Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Podłączenie odtwarzacza blu ray z komputerem (https://forum.cdrinfo.pl/f108/podlaczenie-odtwarzacza-blu-ray-komputerem-93811/)

KC42 11.10.2014 01:16

Podłączenie odtwarzacza blu ray z komputerem
 
Mam odtwarzacz Samsung BD-H8900 z dyskiem twardym i komputer stacjonarny z dwiema kartami sieciowymi na pokładzie, pod jedną kartę jest podłączony dialog stałe łącze, druga karta jest wolna czy można podłączyć pod tą drugą kartę sieciową odtwarzacz, nie musi widzieć cały internet tylko zawartość udostępnioną z komputera, aby kopiować np. filmy mkv na dysk odtwarzacza, tak się da przez usb, ale to upierdliwe kopiowanie na dysk zewnętrzny potem przekładanie kabla i kopiowanie na dysk w odtwarzaczu, w instrukcji obsługi pisze, ale bardzo ogólnikowo i tylko z ruterem, że jest taka opcja i to tyle żadnych szczegółów konfiguracji, zdaje się do tego trzeba skrosowany kabel sieciowy, ale nie mam zielonego pojęcia jak skonfigurować komputer i odtwarzacz, aby się widziały nawzajem.

KC42 11.10.2014 07:53

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez KC42 (Post 1295524)
Mam odtwarzacz Samsung BD-H8900 z dyskiem twardym i komputer stacjonarny z dwiema kartami sieciowymi na pokładzie, pod jedną kartę jest podłączony dialog stałe łącze, druga karta jest wolna czy można podłączyć pod tą drugą kartę sieciową odtwarzacz, nie musi widzieć cały internet tylko zawartość udostępnioną z komputera, aby kopiować np. filmy mkv na dysk odtwarzacza, tak się da przez usb, ale to upierdliwe kopiowanie na dysk zewnętrzny potem przekładanie kabla i kopiowanie na dysk w odtwarzaczu, w instrukcji obsługi pisze, ale bardzo ogólnikowo i tylko z ruterem, że jest taka opcja i to tyle żadnych szczegółów konfiguracji, zdaje się do tego trzeba skrosowany kabel sieciowy, ale nie mam zielonego pojęcia jak skonfigurować komputer i odtwarzacz, aby się widziały nawzajem.

schemat o co mi chodzi bo nie znam fachowych pojęć

joujoujou 11.10.2014 17:37

Krosowanych kabli już od lat się nie używa.

A z głównym problemem (szczerze przyznam) - nie wiem. Na pewno się da (udostępnianie), ale się nie interesowałem - dla mnie taniej, szybciej i prościej było wstawić switcha. :)

gallus 11.10.2014 17:47

Udostępnianie ICS tym się zainteresuj, tutaj masz przykład dla dwóch kompów a jako "drugiego kompa" ustaw odtwarzacz i powinno wszystko działać i może nawet kabel krosowy nie być potrzebny jeżeli masz nowszą kartę sieciową która potrafi się "dogadać"

mgit 11.10.2014 17:53

Ilość załączników: 1
@joujoujou
Jesteś w błędzie, używa się, gdy chcesz podłączyć urządzenie <-> urządzenie z pominięciem routera lub swicha. W prawdzie rzadko się takie rozwiązania stosuje, ale jeszcze istnieją.

Co do kabla krosowanego -> to zwykły kabel sieciowy, inna kolejność kabelków w tyczce, dzicinnie proste do zrobienia, o ile masz zaciskarkę.

Co do twojego problemu z konfiguracją.

@KC42
Co do twojego problemu z konfiguracją:

Na jednym urządzeniu (czytaj PC) wpisujesz:
IP. 192.168.1.1
Maska podsieci: 255.255.255.0

Drugie urządzenie:
IP: 192.168.1.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.1

Ale czy ci to ruszy to już znak zapytania, odtwarzacz może nie wspierać takiego udostępniania. Prościej by było postawić router, podpiąć to pod router na routerze ustawić przydział adresów po DHCP. na kompie odpalić serwer DLNA za pomocą serviio, i bezpośrednio TV podpiąć pod router, i oglądać poprzez DLNA bez żadnego kopiowania.

joujoujou 11.10.2014 18:23

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1295588)
@joujoujou
Jesteś w błędzie, używa się, gdy chcesz podłączyć urządzenie <-> urządzenie z pominięciem routera lub swicha. W prawdzie rzadko się takie rozwiązania stosuje, ale jeszcze istnieją.

[...]

