Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f15/)
-   -   Napęd czyta tylko niektóre płyty CD Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f15/naped-czyta-tylko-niektore-plyty-cd-audio-93653/)

Virtus 08.08.2014 15:48

Napęd czyta tylko niektóre płyty CD Audio
 
Problem w tym, że niektórych płyt Audio CD napęd nie "widzi". Normalnie używam Foobara2000, ale sprawdziłem w WMP i jest to samo - albo oba widzą płytę, albo oba jej nie widzą. WMP pokazuje nawet komunikat: Włóż płytę do napędu.
Jeśli "na piechotę" wejdę w napęd, to Eksplorator Windows nic nie pokazuje, tak jakby płyty w napędzie nie było.

Co robić?
Może to DRM miesza? Jeśli tak, to jak sobie z tym poradzić?

Mój napęd to: LiteOn DWDRW iHAS124 SATA
W Menedżerze Urządzeń jest: Wersja sterownika: 5.1.2535.0

czary2mary 08.08.2014 19:23

Cytat:

Napisany przez Virtus (Post 1289521)
Problem w tym, że niektórych płyt Audio CD napęd nie "widzi". Normalnie używam Foobara2000, ale sprawdziłem w WMP i jest to samo - albo oba widzą płytę, albo oba jej nie widzą. WMP pokazuje nawet komunikat: Włóż płytę do napędu.
Jeśli "na piechotę" wejdę w napęd, to Eksplorator Windows nic nie pokazuje, tak jakby płyty w napędzie nie było.

Co robić?
Może to DRM miesza? Jeśli tak, to jak sobie z tym poradzić?

Mój napęd to: LiteOn DWDRW iHAS124 SATA
W Menedżerze Urządzeń jest: Wersja sterownika: 5.1.2535.0

Czy płyty są tłoczone (CD-ROM) czy zapisywane w napędach (CD-R)
Jaki firmware w nagrywarce Liteon iHAS 124 .

Czasami napędy mają kłopoty z płytami CD zabezpieczonymi przed kopiowaniem ale takie płyty nie są zgodne z formatem CompactDisc .
Również producenci napędów optycznych nie wspierają takich płyt stąd też
większość napędów nie widzi takich płyt bądź mają kłopoty z odtwarzaniem\kopiowaniem ich.

Virtus 09.08.2014 11:05

Mówię o płytach z muzyką, kupowanych w sklepach. Myślałem, że nazywają się CD Audio.
Np. jedna z takich płyt, to Neil Young "Road Rock", wydana przez Reprise. No i trochę mnie to irytuje, że uczciwie kupionych płyt nie mogę sobie zgrać na dysk.

Jak mam sprawdzić jakie mój napęd ma firmware?

Berion 09.08.2014 11:20

CD Audio lub CDDA to nazwa formatu danych. CD-ROM to nazwa technologii - jest bardzo dużo rodzajów nośników. Tłoczone mają przyrostek ROM, np. CD-ROM, DVD-ROM, BD-ROM itd.

Wersję fw powinieneś znaleźć we właściwościach napędu, programach do nagrywania (np. ImgBurn, który polecam), programach do testowania jakości wypalenia etc.

Virtus 09.08.2014 11:34

Nero Burning ROM w oknie wyboru nagrywarki pokazuje:
Wersja Firmware AL0Q

Edycja:

Uaktualniłem do wersji: AL0S czyli wg LiteOn najnowszej dla hardware w wersji "B"

Virtus 09.08.2014 15:52

Jest duży postęp programy widzą już napęd :+)

Ale żeby nie było zbyt dobrze, pojawił się kolejny problem: Zgrałem płytę Foobarem2000 do ogg. Na koniec Foobar wyrzucił komunikat z ogromną ilością poważnych (major) błędów.

Może Foobar nie jest tak dobry do zgrywania jak do odtwarzania?

Jaki jest obecnie, wg Was najlepszy program do zgrywania płyt Audio CD?
Może być nawet płatny, byle nie zbyt drogi - tak do 100 zł. powiedzmy.

grzeniu 09.08.2014 16:37

EAC. Darmowy. :spoko:
Pobierzesz w plikach cdrinfo.

