Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   AIO Project, czyli płyta ze wszystkimi programami dla PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f106/aio-project-czyli-plyta-ze-wszystkimi-programami-dla-ps2-93698/)

Berion 23.08.2014 15:20

AIO Project, czyli płyta ze wszystkimi programami dla PS2
 
Ilość załączników: 5
https://forum.cdrinfo.pl/attachments...go_v2_mini.png

Witaj wędrowcze,

przed sobą masz obraz zawierający wszystkie znane mi, scenowe programy dla PS2. Wszystkie release'y są repackami, a więc posiadają pełne nazwy wraz z ich wersją, wszystkim plikom tekstowym zostały zmienione entery z uniksowych na windowsowe, tak aby użytkownicy Windows i PS2 mogli bez problemu je odczytać. Wszystkim Readme.txt, ReadMe, 1st_read, read etc. zostały zmienione nazwy na "readme.txt" lub jeśli jest kilka wersji językowych, na "readme_<kod państwa>.txt", zaś źródła spakowane LZMA2 do sources.7z w niezmienionej formie. Programy dla innych platform niż PlayStation 2 zostały spakowane i przed użyciem należy je oczywiście rozpakować (mimo że część packerów jak np. WinRAR pozwalają na uruchamianie ich z wewnątrz/tmp). Programy na PS2, których autorzy udostępnili też wersje niespakowane, dostały sufiks "<nazwa programu> (packed).elf".

Absolutnie wszystkie te programy są całkowicie DARMOWE, oparte o PS2SDK (włącznie z bibliotekami), a więc i w zupełności legalne.

Więcej szczegółów znajdziesz w readme, w załączniku.

- - -

Wersja 2.0.1 (2021) (MD5 dla *.iso: 7D2F0EA43AE48215E3863FEB3D6362F2)

Mega.nz:
Wersja 1.5.1 (MD5 dla *.iso: A12C7F61FAB9C89F6244123675F5AFAB)Wersja 1.5.0 (MD5 dla *.iso: 46C3F8E1DB882C679AFFEEB80D34F8DA)

Wersja 1.3 (MD5 dla *.iso: 8B1EE99792568A4EAB0153B21BC72E07)Wersja 1.2 (MD5 dla *.iso: B4A8155811D9716541E36934641E88E1)

misiozol 23.08.2014 15:51

zaraz bedziemy testowac , juz sie ssie ;)

Czy mozna rozpowszechniac na innych forach oczywiscie z cala lista plac wliczona i kredytami dla ludzi pracy ? No i gdzie jest readme po angielsku ?

Berion 23.08.2014 16:05

Nawet wskazane. ;)

Cytat:

----------------------------------------------------------
Licencja:
----------------------------------------------------------
Możesz udostępniać AIO dowolnej liczbie osób, w dowolny sposób, w dowolnym miejscu, na dowolnym nośniku, z uszanowaniem poniższych warunków:

1. Nie możesz modyfikować AIO, ani dołączonych doń dokumentacji - ze szczególnym uwzględnieniem dodawania licencjonowanego, pirackiego oprogramowania!
2. Nie możesz sprzedawać całego lub części AIO, na jakimkolwiek nośniku. Jest darmowy, dostępny dla każdego i taki musi pozostać.
3. Nie możesz dodawać całego lub części AIO do płatnych usług.
A angielskie readme jest w środku obrazu (w folderze AIO, w root płyty). Możesz wypakować sobie 7-zipem (obsługuje ISO9660/Joliet i chyba UDF (ale sczyta z Joliet tak jak PS2)). Podobnie jak okładki w "/AIO/extras/".

szczuru 23.08.2014 17:45

W końcu oficjalny rilis :)

misiozol 23.08.2014 17:53

odnosnie brakujacych schematow do chipow http://www.neoasic.com/diagram.php

Berion 23.08.2014 17:59

Znam, dzięki. Jeszcze są też na sksapps. Po prostu nie miałem czasu tego wszystkiego ściągać i sprawdzać, więc póki co jest co jest, czyli tylko tych kilka modchipów. Skupiłem się na sofcie, w następnym release spróbuję dodać.

misiozol 25.08.2014 12:16

Poszlo w swiat razem z kredytami

http://www.ps3news.com/forums/consol...tml#post472679

Berion 26.08.2014 10:13

Dzięki.

szczuru 26.08.2014 10:44

Przerzuciłem na Assemblera ;)

Berion 26.08.2014 11:30

To mnie zduplikowałeś teraz. :czar:
http://www.assemblergames.com/forums...62-AIO-Project

Chyba nas spacyfikują. ;p

misiozol 26.08.2014 11:53

Juz chyba zrobili bo nie ma nic pod tym linkiem co podales ;) i nie moge nic znalezc zwiazanego z tym projektem.

Berion 26.08.2014 12:19

Ano. Cóż, bez łaski. ;)

Problem w tym, że tematy tam są zatwierdzane, nie pokazują się automatycznie (przynajmniej dla nowych użytkowników). Więc ani Szczuru nie wiedział o moim temacie, ani ja o jego. Jeden mod zatwierdził jeden temat, drugi drugi, a trzeci wywalił oba bo uznał to za spam. lol

misiozol 26.08.2014 12:46

No normanie nie wiem co ci moderatorzy sobie czasami mysla :rotfl: , ale bywaja przydatni - czasami :fiu:

armorsnake 27.08.2014 12:43

Berion bardzo przydatna "składanka" i gratulacje fronpagea na psx-scene i inych ;)

Berion 01.09.2014 10:54

Dzięki.

