Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   Utrata zdjęć - pilna prośba (https://forum.cdrinfo.pl/f109/utrata-zdjec-pilna-prosba-93778/)

Acolith 28.09.2014 22:27

Utrata zdjęć - pilna prośba
 
Witam serdecznie, spotkałem się z dosyć dziwnym błędem podczas ostatnich wakacji. Otóż mój aparat w pewnym momencie z nieznanych mi powodów przestał pokazywać poprzednie fotografie. Po powrocie, kiedy chciałem odtworzyć te zdjęcia od tamtego momentu zaczęły się dziać dziwne rzeczy
Próbując otworzyć plik w irfan view, program informuje mnie że:
"Warning!
The file: "xyz.JPG" is a PCD file with incorrect extension!
Rename?"

Niezależnie od tego co wybiorę zamiast zdjęcia pojawia mi się różowe pole
Ani plik JPG ani już zamieniony na PCD nie działa też w innych programach (przeglądarka windows, photoshop, paint).
Zdaje się że rozszerzenie PCD pasuje do zdjęć zapisywanych z aparatu Kodak, a ja mam Lumixa, więc cała sytuacja jest trochę dziwna. Próbowałem je przekonwertować online, ale też się nie udało. ???
Co mam zrobić żeby je odzyskać?

Fix00ser 29.09.2014 15:07

Do odzysku fotek za free

Digital Image Recovery
DiskDigger
PhotoRec
Recuva

Berion 29.09.2014 23:57

Być może karta pamięci łapie już bad bloki, stąd utrata/modyfikacje danych. Skopiuj dane które się da i sformatuj kartę (pełne formatowanie, a nie szybkie - czyli z poziomu komputera w Windows ppm na urządzeniu i tam wybierz opcję formatowania (pełne, FAT32, klastry po 4KB)). Więc albo karta umiera i nie można jej już zaufać, albo to przypadek.

Irfanview prawdopodobnie rozpoznaje formaty po nagłówku pliku, a nie nazwie, więc możliwe że uszkodzone nagłówki zrobiły się podobne do formatu PCD.

kid86 01.10.2014 11:39

Spróbuj programem ZAR

Fix00ser 01.10.2014 13:09

Specjalistyczny recovery z silnikiem<smart carving> to
Adroit Photo Recovery ( opis w Chip 6/2011 str 136/137)
niestety jest to soft licencyjny podobnie
jak zaproponowany powyżej Zero Assumption Recovery
Na dzień dzisiejszy istnieje aktywne promo dla MiniTOOL Power Data Recovery
lickę można uzyskać do 6 Października na giveawy

kurmadzia 23.08.2015 18:24

Miałam podobny przypadek, w tym wypadku jednak danych nie dało się odzyskać :/ Można się jakoś zabezpieczyć przed tego typu utratą danych w sposób inny niż nieustanne robienie backupów?

malutki123 25.11.2015 08:09

Dokładnie na tym poziomie nie ma możliwości odzyskania danych. Trzeba najpierw zabezpieczyć, żeby mieć możliwość odzyskania.

Niestety chyba nic nie ugrasz

monej 15.02.2016 12:59

Najlepiej zabiezpieczac wlasnie poprzez backupy. Dla pewnosci lepiej miec backupy w paru roznych miejscach. Teraz popularne sa 'chmury', wiec mozna robic to o wiele prosciej i szybciej niz pare lat temu.

Seba3 16.11.2016 15:06

nie wiem jakich kart używasz ale np. jeśli kupujesz Sandiski Extreme to dostajesz też licencje na ich program do odzyskiwania danych. Mi pomógł.

Dipartle 18.11.2016 22:59

Gorzej gdy się takiego programu nie ma, bo np. korzysta się z chińskich pendrivów.

Gerdwan 20.01.2017 13:31

Też całkiem niedawno miałem przejścia ze swoim aparatem. Próbowałem wieloma sposobami domowymi odzyskać i niestety lipa, nie udało mi się to. Jako, że zdjęcia były ważne (robione na zamówienie z imprezy okolicznościowej bez możliwości powtórki) to zdecydowałem się oddać do firmy odzyskującej dane. Udało się odzyskać wszystko, aby buło naprawdę bardzo gorąco. Te programy z drugiego posta w ogóle nie zadziałały w moim przypadku, komuś udało się w ogóle nimi coś odzyskać?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 16:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.