Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   sdcard VS ext_card (https://forum.cdrinfo.pl/f124/sdcard-vs-ext_card-93705/)

Berion 26.08.2014 10:23

sdcard VS ext_card
 
Co za idiota wymyślił, aby wydzieloną partycję z NAND MMC montować jako sdcard? Spotykam się tym już któryś kolejny raz i kolejny raz mnie to wnerwia. Przez to zamiast przenosić aplikacje na rzeczywistą kartę SD przenosi na partycję dla użytkownika w telefonie z telefonu (spoko logika :sciana:), a sama karta nie tylko nie jest widziana przez większość programów, ale nawet Android nie potrafi nic z niej wczytać.

Przy okazji, czemu przenosząc aplikację na kartę nie przenoszą się też jej ustawienia? I czemu samemu przenosząc te ustawienia jedne aplikacje je widzą, a inne nie?

Czemu na Androidzie za co człowiek się nie weźmie to bałagan? </flame off>

misiozol 26.08.2014 12:09

Dlatego bronie sie przed tym badziwiem na wszelkie sposoby i marnie mi to idzie , mam nokie na symbian i jestem bardzo zadowolony wiem ze jest dziadkiem ten system i juz go oficjalnie nie wspieraja ale jego prostota bije te wszystkie nowomodne badziewiaste wynalazki na glowe ;)

Berion 26.08.2014 12:26

Jak mnie będzie stać to planuje ucieczkę na SailfishOS, chyba że do tego czasu dojrzeje Ubuntu Touch bo Tizena to już chyba pogrzebano...

misiozol 26.08.2014 12:42

Generalnie to system jest na tyle dobry na ile jego wsparcie , dobrze ze symbian jest starym systemem rozpracowanym itd. to tak jak ze mna i win XP :D po prostu lubie to podoba mi sie ;)

szczuru 20.11.2014 00:03

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1291086)
Co za idiota wymyślił, aby wydzieloną partycję z NAND MMC montować jako sdcard? Spotykam się tym już któryś kolejny raz i kolejny raz mnie to wnerwia. Przez to zamiast przenosić aplikacje na rzeczywistą kartę SD przenosi na partycję dla użytkownika w telefonie z telefonu (spoko logika :sciana:), a sama karta nie tylko nie jest widziana przez większość programów, ale nawet Android nie potrafi nic z niej wczytać.

Przy okazji, czemu przenosząc aplikację na kartę nie przenoszą się też jej ustawienia? I czemu samemu przenosząc te ustawienia jedne aplikacje je widzą, a inne nie?

Czemu na Androidzie za co człowiek się nie weźmie to bałagan? </flame off>

Odświeżę dziadka.

U mnie też mnie to irytowało - nie tyle posiadanie "wewnętrznej" karty pamięci co fakt, że ta pamięć była jako "primary". Po przewertowaniu XDA-Davelopers znalazłem 2 rozwiązania: Na moim Samsungu mogłem sobie zmienić dowolnie rozmiar partycji sdcard (na koszt np system czy data) jak również zamienić ją miejscem z ext_sdcard (czyli w skrócie zewnętrzna karta była widziana jako "sdcard" i dzięki temu była główną zewnętrzną pamięcią).

Berion 20.11.2014 18:24

Jak? ;]

szczuru 20.11.2014 22:58

Partycjonowanie wewnętrznej pamięci:
http://forum.xda-developers.com/gala...ition-t2863629

Zmiana sdcard z ext_sd:
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=2154811

Jarson 21.11.2014 23:23

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez szczuru (Post 1301824)
Odświeżę dziadka.

U mnie też mnie to irytowało - nie tyle posiadanie "wewnętrznej" karty pamięci co fakt, że ta pamięć była jako "primary". Po przewertowaniu XDA-Davelopers znalazłem 2 rozwiązania: Na moim Samsungu mogłem sobie zmienić dowolnie rozmiar partycji sdcard (na koszt np system czy data) jak również zamienić ją miejscem z ext_sdcard (czyli w skrócie zewnętrzna karta była widziana jako "sdcard" i dzięki temu była główną zewnętrzną pamięcią).