KyRol 07.10.2014 03:38

Masa świetnie wykonanej pracy, masa. Bardzo dobrze, że coś takiego powstało, postaram dodać coś od siebie i przeczeszę znane mi zakamarki w sieci, na wskutek czego mam nadzieję, uda się uzupełnić nieco contentu do następnego releaseu.

Berion 07.10.2014 20:41

Byłoby miło. Ja mam już trochę programów zebranych do kolejnej wersji:

CNF-Tool v0.5.1.7z
FFXTool v0.3.7z (nowsza wersja)
Game Graphic Studio v7.40.7z
M4c#in3 ID Changer v0.2a.7z (był, ale rozpakowany który nie działał)
Omniconvert v1.1.0B.7z (nowsza wersja)
P2M Extractor v1.0.1.7z
Rainbow v1.0-52.7z
rasm v0.1.7z
RipPSS v0.5a.7z
TextER v1.0b6.7z
Tim2bmp Converter Tool.7z

+ brakujące schematy montażu ze sksapps i fuses

misiozol 07.10.2014 21:30

Jak zrobisz update daj znac , poslemy w swiat nowa wersje .

Berion 07.10.2014 21:41

(...) która zainteresuje może z 10 osób, ale ok. Scena jest praktycznie martwa. Nasze pokolenie przestało grać, a więc Ci co się interesowali sceną przestali się nią interesować. Piraci z kolei albo przestali piracić (wyrośli, stać ich, etc.) albo przestali grać. Młodzi w ogóle nie mają pojęcia o technologii, technice, nie potrafią czytać, nie potrafią nieszablonowo myśleć, uzależniono ich od usług online. Cóż, no trudno. Będę mieć za to co wspominać na stare lata jak dożyję i pokazać wnukom co kiedyś dziadek montował. :czar:

Podsumowując: ja to w sumie robię dla siebie, trochę z sentymentu i trochę jako hobby.

Berion 11.10.2014 00:20

Ilość załączników: 2
Wersja 1.3.
MD5: 8B1EE99792568A4EAB0153B21BC72E07

Można odpalać przez OPL, ale sensu w tym dużego nie ma bo większość programów się tak nawet nie odpali.

Dorzuciłem też autorun z opisem płyty i ikonkę dla Windows.


PS: Byłem pijany, więc polski changelog jest po części polski, a po części ponglish. ;p

misiozol 11.10.2014 12:33

Poszlo w swiat ;)

A youkai of love 15.11.2014 17:56

A nie ma żadnych aktualizacji dla modbo760? XD No i update do DMS3 na płycie jest beta v4 a najnowszy to beta v7, znalazłem na sksapps.

ethar 16.11.2014 01:13

Mam rozumieć że to taki Elf-pack 3.0 na sterydach? ;D Z chęcią sprawdzę co tam jest, tylko muszę swoją nagrywarkę znaleźć :P

Berion 16.11.2014 10:05

Tak, elfpack to taka miniaturka, regionalna nawet i nie będzie już rozwijany. AIO Project go zastąpił.

@Haker120
Modchipy są potraktowane jeszcze po macoszemu. Tyczy się więc to nie tylko ich fw, ale też schematów. Nie da się zrobić wszystkiego na raz. Motywacja też jest mała bo w zasadzie nikogo to nie interesuje. Garstkę osób i tylko garstka z tejże garstki rozumie co to jest AIOP. ;)

ethar 16.11.2014 10:40

AIOP - jest Twoim projektem? Czy w przyszłych wersjach będą paczki programów/narzędzi do PS3?

@Haker120 A po co Ci aktualizacja do modbo760 - przecież wszystko lata na nim jak ta lala :P

misiozol 16.11.2014 12:27

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1301194)
Tak, elfpack to taka miniaturka, regionalna nawet i nie będzie już rozwijany. AIO Project go zastąpił.

@Haker120
Modchipy są potraktowane jeszcze po macoszemu. Tyczy się więc to nie tylko ich fw, ale też schematów. Nie da się zrobić wszystkiego na raz. Motywacja też jest mała bo w zasadzie nikogo to nie interesuje. Garstkę osób i tylko garstka z tejże garstki rozumie co to jest AIOP. ;)

Berion nie badz depresyjny , interesuje i bys byl zaskoczony ile osob to interesuje robisz kawal dobrej roboty jak cos potrzebujesz daj znac na pewno znajda sie osoby ktore chetnie pomoga , ja np. chetnie dopomoge w jaki kolwiek sposob ;)

A youkai of love 16.11.2014 13:55

Cytat:

Napisany przez ethar (Post 1301207)
@Haker120 A po co Ci aktualizacja do modbo760 - przecież wszystko lata na nim jak ta lala :P

Tak, ale zastanawiałem się czy są jakieś, po zaktualizowaniu DMS3 w końcu ruszył FMCB. XD No i szanowny guru Berionie, nie poddawać się! AIOP uratowało mi konsolę, w razie czego mogę pomóc, zwłaszcza że ps2 to 5 konsola w moim życiu. Niejednokrotnie wymieniałem laser. Ah to kombinowanie z Lens Changer. XD

Berion 16.11.2014 15:18

@ethar
Bardzo bym chciał kiedyś dożyć czasów kiedy ludzie zaczną czytać readme, tym bardziej że jest też po Polsku. To chyba moje czwarte marzenie. :P

To nie chodzi o to, że na nim lata lub nie, tylko o to że jest to jedna z opublikowanych wersji oprogramowania, tym razem wewnętrznego. A skoro jest to "All in One" to chciałbym aby nie było ""All in One with exceptions". ;]

- - -

"Depresyjność" to moja jesienno-zimowa natura. ;]

ethar 16.11.2014 16:46

Jeszcze się ściągało, jeszcze nie wypaliłem nie przeczytałem - a ja niecierpliwy czasem jestem ;) Przeczytam :)

Właśnie, sporo osób z forum jest wdzięcznych i gdyby nie Twoja praca, pewnie nigdy bym nie zrozumiał tzw. Sceny i myślałbym że na PS2 można tylko grać... w Okami pewnie nigdy bym nie pograł bo po angielsku by mi się nie chciało. A tak to dostałem jak najbardziej dopracowane spolszczenie jakie widziałem (tak próbowałem gdzieś znaleźć błędy, ale pomimo tego okazały się "niebłędami".)

