Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Problem z FMCB (https://forum.cdrinfo.pl/f106/problem-fmcb-93533/)

JediDarkPower 15.06.2014 11:59

Problem z FMCB
 
Mam pytanie odnośnie FMCB, niby moja konsolka jest nim przerobiona ale, gdy ją włączam to zamiast owego mc boota włącza mi się ulaunchelf. Szukałem na karcie plikow odpowiadajacych za właczanie boota, niestety ich nie znalazłem sa tylko jakieś konfiguracyjne. Irytuje mnie to trochę ponieważ, żeby właczyć jakaś gierkę muszę przewertować całą listę save-ów, żeby znaleść plik ESR, po za tym liczy sie też dla mnie kwestia estetyczna (wiadomo FMCB wyglada znacznie lepiej, niż lista rodem z DOS-a). I tu pojawia się moje pytanie, czy jest jakaś możliwość, żeby dograć potrzebne pliki abym w końcu mógł odpalić normalnego FMCB ?? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Berion 15.06.2014 12:17

Twój problem to nie jest brak jakichś plików magicznych na karcie pamięci tylko:
a. konfiguracja FMCB jaką sobie zrobiłeś
b. uszkodzony pad, który wciska non stop jakiś przycisk - można przy starcie przecież odpalać programy z hot buttonów).
c. wsadzony pendrive do konsoli z uLE pod nazwą "RESCUE.ELF".

Cała instalacja FMCB jest na karcie pamięci w "mc0:/BEEXECcośtam/" (piszę z pamięci ponieważ już dawno tego nie widziałem na oczy). I radzę tego nie dotykać. ;)

Weź czysty FREEMCB.CNF, wgraj na np. pendrive (możliwe że FMCB znajdując "mass:/FREEMCB.CNF" użyje go zamiast tego z sysconf) i za pomocą uLE, podmień go na ten który siedzi w "mc0:/SYS-CONF/".

JediDarkPower 15.06.2014 13:17

hmm z tym, że nigdzie nie widze tego folderu "mc0:/BEEXECcośtam/", czy możliwe, że to przez to ??
konsolę odkupiłem od kolegi, nic przy niej nie majstrowałem, więc nie wiem jak został ten FMCB zkonfigurowany .

szczuru 15.06.2014 16:07

Cytat:

Napisany przez JediDarkPower (Post 1285799)
hmm z tym, że nigdzie nie widze tego folderu "mc0:/BEEXECcośtam/", czy możliwe, że to przez to ??
konsolę odkupiłem od kolegi, nic przy niej nie majstrowałem, więc nie wiem jak został ten FMCB zkonfigurowany .

Odpal FMCB Configuratora i usuń uLe z autostartu i wszelkich hotkeyów ;)

JediDarkPower 15.06.2014 17:15

Teraz to sobie ca***322;kiem namiesza***322;em, sci***261;gn***261;***322;em z internetu gotowca czyli te pliki "mc0:/BEEXEC-SYSTEM" i teraz wogóle si***281; nic nie odpala tylko czarne t***322;o :(, Co teraz ?? Pewnie bez innej karty sie nie obejdzie :(

szczuru 15.06.2014 17:59

Cytat:

Napisany przez JediDarkPower (Post 1285814)
Teraz to sobie całkiem namieszałem, sciągnąłem z internetu gotowca czyli te pliki "mc0:/BEEXEC-SYSTEM" i teraz wogóle się nic nie odpala tylko czarne tło :(, Co teraz ?? Pewnie bez innej karty sie nie obejdzie :(

Nadpisaleś ważne pliki FMCB i teraz ratuje Cię tylko ponowna instalacja za pomocą np innej PS2, na której mógłbyś uruchomić instalator (czyli z chipem, swap magiciem lub z działającym FMCB).

JediDarkPower 15.06.2014 19:19

No to lipa :( ale przynajmniej zainstaluj***281; sobie tego fmcb od podstaw :)

Berion 15.06.2014 20:09

Mówiłem, żebyś tego nie dotykał. Po co w ogóle szukasz jakichś nieistniejących rozwiązań jak napisaliśmy Ci co powinieneś zobaczyć/sprawdzić. Tym bardziej, że jestem drugą osobą w Polsce która pracowała przy tym programie, więc chyba można mi czasem zaufać. :p

Instalacja FMCB jest per karta pamięci, a w wersjach do 1.8b dodatkowo per region magic gate (de facto określający modele konsol na których będzie działać). Dlatego też FMCB się instaluje (tworzone są linki symboliczne w tablicy systemu plików karty pamięci do tego samego pliku, który jest podpisany dla tej konkretnej karty pamięci), a nie nagrywa (pliki są podpisane dla innej karty).

Bez modchipa lub innego exploita nie zainstalujesz bo nie będziesz mieć jak odpalić instalatora. Goła konsola tego nie ruszy.

JediDarkPower 15.06.2014 21:46

Ta wiem, trozke niecierpliwy jestem i zacz***261;***322;em sam szuka***263; rozwiaza***324; :( no ale có***380;, bywa

JediDarkPower 16.06.2014 22:45

A tak przy okazji, czy na terenie wroc***322;awia jest kto***347; kto by odp***322;adnie nagra***322; mi tego FMCB ??


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.