/f122/htc-legend-93509/)

DarkSlide97 06.06.2014 20:17

HTC Legend
 
W dniu dzisiejszym udałem się na pocztę w celu wymiany świstka zwanego awizo na paczkę, w której znajdowała się moja nowa komórka ;).

Nowa komórka to oczywiście HTC Legend, którego zakupiłem na AlleDrogo.

Po kilkugodzinnej zabawie, dostosowywaniu, ściąganiu aplikacji itd. (chyba każdy tak ma z nowym telefonem :P) wrażenia jak najbardziej pozytywne. Przede wszystkim telefon jest z aluminium. Ma to niestety odzwierciedlenie w jakości sygnału( w domu prawie wcale nie ma, na zewnątrz jest lepiej). Ważniejsze jest to, że gdy trzyma się telefon w ręku to nic nie trzeszczy, nie skrzypi i się nie ugina. Ekran AMOLED, wywołuje bardzo dobre wrażenie :spoko:.

Oryginalnie w telefonie był Android 2.1. Oczywiście gdy tylko wpadł w moje ręce dostał aktualizację do Froyo i Google Play(na telefonie był Android Market, o dziwo normalnie działajacy), którego musiałem ciągnąć z chomika bo telefon nie chciał go zaktualizować :haha:.
Pomimo wolnego jak na te czasy procesora 600Mhz i tylko 384MB Pamięci RAM telefon w ogóle nie zwalnia i nie trzeba używać task killerów. Źywotności baterii nie będę oceniać, bo mam go dopiero od kilku godzin.

Co do wad:

- nie wiem czemu, ale gniazdo jack nie działa jak powinno - wykrywa słuchawki na 2 sekundy i nic poza tym. Trzeba będzie go wyczyścić lub zakupić adapter miniUSB>jack.

- czasami (bardzo rzadko) ekran źle się dotyka np. dotykam dół a zaznacza górę. Ale tak jak wspominam, dzieje się to bardzo rzadko, poza tym telefon nie jest najnowszy, więc w sumie można to wybaczyć :]

- zasięg niestety ograniczony przez metalową obudowę.

To chyba tyle :) Tak się chciałem pochwalić.

Patrix 06.06.2014 20:19

No to długiego i bezawaryjnego używania.

DarkSlide97 06.06.2014 20:21

Mam nadzieję :) Wygląda na solidny.

grzeniu 06.06.2014 20:48

Sorki, że tak krytycznie, ale...
jeśli telefon ma służyć do tego, co sugeruje jego nazwa to kiepski zasięg jest niewybaczalną wadą. Zakładam oczywiście, że piszesz o tym mając porównanie z innymi wcześniejszymi aparatami. Może u ciebie po prostu jest słaby zasięg?
Obudowa nie musi być z aluminium, żeby nic nie skrzypiało - jak jest dobrze wykonany, to nic nie ma prawa skrzypieć.

Kwestii dotyku ekranu nie będę roztrząsał, ale na swoim jeszcze nic takiego nie zaobserwowałem (a używam jakieś 3/4 roku). Nie piszę na jakim, żeby nie było...ale nie powinno nic takiego się zdarzać na nowym telefonie.

Ze słuchawkami też dziwne :hmm: To na pewno nie kwestia jakichś ustawień?

Mam nadzieję, że sprzęt jakos się dotrze i będzie ci dobrze służył.
Jednak dla mnie z tymi wadami telefon jest do zwrotu/reklamacji.

DarkSlide97 06.06.2014 21:17

U mnie ogňlnie jest słaby zasięg, no mieszkam na zadupiu. Na zewnątrz jest ok.
Co do dotyku - w poprzednim telefonie dotykowym po 2 latach było podobnie.

A to wejście - jak nie znajdę rozwiązania to reklamuje. Bo może jest taki adapter co pisałem. Albo to problem softu.

Berion 06.06.2014 21:21

Rootuj, po co Ci bezużyteczny telefon? :P

Po reklamacji oczywiście.

DarkSlide97 07.06.2014 17:34

Update: Wejście słuchawkowe ożyło :D Trzeba trochę poruszać wtykiem i działa :)

revolver0 07.06.2014 20:57

Jak wejście jest uwalone to reklamuj, no chyba że to wtyk słuchawkowy coś luźny jest.

DarkSlide97 08.06.2014 05:20

Wtyk jest OK. Co do reklamacji - jak zaczęło działać, to nie ma czego reklamować. :spoko:

momomi 26.09.2014 08:56

htc legend był moim poprzednim telefonem ;) ogólnie polecam, fajny w użytkowaniu :) ale podziwiam za odwagę kupowania na AlleDrogo - droższych rzeczy niż za 100zł tam nie kupuje :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.