Pasjonaci dalej gdzieś tam żyją w naszym świecie :)

Berion 16.11.2014 20:41

Jesteś więc rozgrzeszony. :D

ethar 16.11.2014 22:33

W "software not included (polish)" (tyczy się też angielskiej wersji) jest literówka w 33 wierszu "- USB Advanve (ostatnia wersja: 3.0)" Z tego co pamiętam to był USB Advance.

By nie było że nikt nie czyta readme ;P - swoją drogą z tą grozą *.vir - mistrzostwo ;D

Edit: Jest tam dany SCUMMVM wersja 1.1.1 - dla PS2 jest nowsza pod tym adresem (1.4.1) http://sourceforge.net/projects/scum...znic&download=

Jeszcze jedno, o ile dodawanie programów PS3 do tej paczki mija się z celem, ale może by warto powrzucać rzeczy związane z PSX - rozumiem że homebrew/programy są oparte na licencji PS2SDK. Ale jakby nie patrzeć PS2 ma rdzenną emulacje PSX... Chociaż do PSX przychodzi mi na myśl jedynie ePSXe 1.9.0 - ale na pewno coś tam na niego powstało (BLEEM! - nie wymieniłem bo pamiętam że był płatny).

szczuru 16.11.2014 23:13

Cytat:

Napisany przez ethar (Post 1301367)
Jeszcze jedno, o ile dodawanie programów PS3 do tej paczki mija się z celem, ale może by warto powrzucać rzeczy związane z PSX - rozumiem że homebrew/programy są oparte na licencji PS2SDK. Ale jakby nie patrzeć PS2 ma rdzenną emulacje PSX... Chociaż do PSX przychodzi mi na myśl jedynie ePSXe 1.9.0 - ale na pewno coś tam na niego powstało (BLEEM! - nie wymieniłem bo pamiętam że był płatny).

Trudno byłoby to skompilować tak aby uruchamiało się na PSX i PS2. Chociażby dlatego, że to jest obraz DVD. Kwestie "launchera" można by dla PSX obejść poprzez dodanie PSX.EXE (PSX.EXE w przypadku PSX'a ma wyższy priorytet niż SYSTEM.CNF <- ten by pozostał dla PS2). Ale nadal przeszkadza nam to, że jest to obraz DVD :P Co do emulacji PSX na PS2 to sprawa ma się podobnie - PS2 w trybie PSX nie odczyta nic z nośnika DVD.

ethar 16.11.2014 23:16

No tak, bo w sumie jakby patrzeć, przerzucenie tego na nośnik USB niewiele da, bo zakładam że podczas emulacji PSX odłącza porty USB. Chyba że PSX2PS2 chyba działał tak że obsługiwał dalej porty USB... Mniejsza, no nic zostaje teraz do zrobienia paczka AIO4PSX :D

Berion 17.11.2014 00:41

Będą osobne AIO dla PSX, PS2, PS3 i Xbox (innych nie planuję). Zastanawiam się też nad AIO Mini, tak aby był bootowalny zarówno na PSX i PS2 - daje się "psx.exe" jako wykonywalny dla PSX'a i SYSTEM.CNF dla PS2 prowadzący do elfa (PSX zignoruje BOOT2 i wtedy poszuka pliku o starej nazwie czyli psx.exe); oczywiście też max 700MB dla całego obrazu CD (mode2 itd.)). Tylko w ten sposób da się to zrobić.

ethar 17.12.2014 14:14

Ja jestem za tym, a więc czekam na kolejne wersje. :)

MrFilox 01.11.2015 16:22

Można dodać zapisy z gier do AIO w następnej wersji fajnie by było. Mogę pomóc sprawdzać i ściągać save'y.

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1295054)
(...) która zainteresuje może z 10 osób, ale ok. Scena jest praktycznie martwa. Nasze pokolenie przestało grać, a więc Ci co się interesowali sceną przestali się nią interesować. Piraci z kolei albo przestali piracić (wyrośli, stać ich, etc.) albo przestali grać. Młodzi w ogóle nie mają pojęcia o technologii, technice, nie potrafią czytać, nie potrafią nieszablonowo myśleć, uzależniono ich od usług online. Cóż, no trudno. Będę mieć za to co wspominać na stare lata jak dożyję i pokazać wnukom co kiedyś dziadek montował. :czar:

Podsumowując: ja to w sumie robię dla siebie, trochę z sentymentu i trochę jako hobby.

Berion coż poradzić ???

Berion 01.11.2015 21:24

Nic się nie da na to poradzić, pogodziłem się z tym.

Co do save'ów: to nie jest dobry pomysł wg. mnie ponieważ:
1. niektóre gry po chamsku zrzucają tam kawałek RAM (w takim sensie, że nie tylko tablice z eventami, przedmiotami itp.)
2. jest kilka tysięcy gier, a więc co najmniej kilka tysięcy save'ów mnożąc jeszcze razy 4 (regiony)
3. jeśli wrzucić tylko do najlepszych gier, dlaczego nie do wszystkich?
4. których i tak się nie da bo niestarczy miejsca na płycie.