Nigdy nie widziałem potrzeby rootowania telefonu przy moim sposobie użytkowania, gdzie co prawda robię sporo więcej niż tylko dzwonię i piszę (Skype dla rozmów zagranicznych, TV do zdalnego dostępu do firmy, aplikacja do podglądu monitoringu tamże), ale wszystko to można bez rozszerzonego dostępu. Dopiero Twój post mnie natchnął :)

Nigdy nie wpadło mi do głowy, że wystarczy root do zamiany "wewnętrznej karty pamięci" z kartą SD. Tego akurat - miejsca do instalowania aplikacji - notorycznie mi brakowało. A tu 10 minut i problemu nie ma, wielkie dzięki :spoko:

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1301902)
Jak? ;]

Jak się okazało, prosto i szybko:

1. Zainstalowałem Kingo ROOT na kompie, włączyłem tryb debugowania USB w telefonie, podłączyłem go do PC i w zasadzie klikając jeden przycisk po pięciu minutach miałem zrootowany telefon (to tak, jakbyś jeszcze roota nie miał).
2. Otworzyłem ES3 (imho jeden z najlepszych exploratorów plików na Andka) i w opcjach włączyłem Root Explorer.
3. Jak się potem okazało, to było jeszcze za mało, więc stuknąłem w Root Explorer i wybrałem "Zamontuj R/W". Następnie nadałem ES3 prawa zapisu plików w folderze /system.
4. We wzmiankowanym folderze edytowałem plik vold.fstab zmieniając w nim:

#dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host dev_mount sdcard /mnt/sdcard 16 /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host dev_mount ext_card /mnt/ext_card auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host

na:

#dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host dev_mount sdcard /mnt/ext_card 16 /devices/platform/msm_sdcc.3/mmc_host dev_mount ext_card /mnt/sdcard auto /devices/platform/msm_sdcc.1/mmc_host

Następnie uruchomiłem ponownie telefon i wszystko działa idealnie :)

Będę jeszcze musiał poprzenosić aplikacje z tej wewnętrznej pamięci. Apki są o dziwo uruchamiane, ale w opcjach systemowych "Pamięć" system nie widzi tej przestrzeni jako zajętą. W zasadzie to w ogóle jej nie widzi - miejsce jest pokazane, ale nie jest uwzględnione ani jako zapisane przez aplikacje, ani wolne:

Załącznik 68214

To jest jednak banał :) Mimo wszystko system jakoś aplikacje potrafi sobie odnaleźć, więc będzie je też potrafił przenieść. A wszystkie nowe instalują się już tam, gdzie trzeba; nawet ten screenshot u góry zapisał się już na zewnętrznej karcie :)

Berion 23.11.2014 21:50

Pierwsze punkty mogłeś sobie darować, ograniczając się do wpisu o edycji "/etc/vold.fstab". Nie traktuj mnie jak Janusza. ;)

To wymyśliłem już dawno. Coś jest nie tak z moim stockiem bo pomimo poprawnej składni, przestaje w ogóle widzieć sd_card, a po przywróceniu oryginału (przed edycją zrobiłem kopię) dalej nie widzi. WTF? ;]

szczuru 23.11.2014 22:27

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1302235)
Pierwsze punkty mogłeś sobie darować, ograniczając się do wpisu o edycji "/etc/vold.fstab". Nie traktuj mnie jak Janusza. ;)

To wymyśliłem już dawno. Coś jest nie tak z moim stockiem bo pomimo poprawnej składni, przestaje w ogóle widzieć sd_card, a po przywróceniu oryginału (przed edycją zrobiłem kopię) dalej nie widzi. WTF? ;]

Uprawnienia nadałeś?

Berion 24.11.2014 11:30

Ale komu czemu?

Napisałem, że po edycji, a nawet przywróceniu tego pliku telefon przestał widzieć sd_card. Więc to raczej problem dla Strefy 11 niż problem z uprawnieniami do pliku (przecież to byłby brick bo nie mógłby zamontować nawet własnego flasha).


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.