Virtus 09.08.2014 21:00

A czy EAC nie jest trudny w konfiguracji? - tak czytałem na Forum.

grzeniu 09.08.2014 21:08

Jest dokładny opis w artykule na cdrinfo. Zrobisz to raz i masz święty spokój.
Nie taki diabeł straszny.
Większość rippowanych płyt w necie jest robiona EAC-iem, pewnie domyślasz się dlaczego.

Zgrywać płyty możesz nawet neronkiem, zakładam że go masz.

Virtus 09.08.2014 23:25

O.K. artykuł znalazłem - dzięki! Z taką laską, to nawet kulawy powinien dać radę :+)

P.S. Mam tylko Burning ROM 7, jest tam opcja "zapis ścieżek", nagrywa dobrze, ale ma tą wadę, że trzeba nagrać albo całą płytę, albo nagrywać po jednym utworze. Dość dziwne, gdyż nawet WMP ma opcję wyboru dowolnych utworów do zgrania.

grzeniu 09.08.2014 23:37

Już nie pamiętam, jak jest w nero 7, ale w nero 12 zaptaszkowujesz utwory do zgrania na dysk. Zgrywa te zaznaczone do ustawionego formatu (ewentualnie kwestia wtyczek). Jednak chyba zawsze można było wybierać utwory do zgrania.

Virtus 10.08.2014 11:56

Może chodzi o coś innego. Nero to cała paczka programów. Ja zainstalowałem tylko Burning ROM. Może do ripowania używasz, któregoś z tych pozostałych?
W funkcji "zapis ścieżek" jest tylko klawisz "zaznacz wszystko" lub można klikając na poszczególną ścieżkę zaznaczyć właśnie nią. Kwadracików do ptaszkowania nie ma.


EAC odsyła mnie do strony gdzie ma być koder oggVorbis. Problem w tym, że go tam nie widzę. Proszę powiedzcie gdzie on jest na tej stronie:
http://www.vorbis.com/setup_windows/

Virtus 10.08.2014 17:53

Już widzę, że najnowszy ogg Vorbis jest z 2004 roku. Może ktoś inny rozwija ten format? Jeśli tak, to gdzie można pobrać najlepszy?

Cytat:

Napisany przez grzeniu (Post 1289631)
...
Nie taki diabeł straszny.
....

On nie jest straszny, on jest koszmarny!!

Ustawiłem korekcję błędów na średnią. Ustawiłem do zgrania jedną piosenkę i zgranie bez kompresji. Po godzinie zgrywania pokazywał, że jeszcze będzie zgrywał 6 godzin!!

To sadyzm w czystej postaci.

P.S. Cały czas pokazywał "błąd synchronizacji" jeden po drugim. Przepraszam ale co on tam synchronizował przy jednym utworze?

grzeniu 10.08.2014 19:01

Masz coś namieszane w ustawieniach, zrób to raz jeszcze na spokojnie, albo użyj kreatora - na początek wystarczy, a później już świadomie dokonasz korekt. Te opcje ustawień w EAC-u nie są jego wadą, to inne programy ich nie mają w ogóle i przez to są łatwe w obsłudze.
Tak to jest - albo się chce dobrze, albo łatwo i szybko. :mruga:
Zakładam, że napęd i płytka są ok.

Zgrywanie idzie może trochę wolniej, niż innymi programami na maxa, ale bez przesady. Różnica kilku minut na całej płycie nie robi różnicy. Nie ma mowy o jakichś godzinach. :O

Virtus 10.08.2014 20:34

Zwracam honor programowi !!

Odinstalowałem i zainstalowałem i teraz zapiernicza jak mały samochodzik :+)

i to na wolniejszych (bardziej dokładnych) ustawieniach.

No dobra pójdźmy dalej. Możesz być tak dobry i doradzić jaki kodek bezstratny wybrać?

Ja ustawiłem PCM ale prawdę mówiąc to nie wiem czym on się różni od np. IMA ADPCM.

A może jakiś zewnętrzny?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.