MrFilox 02.11.2015 05:25

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1340979)
Nic się nie da na to poradzić, pogodziłem się z tym.

Co do save'ów: to nie jest dobry pomysł wg. mnie ponieważ:
1. niektóre gry po chamsku zrzucają tam kawałek RAM (w takim sensie, że nie tylko tablice z eventami, przedmiotami itp.)
2. jest kilka tysięcy gier, a więc co najmniej kilka tysięcy save'ów mnożąc jeszcze razy 4 (regiony)
3. jeśli wrzucić tylko do najlepszych gier, dlaczego nie do wszystkich?
4. których i tak się nie da bo niestarczy miejsca na płycie.

2. Można wrzucić tylkl region PAL dla testu.
3. Można i te najlepsze ;)
4. Upchnąć na 8,5 GB albo zrobić oddzielną płytę.
5. I jeszcze trzeba te save'y sprawdać. k***a

szczuru 02.11.2015 10:19

W dzisiejszych czasach moim zdaniem nie ma sensu upychanie save-ów na płycie. Co do homebrew/narzędzi to ma sens bo dobrze mieć dla danej platformy wszystko w jednym miejscu ale co do save-ów to zawsze znajdą się niezadowolone głosy pytające dlaczego dodano save do tytułu ABC a nie do XYZ - wszelkie save-y znajdziesz na gamefaqs ;) Nośnik z save-ami miał sens za czasów PSX-a, gdy dostęp do nich i możliwość skopiowania ich na MC była ograniczona. Ale z drugiej strony nikt nie wzbrania się aby coś takowego powstało dla PS2, więc możesz sam zebrać 4,7GB (PS2 z zasady średnio radzi sobie z DVD9) save-ów i wydać ;)

MrFilox 02.11.2015 12:19

Zastanawiam się i chyba zrobie taką. O gamefaqs wiedziałem (chyba każdy to zna).

Berion 02.11.2015 13:42

No właśnie, po co Ci jestem do tego ja i AIO? :) Zrób! Tylko mam taką prośbę abyś najpierw ustalił założenia projektu. Na wzór tych poniżej (to są tylko propozycje, a nie Talmud).

1. Postaraj się aby nazwa pakietu była unikalna (AIO/AIOP zdecydowanie nie jest, ale to intencjonalnie ;]), aby łatwo było ją zapamiętać i skojarzyć z PS2.

2. Zadbaj o porządek na płycie (tak jak ja w AIO, czyli tak jak nigdy nikt do tej pory nie zrobił z różnymi AIO na PS2 (moje nie jest jedynym)). Proponuję wydzielić program bootujący do osobnego folderu (SYSTEM.CNF pozwala zagnieżdżać do więcej niż jednego poziomu). Proponuję także nie dzielić gier na regiony folderami. I proponuje przyjąć takie nazewnictwo:
"<pełna nazwa gry (zamiast regionu identyfikator) (krótki opis save'a)>.<format>", czyli np. "Okami (BLES-12345) (all unlocked).psu".

3. Używaj formatu PSU, żaden inny nie powinien wchodzić w grę. Do dyspozycji masz PS2 Save Converter od ffgrievera, a dla formatów egzotycznych możesz posiłkować się PS2 Save Builderem. ABSOLUTNIE NIGDY nie rozpakowuj save'ów, ponieważ wiele gier używa dat jako zabezpieczenia.

4. Do każdego save'a, dodaj plik tekstowy o tej samej nazwie, w którym wpiszesz autora i szerszy opis.

5. Użyj wszystkich trzech rodzai tablic dla systemu plików na płycie, czyli ISO9660 (obowiązkowy), Joliet dla uLE aby pozwolić sobie na długie nazwy i UDF 1.2 aby dało się spatchować ESR.

6. Sprawdź każdy save z każdą grą (niewykonalne jeśli nie zamierzasz piracić :P)

7. Obraz płyty, razem z readme, spakuj za pomocą 7-Zip w wersji 9.20 do formatu natywnego, algorytmem LZMA2 (da to najmniejszy możliwy plik wynikowy archiwum, które obsługuje niemal każdy wrchiwizer).

8. Często opis na gamefaqs nie zgadza się ze stanem faktycznym... Podobnie jak region (bywają też grzebane, bywa też że idiota wrzucał save na np. GF i inny jest GID folderu, a inny save'a w środku co z oczywistych względów nie zadziała).

9. Dyskusyjna jest kwestia własności save'ów.

10. Wiele save'ów ma ikonki (*.icn + *.sys) podmienione przez programy, którymi były odczytywane. Możesz je zastąpić z innych save'ów bo zawsze będą takie same.

Jak to zbierzesz w myślach do kupy to stwórz nowy temat, dedykowany temu zbiorowi (z dwoma postami po sobie, pierwszy pusty, drugi z tym czego zamierzasz się trzymać). I wytrwaj chociaż do pierwszego release'a... Proponuję skupić się na początku na najlepszych grach, inaczej Ci się znudzi i projekt umrze (uwierz mi, że zwykle tak to bywa na scenie - stawiane są sobie nierealne założenia lub totalny spontan, który szybko prowadzi do chaosu, znudzenia i ostatecznie śmierci projektu). Jak to porządnie zrobisz, to zmontuję jakiś skin i logo do uLE (jeśli będziesz chciał oczywiście).

Trilu 02.11.2015 14:31

@Berion ,Potrafisz natchnąć człowieka :P

Osobiście nie widzę w tym sensu ,ale jak Chłopak ma się nudzić, to niech płodzi płytkę :)

MrFilox 02.11.2015 15:41

Żeś się rozpisał Berion xd. Narazie właśnie mam zamiar na tych najlepszych grach a potem dodawać nowsze wersje gdzie bedą inne save'y. A tak propo po co chcesz robic AIO dla psx ?

