Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DVD-Video (https://forum.cdrinfo.pl/f13/)
-   -   jak wypalic film mpeg4 (https://forum.cdrinfo.pl/f13/jak-wypalic-film-mpeg4-937/)

Andrzej 15.12.2001 23:46

jak wypalic film mpeg4
 
mam program Nero gdy go wypalam to on mi najpierw dekoduje a nastepnie wypala. Gdy chce go odtwozyc na normalnym DVD, to nic nie pokazuje na kompie mam elegancki obraz i audio nie wim co mam robic Poradzcie.
Dzieki z gory Pozdrawiam
Andrzej

berserk 16.12.2001 13:45

mpeg4 to divx, robisz vcd z divixa? a moze svcd?
opisz dokladniej o co Ci chodzi.
a tak wogole to twoj dvd czyta plyty cdr?

Andrzej 16.12.2001 16:40

Czesc beserek i dzieki za zainteresowanie.
A wiec opisuje dokladniej. Moj dvd czyta vcd, te filmy ktore posiadam sa to dvix mpeg4, no a problem w tym nie wiem jak sie do tego dobrac.
Nie wiem od czego mam zaczac i jakich programow uzyc zeby wszystko bylo OK.

berserk 16.12.2001 17:09

osobiscie polecam TMPEncoder, uwazam go za najlepszy soft - jest chyba na cdrinfo.

progam jest bardzo prosty, jezeli nie chcesz zbytnio kombinowac, ladujesz gotowe ustawienia i go - zmieniasz wtedy tylko dokladnosc obrobki (no i czas trwania procesu przy tym).
sa tam tez wszystkie pozostale narzedzia do ciecia, laczenia, multiplexu, demultiplexu itp.
jak przerobisz avika na mpega to zostalo tylko pociac na odpowiednie kawalki i nagrac, np. tego czego uzywasz - nero, program nie dekoduje takiego pliku tylko sprawdza czy spelnia standard.
jak tniesz to nie patrz na wage pliku tylko na dlugosc, na plyte nagrasz tyle filmu ile trwa w min ( moze wazyc 750 MB a nagrasz go na cd74min).

pozdro

Andrzej 16.12.2001 18:45

Mam ten program i prubowalem ale mi pokazuje ze mam nielegalny format ontylko przyjmuje w formacie
projekt*tpr .

berserk 16.12.2001 21:35

nie otwierasz nowego projektu tylko od razu ladujesz film, pozniej idziesz do> load i ladujesz ustawienia.

Andrzej 18.12.2001 22:22

czesc to znowu ja.
Zrobilem wszystkie ustawienia na mpeg2, i wszystko poszlo cacy ale gdy go wzucilem do nero to po sprawdzeniu pokazal mi ze jest nie mozliwe do wypolenia poniewaz dane coderingu dla (super) video-CD sa niewazne.

berserk 18.12.2001 22:47

zrobiles mpeg2, wybrales w nero super video cd, zaladowales plik i przy probie nagrywania wywalil taki komunikat?

andrzej 20.12.2001 11:52

tak bo mialem do niego opcjeale prubowalem mpeg1 z jego opcjami i to samo.
Ja juz nie wiem co robic, zmienialem nero na rozne wersje ale nic z tego.
Mam obecnie wersje najnowsza tj. Nero 5.5.5.6 i to samo .
Byc moze mam cos spiepszone w programie TMPGEnc., ale chyba nie bo on przerabia wszystko i na koniec mam sygnal ze wszystko poszlo dobrze.
Nie wiem co mam dalej robic.

berserk 20.12.2001 17:57

moze cos przekombinowales w tmpegu.
zaladuj plik, wcisnij load, wybierz video-cd (pal), zmien ewentualnie szybkosc obrobki na lepsza jakosc i go.
przed chwila sprawdzalem vcd i svcd i bylo ok.

andrzej 21.12.2001 14:20

Wczoraj wywalilem TMPGEnc i zainstalowalem od nowa.
Na compie jest OK, ale na normalnym DVD nie chodzi, chociaz jest dostosowany. Powiedz mi jaka opcja jest leprza VCD czy superVCD i jaka mam obrac predkosc do obrubki azeby byla leprza jakosc. Z gory dzieki i Pozdrawiam.
Andrzej

berserk 22.12.2001 17:07

zrob normalne vcd, wybierz w opcjach video-cd pal i ustaw na high quality, wyzej nie ma sensu, nic wiecej nie zmieniaj.
jaki masz odtwarzacz dvd?

lepsza jakosc ma oczywiscie svcd (mpeg2) - tam mozesz dobierac parametry pliku wynikowego, ale jak nie masz dobrej jakosci divixa to nie ma sensu robic svcd. ja robie wszystko na vcd.

andrzej 22.12.2001 18:15

Dzieki stary zaraz to wyprubuje a DVD mam JVC to znaczy kupilem caly system dubly digital.
Ja przerabiam filmy DVD programem Movis Jack i one mi dzialaja na normalnym DVD, tylko cholera maja tez feler bo pisze w opcjach czy chce sereo czy dulby diegital, ja oczywiscie wybieram dulby, a odbiur mam i tak sereo hahaha.
Mysle ze w przyszlosci beda lepsze programy.
Mam troche tych filmow na komputerz dlatego chce je przerobic.
To na razie czesc.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.