![]() |
PS3 przyklejenie stopki i pytanie o YLOD
Witam, szybkie pytanie - zakupiłem używane ps3 cech 2500b z rogero 4.55 i hdd 750gg. Wszystko hula pięknie, ale na konsol był robiony downgrade i ktoś źle (lub wcale ) dokleił jedną stopkę od spodu w wyniku czego odpadła i jej nie ma. Posiadam takową od innej ps3 i moje pytanie - czym to przykleić? może być klej typu kropelka czy coś takiego?
Drugie pytanie teoretyczne , czy wie ktoś może jak w tych nowszych ps3 slim ma sie sprawa z YLODem? przyznam szczerze że obawiam się tego niezmiernie... Wiem że zakupiona ps3 została niedawno wyczyszczona z kurzu oraz została w niej zmieniona pasta termo na arctic mx2. |
Cytat:
http://www.westingames.com/productPi...0301044687.jpg Użyj taśmy dwustronnej, nie używaj kleju bo uniemożliwisz sobie późniejsze rozkręcanie konsoli. Cytat:
|
Tak samo jak z każdą PS3, X360 i prawdopodobnie PS4 i XBO. Pewnego dnia tenże nadejdzie. ;) Nie zamykaj jej w żadnych szafkach, nie stawiaj we wnękach etc. daj jej oddychać, a dłużej popracuje (moja CECHL04 w tej chwili bije 8000 godzin w tym ze 2k we wnęce gdzie bardzo się grzała i 1k jako debug kit) - więc całkiem niezły wynik! Średnia życia to na moje kaprawe oko ze 3k.
Co się miało nauczyć Sony jak technologia dalej ta sama? :P Po prostu Slimy są krócej na rynku i jest ich mniej to i proporcje są różne. Zwiększ obroty wiatraka, rozbolą uszy, ale poprawisz chłodzenie. PS3 Fan Control Utility, chyba jako plugin teraz - albo zostało to zlepione z Webman - nie wiem, nie używam. |
PS3 i X360 to były sprzęty w swoim czasie bardzo zaawansowane.
Wielordzeniowe procesory 3,2Ghz i topowe w tym czasie GPU zamknięte w małych obudowach. To i tak super im sie udało. PS4 i XO to kupa* zrobiona na sprawdzonej technologii energooszczędnych układów AMD. Tu się moim zdaniem nie ma co zepsuć. TDP 4 rdzeniowego procesora Athlon na rdzeniach Jaguar to marne 25W. Dwa takie to będzie 50W. Myśle że pierwsze GPU X360 mogło tyle mieć albo więcej. *bardzo fajne sprzęty i dobry ekonomiczny pomysł - ale spójrzmy prawdzie w oczy obok hiendu to nawet nie leżało. |
Już sporo konsol z obu stajni popadało na "odklejki" więc albo tak poszli po kosztach, albo tak spaprali architekturę, albo obie te rzeczy.
Prawda, gdyby nie ten cały kryptograficzny cyrk to można by rzecz że to są... HTPC. Szkoda, bo już po pierwszych grach widać jak PC odjeżdża graficznie, a co się będzie działo wraz z DX12 i grami dedykowanymi PC? No właśnie... Nie sądzę aby ta generacja trwała dłużej niż 5 lat, chyba że deweloperzy na PC będą hamować dla konsol (tytuły multiplatformowe). Lineup gier póki co też nie zachęca. Mnie w zasadzie nie zachęca niczym. Exclusive'ów brak, zalew indyków które na innych platformach kosztują grosze, a na konsolach nawet 100 razy drożej (!), a gry które mnie interesują są albo na old genach gdzie mogę przeboleć grafikę albo na PC gdzie grafika urywa łeb (choćby Project Cars, no ale do premiery jeszcze trochę zostało). Pewnie w przeciągu najbliższych dwóch lat sytuacja znacznie się poprawi, ale na razie to jest dramat i wg. mnie kompletny bezsens wydawania na któregoś z next genów. Do tego stopnia, że zastanawiam się nad Wii lub WiiU. ;p |
Cytat:
|
mam wii i jakos do mnie nie przemawia , juz samo to ze trzeba miec cale mnostwo bzdetow zeby pograc czsami zwykly kontroler nie starczy musi byc z jakimis dodatkami wpinanymi w niego jkas porazka , najwiecej radosci daje kinect xboxa360 ;)
|
Cytat:
|
Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:11. |
Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.