MrFilox 03.11.2015 12:48

A w aio pisales o tych warunkach ktore moge spelnic to takie pytanko jak wgrac save na ps2 w formacie PSU czy mam zrobic plytke z psu i ktos bedzie mogl sobie te save zgrywac i przerabiac na windowsie bo jak to taka plyta bez sensu by byla. Chce taka plyte zrobic z ktorej mozna zgrywac te savey odrazu na mc za pomoco ule.

Berion 03.11.2015 18:08

Oczywiście, że można zgrywać via uLE na PS2. Po to właśnie kontener PSU bo tylko taki obsługuje (i m.in dlatego też napisałem aby nie rozpakowywać save'ów bo "MC Paste" jest już niepotrzebna).

I nie "za pomoco" tylko "za pomocĄ". :P

MrFilox 03.11.2015 18:47

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1341105)
I nie "za pomoco" tylko "za pomocĄ". :P

xd :P właśnie pomógł mi wujek google i znalazłem temat też na forum z 2008 roku gdzie ktoś też miał ten problem w uLe jest taka magiczna opcja PSU Paste xd :D ale musiałem się natrudzić ;)

bater 26.02.2016 12:32

Witam
Wgrałem na płytę dvd-r paczkę AIO. Odpalam ją w PS2 Fat, przechodzę do pozycji Free McBoot v1.94, klikam X , płyta zaczyna kręcić, czarny ekran i wraca do Browsera, widzę Kartę Pamięci i Płytę... dlaczego tak się dzieje i jak mam zainstalować FMCB?
Proszę o pomoc :(

A youkai of love 26.02.2016 13:06

Spróbuj z płyty uruchomić ulaunchelf, a nim instalator FMCB z pendrive.

bater 26.02.2016 13:44

ulaunchelf chyba się uruchamia (chodzi o szary ekran z kilkunastoma pozycjami? ), bo na górze z lewej jest napisane
"All In One Project
Loaded Config (Cdfs:/LAUNCHELF.CNF)"

a z prawej: "LaunchELF v4.42d"

W nim wchodzę w Free MCBoot i następuje to co opisałem wcześniej

Berion 26.02.2016 14:01

uLE to program, który od razu się odpala w AIOP. Więc tak, odpala się skoro cokolwiek widzisz.

Czy masz jakiś modchip w konsoli? FMCB 1.9x nie działają poprawnie ze wszystkimi (choć sam instalator powinien się uruchomić i pozwolić na instalację). Możesz to zweryfikować przechodząc do managera plików, i kopiując folder FMCB z płyty (cdfs:/) na pendrive (mass:/) i stamtąd odpalając plik wykonywalny ELF, instalatora FMCB. Jeśli także wróci do OSDSYS to winny jest modchip i wtedy polecam FMCB 1.8b (ale ten instalując z płyty nie dogra zasobów, więc instalować jest sens tylko z pendraka (przypominam, musi to być FAT32 na MBR)).

A youkai of love 26.02.2016 14:20

Przewinęło mi się bardzo wiele konsol z różnymi modchipami, nawet jakieś dziwne wynalazki i częściej FMCB 1.8c świrował, a na 1.94/1.95 wszystko działało więc myślę, że to loteria. xD No i zapomniałem dodać żeby z pendrive odpalić.

bater 27.02.2016 11:04

Tak, posiadam Modbo Chip v1.93. Podobno Chip niekiedy gryzie się z FMCB, to prawda?
Będę później próbował wrzucić na pendrive. Rozumiem, że po przekopiowaniu plików FMCB na pendrive instalować przez menadżera plików (bo przecież inaczej się na pendrive nie dostanę?) ?
Pozdrawiam

A youkai of love 27.02.2016 13:54

Tak, przez manadżer plików uLE, poza tym skoro masz Modbo 1.93 to masz modbo760, a ten nie gryzł mi się z FMCB na żadnej konsoli, testowane na wielu fatach i slimach w wersji 1.8c i 1.9.

Berion 27.02.2016 17:39

Nie wiem. Z moich doświadczeń 1.8b się nie gryzie, zaś 1.9x na pewno z Ripper 2 Gold (po uruchomieniu jakiegokolwiek programu z OSDh mam czarny ekran, po wyłączeniu modchipa wszystko działa).

Tak, skopiuj cały folder z FMCB (dlatego w AIO jest 1.8b i 1.94 (jest już 1.95)) i potem odpal elfa z tegoż folderu na pendrive.

@Haker120
1.8c to jest wersja,którą się instaluje z poziomu PC. Na pewno taką masz? :P

A youkai of love 27.02.2016 18:48

Tak, cholerstwo, ciężko było przyzwyczaić się do instalacji, i musiałem kupić ten adapter do kart. 1.95 powinno wystarczyć do większości modchipów.

Berion 27.02.2016 21:11

To może chcesz sprzedać jak ci tak ciąży? :D

bater 28.02.2016 09:12

Instalacja z pendriva zakończona sukcesem :) dziękuję :)
Teraz pytanie czysto teoretyczne: czy posiadając chipa i płytkę z AIO na której jest menadżer plików czy potrzebny jest FMCB, żeby np odpalić grę z pendriva? Czy mogę to zrobić wsadzając pendriva z plikami gry (rozumiem, że nie z obrazem), przechodząc na płycie z AIO w menadżerze plików do MASS:/ i tu odpalić grę?

