Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Off topic (https://forum.cdrinfo.pl/f5/)
-   -   Kolejne wyczyny ZAiKSu (https://forum.cdrinfo.pl/f5/kolejne-wyczyny-zaiksu-93787/)

DarkSlide97 01.10.2014 14:53

Kolejne wyczyny ZAiKSu
 
Chyba upadli na głowę, patrzcie co się wyprawia:

http://www.dobreprogramy.pl/Podatek-od-piractwa-obejmie-tablety-bo-przeciez-sa-jak-magnetofony-aktualizacja,News,58189.html


Że niby my mamy mieć droższy sprzęt z powodu opłaty za MOŻLIWOŚĆ używania go nielegalnie? Czyli że jak ktoś kupi telefon to od razu będzie podejrzany o piractwo?
A i tak kasa z tego pójdzie na kolejne limuzyny prezesa ZAiKS i całej tej mafii rzekomo zajmującej się ochroną artystów ((

:banan:ich i tak nie wygrają z nami :]

:pirat:

Co myślicie o tym?

M@X 01.10.2014 15:34

Mlody, zbuntowany, pelen checi do walki ;-).

Spoko - mija ;-).

Moze nie wiesz ale w kazdej plycie CD/DVD czystej tez masz taki podatek juz nalozony.

Reetou 01.10.2014 15:48

Mija? Z ciebie para zeszła? No tak, bo co to jest dołożyć parę groszy do czystej płytki, skoro się nawet nie ich używa...

Ale jeśli to przejdzie, to kolejna iSłuchawka w oficjalnej dystrybucji może kosztować nie 5 tysięcy, a 5,4 tysiąca. Ja wiem, że tobie nie robi to różnicy, ale wiesz...

DarkSlide97 01.10.2014 15:59

M@X kupuje płytki u ziomka który nie płaci żadnych podatków o ZAiKS nie wspominając, może hurtownia gdzie kupuje to płaci ale on nie i chwała mu za to bo ma bardzo tanio :D

A chęć do walki nigdy nie przeminie :samozapl:

joujoujou 01.10.2014 17:31

Nigdy nie mów nigdy. :fiu:

mgit 01.10.2014 17:33

Cytat:

Napisany przez DarkSlide97 (Post 1294326)
M@X kupuje płytki u ziomka który nie płaci żadnych podatków o ZAiKS nie wspominając, może hurtownia gdzie kupuje to płaci ale on nie i chwała mu za to bo ma bardzo tanio :D

A chęć do walki nigdy nie przeminie :samozapl:

M@X korzysta z chmury, i ma gdzieś podatek w płytach k***a

DarkSlide97 01.10.2014 18:07

Tylko że dane z chmury mogą "odpłynąć" a i dla FBI/CIA/NSA są bez problemu dostępne :P

mgit 01.10.2014 18:16

Prędzej twoje płytki odmówią posłuszeństwa, a niżeli chmura.
A nawet jak odpłynie, to zawsze wcześniej ostrzegają, tak jak było z chmurą ubuntu.

Co do sprawdzania zawartości chmury, najwyżej obejrzą sobie amatorskie filmy i zdjęcia z wakacji :P

Wielka mi strata ... no chyba że masz w chmurce nielegalny soft, to wtedy twoje obawy są uzasadnione

DarkSlide97 01.10.2014 18:22

Ale mi chodzi o sam fakt że MOGĄi mają taką możliwość. Tak samo nie wstydzę się swojej twarzy/ubioru/tego gdzie chodzę ale i tak nienawidzę kamer monitoringu i staram się je omijać albo nie dać się rozpoznać. Bo nie chcę by mnie ktoś obserwował.

mgit 01.10.2014 18:24

Do kompa też się mogą włamać i co w związku z tym. Mamy kompa nie używać?
Komórkę można namierzyć, to co nie używać komórek - powrót do budek telefonicznych?
Idziesz ulicą i jest monitoring, to co masz z mieszkania nie wychodzić?

Jest pewna fajna książka pod redakcją M. Enerlich Ochrona Osób I Mienia, przeczytać w niej można, że właśnie osoby unikające kamer - należy szczególnie obserwować. Gdyż jest duże prawdopodobieństwo że coś przeskrobią. Powiem więcej w wielu miejscach pracy kamery są codziennością. Myślisz że jak pójdziesz kiedyś pracować np. na produkcje to tam kamer nie ma? A jak do biura - to kamer nie uświadczysz?

revolver0 01.10.2014 18:37

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1294350)
Myślisz że jak pójdziesz kiedyś pracować np. na produkcje to tam kamer nie ma? A jak do biura - to kamer nie uświadczysz?

Haha, żeby tylko kamery były problemem, na wyjściu kontrole z macaniem, przegląd torby....

DarkSlide97 01.10.2014 18:41

Po co zostawać w domu - starczą jakieś ciemne okulary + bluza z kapturem :matrix:
Wtedy da się kogoś rozpoznać tylko po znakach charakterystycznych a jak ktoś takich nie ma to się nie da :]
Komputer można zabezpieczyć, używać połączenia tylko przez proxy, mieć kilka tożsamości w internecie (jedna do rzeczy normalnych druga do dyskretnych i nie do końca legalnych).

Z komórką tak samo - masz normalny telefon do "normalnych" rzeczy i jakąś starą Nokię kupioną bez pudełka, paragonu na jakimś bazarku do dyskretnych rozmów które nie powinny się dostać w obce ręce. Ja z takiego telefonu kontaktuje się z osobami poznanymi przez internet (jeśli to konieczne). Wtedy nie poznaje mojego prawdziwego numeru i nie może mnie skojarzyć.

Wiem że to dziwne ale ja na punkcie prywatności mam "bzika" i nie chcę by ktoś dowiedział się tego o czym nie powinien wiedzieć :]

mgit 01.10.2014 18:57

To swojego smartphone nie nosisz przy sobie?
Bo wiesz, że ma on GPS, i umożliwia firmie np. google namierzenie twojego telefonu przez internet.
Konta e-mail też nie używasz of cors, bo wiesz, że e-maila mogą przeglądać np. google.

Co do twego proxy -> no jak ci na szybkości neta nie zależy -> takie elite proxy demonem prędkości nie jest...

Co do twoich kamer, widziałeś kiedyś nagranie z kamery przemysłowej IP? Owszem na analogu obraz tragedia, ale na cyfrowych już jest ciekawie, a jak wersja HD z zoomem optycznym :>

grzeniu 01.10.2014 19:01

Coś mi się zdaje, że ci się wydaje.
Naoglądałeś się amerykańskich bajeczek.
Twoje starania wzbudzają, co najwyżej, uśmiech.
Zachowanie prywatności jest dużo trudniejsze, o ile nie niemożliwe.

DarkSlide97 01.10.2014 19:04

Mój smartphone ma wyłączony GPS, transmisję danych i lokalizację przez Wi-Fi gdyż nigdy tego nie używałem :czytaj: Proxy do stron internetowych się przydaje zresztą nie używam go na codzień tylko jak nie chcę żeby mnie rozpoznali.
Gdzieś Ty spotkał kamerki nagrywające w HD? Przecież musieliby mieć dysk 1TB na dzień :haha: A na takich prostych sztuczka działa.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.