Berion 28.02.2016 10:59

Nie możesz ponieważ gra odwołuje się do "cdrom0:\" (w uLE punkt montowania to "cdfs:/") lub mm:ss lub do konkretnych sektorów. A do tego nie mają "sterowników" do obsługi USB i systemu plików FAT32 (po za tym niektóre gry mają VFS przekraczające 4GB).

Na forum jest temat poświęcony OPL (Open PS2 Loader), który służy do uruchamiania gier z obrazu płyty z HDD, USB lub sieć (SMB).

A youkai of love 28.02.2016 11:57

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1353527)
To może chcesz sprzedać jak ci tak ciąży? :D

Gdyby nie to że dałem za ten adapter 160zł, wtedy kiedy to kupowałem, z resztą sam nie wiem, jak miałem CECHC-04 przydał się do zrzucenia najważniejszych zapisów. Wracając do tematu, jak dla mnie najlepszy FMCB 1.95 ale z jakiegoś powodu zamiast wyświetlać FMCB 1.95, to po samym wyjściu z konfiguratora mam 1.93. xD

rysskas 05.02.2017 13:02

mam free mcboot 1.95 - było napisane zeby nie patchować esr disc patcherem. Nagrałem na płytkę i jak mam niby ją odpalić? przez ulaunchelf w cdfs nie widze plików płyty.

szczuru 05.02.2017 13:07

Masz nie patchować bo jest już spatchowana ;) Uruchom normalnie za pomocą ESR-a.

rysskas 05.02.2017 13:48

czarny ekran, a nagrywałem już sobie kopie gier i działały (tylko wcześniej spatchowałem), a tutaj nie patchowałem.

misiozol 05.02.2017 15:31

Cytat:

Napisany przez rysskas (Post 1377511)
czarny ekran, a nagrywałem już sobie kopie gier i działały (tylko wcześniej spatchowałem), a tutaj nie patchowałem.

Zle nagrana :P

Berion 05.02.2017 16:45

AIO się nie patchuje ponieważ już jest "spatchowane", co zresztą znajdziesz w readme, które ufam że przeczytałeś. Ale nawet jeśli spatchujesz ESR Disc Patcherem to z tego co kojarzę nie odpatchujesz tylko pozbawisz się możliwości odczytu pierwotnej zawartości tablicy UDF na Windowsie.

Na FMCB nie uruchamia się homebrew z płyt za pomocą uLE jeśli uLE nie był ładowany przez ESR (i wtedy także nie może czyścić IOP bo wymiecie to co dodał ESR aby uLE widział zawartość płyty). Tak z pamięci, może to nieprawda. ;)

Powinieneś po prostu pobrać obraz, wypalić go na płycie i uruchomić tak jak każdą inną grę. Jeśli się nie odpala to z tyego samego powodu z którego nie odpalają się inne gry.

rysskas 05.02.2017 19:28

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1377542)
Powinieneś po prostu pobrać obraz, wypalić go na płycie i uruchomić tak jak każdą inną grę. Jeśli się nie odpala to z tyego samego powodu z którego nie odpalają się inne gry.

Czyli z jakiego powodu? Nagrałem tak jak pisałem bez patchowania. Próbowałem odpalać przez ESR i nic (czarny ekran). Mogę nagrać ponownie, ale czy to coś da?:P Nagrywam przez Nero Express - jak nagrywałem kopie gier tylko wcześniej patchowałem to przez ESR ładnie odpalało.

misiozol 05.02.2017 19:30

A z jaka predkoscia nagrywales plyte ?

rysskas 05.02.2017 19:36

4x (5540 kB/s) - opcja najwolniejsza z weryfikacją danych po zapisie.
Zapis zakończony powodzeniem.

Być może nagrać innym programem? ale to nie powinno mieć znaczenia, skoro inne rzeczy mi działają? Jeśli tak to jakim? najwyżej zmarnuje kolejną płytkę.

@down
DVD+R
Ta, z automatu ustawia, bo inaczej bym nie miał do wyboru prędkości (mógłbym wybrać takie jak dla CD)
A jakim programem nagrywasz?? Sciagam od nowa plik, kupie jutro płytę zamiast DVD+R to DVD-R i nagram jeszcze raz

misiozol 05.02.2017 19:38

To faktycznie dziwne, mi dziala tak jak powinna wiec moze jakis akademicki blad popelniasz, jakiej plyty uzywasz dvd + czy - ? ustawilo book type na dvd-rom ?

Berion 06.02.2017 17:43

Program nie ma znaczenia o ile nie ingeruje w zawartość obrazu.

Usmażyłeś jedną płytę i na tej podstawie wysuwasz wniosek, że coś jest nie tak z AIO? Jedna płyta to może się trafić wadliwa, albo strategia w fw nagrywarki dla tego nośnika jest nie najlepsza etc. etc. Jest masa tematów na forum o problemach z nagrywaniem gier na PS2, poszukaj i poczytaj.

TheDaypEX 01.05.2017 12:20

Świetna składanka :)

Berion 31.07.2017 21:52

Ilość załączników: 10
Nowa okładka do nowej wersji. ;]

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501534340

A tutaj stara wersja do porównania:
http://btep.deviantart.com/art/CD-co...ject-281651159

- - -

Dawno, dawno temu, za siedmioma pcb i za siedmioma sdk, kiedy jeszcze scena żyła i co ważniejsze ffgriever był aktywny, AIO miał mieć własny program do uruchamiania wszystkich programów na płycie. Coś w rodzaju uLE, tyle że nowocześniejszy. Niestety ffg porzucił scenę i po launcherze zostały tylko projekty... O to one (pierwsze trzy to straszna amatorka, ale to były lata 2008-2010, więc, nom... :P).

Rev 1
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537520 https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537520 https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537520

Rev 2
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537520 https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537520

Rev 3 (nawet nieskończony, sama koncepcja bąbli (wymyśliłem je przed PSVita :D))
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537542

Rev 4
https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537542 https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537542

Berion 31.07.2017 22:50

Ilość załączników: 7
Rev 5
Co ciekawe, miał się wyświetlać w maksymalnie 910x512. Nie mam pojęcia teraz skąd te wartości, ale tyle podobno się miało maksymalnie dać na PS2 *natywnie*. Nie mam pojęcia jak, no ale to ffgriever, nie? ;)

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537729

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537729

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537729

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537729

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537729

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537737

https://forum.cdrinfo.pl/attachment....1&d=1501537737

misiozol 01.08.2017 09:12

No a gdzie link ? Co nas podjudzasz :P

Jolek 05.08.2017 11:31

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1387993)

SNES-Station 0.9.3?
Co to za zmyślanie. https://s3.postimg.org/9dl7d0wpf/8d2ad9671de3.jpg

BTW nowy AIO zapowiada się ciekawię. :spoko:
Dzięki.

Meanthord 06.08.2017 13:30

Poprosimy szybko nową wersję ;). Fajnie, że COKOLWIEK dzieje się w temacie PS2. Wdzięczna i zacna to przecież konsola.

Berion 06.08.2017 14:19

@Fera2: Bo to tylko preview, nigdy to nie działało bo ffg nigdy tego nie napisał. Wolę takie listy niż same lorem ipsum. Tam jest więcej nieścisłości. ;]
@Meanthord: Z mojej strony to będzie już ostatnia wersja i ostatni projekt na PS2. Na PS3 i PSV zostało mi dokończyć dosłownie dwa i też już będzie koniec. Wysiadam z tego pociągu i zawsze będę miło wspominać was (całą społeczność) i czasy tejże sceny.

- - -

Do ostatniego rylisu brakuje mi jeszcze:
  1. jednego programu w java, do którego update jest tylko online,
  2. DVD-Video zamiast placeholderu z ESR jak do tej pory, myślę nad logo z jakąś animacją (z szablonu ;p Adobe After Effects, w demo chyba mają takie rzeczy i chyba pozwolą zapisać do Mpeg2 bez znaku wodnego); ogarnia ktoś w ogóle ten temat? Jaką rozdziałkę użyć? Ile klatek na sekundę? Region 2?
  3. chyba poszukam jeszcze brakujących schematów dla modchipów, ale nie obiecuję (potwornie mi się nie chce bo to żmudne i czasochłonne),
  4. nie rozumiem czemu pluginy dodatkowe w PCSX2 1.4.0 nie pojawiają się na listboksach, nawet ten poppocośtam, który jest identyczny z tym w paczce,
  5. muszę jeszcze raz przeczytać wszystkie poradniki i wprowadzić drobne poprawki, aby je zPDFić i dodać do AIO (tak, wszystkie z CDRinfo dla PS2 :))
  6. poszukać zagraniczniaków, którzy przetłumaczyliby mi kilka dokumentów na ruski, hitlerowski, żabojadzi i cortezowy ;)
  7. dodać do AIO te wszystkie CHT/CFG/ART/cudawianki (ktoś chętny na wyręczenie mnie w tym? ;p)
  8. uporządkować nazwy folderów i wersji programów bo obecnie nie jestem wszędzie w tym konsekwentny
  9. zrobić skórę i skonfigurować BMM (zamiast uLE) jako menu AIO, a to dlatego że można go oskryptować (na razie to tylko pomysł)

Meanthord 06.08.2017 16:30

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1388324)
Z mojej strony to będzie już ostatnia wersja i ostatni projekt na PS2. Na PS3 i PSV zostało mi dokończyć dosłownie dwa i też już będzie koniec. Wysiadam z tego pociągu i zawsze będę miło wspominać was (całą społeczność) i czasy tejże sceny.

Z ciekawości: wysiadasz z pociągu konsol Sony czy pociągu konsol w ogóle? Bo jeśli to drugie, to co teraz będziesz porabiał - zbierał znaczki? ;)

Berion 06.08.2017 17:45

Ilość załączników: 1
Z pociągu scena. Grać nie przestanę dopóki będą pojawiać się dobre gry, warte poświęcenia im czasu. Inne hobby to ja już mam od dawna, po prostu to 'podziemne' mnie znużyło, a z racji braku zainteresowania (kiedyś, a dziś) tym bardziej mi jakiś wewnętrzny głos podpowiada że już nie warto i czas to zostawić na rzecz innych, być może nawet zupełnie nowych hobby. Ostatnio włóczę się i robię sWeEt f0tKi, takie jak niżej: ;)

Meanthord 15.08.2017 20:43

Czekam(y) na rilis... ;)

Berion 21.08.2017 23:12

W zasadzie to czekam już tylko na niemieckie readme. Reszta jest gotowa. :)

Meanthord 22.08.2017 14:56

Wypuszczaj teraz, kogo obchodzi jakies tam niemieckie readme ;P.

Iskander 22.08.2017 17:16

Kurka wódka, widziałem gdzieś na jakimś konsolowym forum zagranicznym temat z tą paczką programów, z twoją prośbą o tłumaczenie tego wstępu po angielsku na różne języki. Nawet zacząłem dokonywać przekładu na język "żabojadzki", ale wymiękłem po paru zdaniach podrzędnie złożonych. :D. Zresztą, wyszedłem z założenia, żeby najlepiej to zrobił jakiś frankofon. Ale widać, iż żaden zainteresowany tym nie jest.

Jest jeszcze możliwość, że zbiorę się w sobie i to dokończę, lecz musiałbym się przebić przez berionowy angielski (oczywiście bardzo dobry, z tym że dość zaawansowany składniowo ;) ).

Berion 22.08.2017 22:02

Ilość załączników: 1
Native speakers mają w żopie, więc ich strata. Nie morduj się (chyba, że chcesz ^^"). Ale musiałbym wiedzieć czy czekać.

Angielski jest Dizzy9, gdyby mój to byłaby masakra. :D Zresztą farewell, how to burn i wymieniony w firmware kawałek na nowy jest moim angielskim. Podejrzewam, że przepaść pomiędzy nimi jest jak Kanion Kolorado. Aha, nie wiem czemu z angielskiego tłumaczysz, jak jest po Polsku (chyba łatwiej? załączam jakby co do postu). ;p

Póki co tylko Włoch ładnie przetłumaczył, nawet postarał się o poprawki później. Niemiec na razie milczy, ale data w tym PDF była 24, więc zaczekam do 25 (może myśli że to jest deadline ;]).

Iskander 23.08.2017 17:51

O polskiej wersji nie wiedziałem. Ale i tak dam sobie spokój. Po co robić takie prezenty, skoro język angielski jest chyba zrozumiały. Zwłaszcza, że namęczę się przy tym kilkakrotnie bardziej niż Francuz, a i tak przetłumaczę gorzej. ;D

Programów ci nie będę oferował, bo przecież i tak masz ich więcej niż ja. :D Zauważyłem, że w readme brakuje jednej sumy kontrolnej MD5, dla RTE od Sony PS2 Linuxa. To chyba jedyna rzecz, którą mogę oferować. :D :
Kod:

9f27e292bf66f6be60cb2505d7bcc064
Tylko tam masz coś takiego:
Cytat:

PS2 Linux RTE CD (BlackRhino) v1.0 (PS2; Sony)
sum kontrolna MD5 obrazu płyty: ?
Z tym, że ten oryginalny RTE od Sony, nie służy odpaleniu BlackRhino. Do BlackRhino jest zmodyfikowana wersja od CERF4.

Berion 23.08.2017 20:31

A ja myślałem, że Czarny Nosorożec to jest właśnie od Sony. A ta zmodyfikowana wersja jest zmodyfikowanym oryginałem aby poszedł na innym HDD.

I tak, ReDump, mogłem użyć mózgu... ;p

PS: Zauważyłem jeszcze,że zamiast suma jest sum, i brakuje jednego (R) jako znaku. A nawet, że w angielskim są ryby kontrolne. ;}

Berion 05.09.2017 23:40

Ilość załączników: 1
Potrzebuję pomocy ludzi z Windows 10. :)

Doszła tam funkcja montowania obrazów płyt ISO z poziomu managera plików. W załączniku znajdziecie dwa testowe obrazy płyt. Zadanie polega na tym, aby zamontować każdy z nich i powiedzieć mi czy pojawia się niebieska ikona płyty na liście urządzeń i partycji w głównym menu wbudowanego w Windows managera plików (autorun.inf z nośników zewnętrznych nie może być blokowany bo nie zadziała).

Zła tam w środku nie ma. :P

Z góry dzięki.

mikhnal 06.09.2017 00:08

Ilość załączników: 1
Widać, dwuklik na ISO i się pojawia:

Załącznik 102430

Berion 06.09.2017 00:16

O, super. Dzięki za informację. To jeszcze jedna prośba, o której zapomniałem. Czy ta ikona dobrze wygląda w rozmiarze 256x256 (nie wiem czy nie zmienili formatu jak pomiędzy XP, a Vistą)? W managerze plików, w siódemce jest tryb widoku: bardzo duże ikony, nie wiem jak w 10tce, ale jeśli nie ma to powinien działać jeszcze CTRL+scroll w myszce w przód.

mikhnal 06.09.2017 00:28

Ilość załączników: 1
Myślę, że bardzo ładnie je widać:

Załącznik 102431

Berion 06.09.2017 11:29

Ok, dzięki za fatygę. Wszystko ok. ^^

A youkai of love 06.09.2017 15:01

Toż to już final version czy jeszcze nie? :D

Berion 06.09.2017 18:45

Na ostatnim wirażu. Czekam na Niemca i Francuza z readme, a być może także Irlandczyka i Rosjankę.

M@X 06.09.2017 20:22

Rosjanka brzmi dobrze.

misiozol 06.09.2017 21:25

Ciekawe czy Tania bo co druga to tania :szczerb:

szczuru 06.09.2017 22:17

Mogę spróbować skombinować ukraiński readme :D

Berion 06.09.2017 22:22

Może być i ukraiński. :)

template najlepiej ten z UTF-8 bo ja nie mam chyba cyrylicy w W7HP (post nr.45).
http://www.psx-place.com/threads/pla...e-3#post-85658

szczuru 06.09.2017 22:50

Dzięki, jutro, najpóźniej pojutrze dam znać czy jest do zrobienia. Będzie tłumaczone z polskiego ;)

Iskander 07.09.2017 21:37

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1389949)
Na ostatnim wirażu. Czekam na Niemca i Francuza z readme, a być może także Irlandczyka i Rosjankę.

Kurde, językiem irlandzkim chyba mniej osób potrafi się porozumieć niż kaszubskim. :D Nie ma co, światowy projekt. :spoko:

szczuru 07.09.2017 23:06

To może tak dla funu poszukajmy jeszcze kogoś kto zna łacinę? :D

Berion 07.09.2017 23:10

Egipskie hieroglify i sumeryjskie kliny. Nieważne że już wszyscy natiw spiker nie żyją, będą mieć readme w swoim języku i w ogóle to Polak potrafi. ^^

PS: Niemiec stanął na wysokości zadania.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.