Auto MDI-X jest standardem od kilkunastu lat. I tylko jeżeli podpinasz starszy sprzęt to rzeczywiście "jeszcze" będzie potrzebny kabel krosowany. :P

KC42 11.10.2014 18:55

Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1295590)
Auto MDI-X jest standardem od kilkunastu lat. I tylko jeżeli podpinasz starszy sprzęt to rzeczywiście "jeszcze" będzie potrzebny kabel krosowany. :P

Oj to teraz już mam całkiem mętlik jak to zrobić. za pomocą sieci DLNA jest trochę ograniczona obsługa plików np. niektórych nie można przewijać i duże pliki długo się wczytuje i czasem się przycinają, stąd pomyślałem, że jak ma dysk 1TB na pokładzie o kopiowanie na niego przez sieć, potem z niego oglądać, bez przekładania kabli z usb do usb a już mi gniazdo usb coś nie styka, się rozchwiało pewno z ryżu zrobione :), spróbuje wszystkie metody czy coś zadziała

mgit 11.10.2014 19:15

U mnie po DLNA odtwarza i wyczytuje równie szybko jak z dysku podpiętego bezpośrednio pod SmartTV.

Zainteresuj się rozwiązaniem:
PC <-> kabel cat 6 <-> Router ze wsparciem dla streaming'u HD <-> TV z funkcją Smart

Kabel cat 5 nie podejdzie, wiem coś o tym, mała wydajność da się odczuć, jak chcesz prędkość sieci 1 Gb/s, a na cat 5 osiągniesz tylko 100 Mb/s

Na PC uruchomiony serwer DLNA np. Serviio lub jakiś inny <- mi akurat serviio najbardziej odpowiadał, ale PS3 Media Server też daje radę

Ewentualnie w późniejszym czasie rozbudowa o serwer NAS, ale to już dużo droższa zabawa.

Przy takim rozwiązaniu nie musisz bawić się w kopiowanie filmów, oglądasz na TV bezpośrednio z PC lub NAS, zero problemów, nawet z dużymi plikami, jak i formatami nie wspieranymi przez twój TV

Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania:
Jak masz zewnętrzny dysk, wrzucasz na niego filmy, i podpinasz bezpośrednio pod router, w tedy nie potrzebujesz mieć włączonego PC

Sprawdzane, nawet przy plikach 60 GB <- tak udało się dorwać takową wersję ;)

Minusy takiego rozwiązania:
  • Konieczność zainwestowania w router który wspiera streaming HD, oraz posiada swich 1 Gb/s
  • Konieczność zainwestowania w kable cat 6 lub w karty WiFi najlepiej w standardzie ac, ale od biedy n też wystarczy
  • Konieczność zainwestowania w korytka, by jakoś to wyglądało <- chyba że nie przeszkadza ci kabel leżący na podłodze
  • Konieczność konfiguracji
  • Cena

KC42 11.10.2014 19:45

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1295595)
U mnie po DLNA odtwarza i wyczytuje równie szybko jak z dysku podpiętego bezpośrednio pod SmartTV.

Zainteresuj się rozwiązaniem:
PC <-> kabel cat 6 <-> Router ze wsparciem dla streaming'u HD <-> TV z funkcją Smart

Kabel cat 5 nie podejdzie, wiem coś o tym, mała wydajność da się odczuć, jak chcesz prędkość sieci 1 Gb/s, a na cat 5 osiągniesz tylko 100 Mb/s

Na PC uruchomiony serwer DLNA np. Serviio lub jakiś inny <- mi akurat serviio najbardziej odpowiadał, ale PS3 Media Server też daje radę

Ewentualnie w późniejszym czasie rozbudowa o serwer NAS, ale to już dużo droższa zabawa.

Przy takim rozwiązaniu nie musisz bawić się w kopiowanie filmów, oglądasz na TV bezpośrednio z PC lub NAS, zero problemów, nawet z dużymi plikami, jak i formatami nie wspieranymi przez twój TV

Dodatkowa zaleta takiego rozwiązania:
Jak masz zewnętrzny dysk, wrzucasz na niego filmy, i podpinasz bezpośrednio pod router, w tedy nie potrzebujesz mieć włączonego PC

Sprawdzane, nawet przy plikach 60 GB <- tak udało się dorwać takową wersję ;)

Minusy takiego rozwiązania:
  • Konieczność zainwestowania w router który wspiera streaming HD, oraz posiada swich 1 Gb/s
  • Konieczność zainwestowania w kable cat 6 lub w karty WiFi najlepiej w standardzie ac, ale od biedy n też wystarczy
  • Konieczność zainwestowania w korytka, by jakoś to wyglądało <- chyba że nie przeszkadza ci kabel leżący na podłodze
  • Konieczność konfiguracji
  • Cena

tylko problem mam plazme panasonica viera model z przed 5 lat i Nie posiada funkcji SMART, obraz ma jeszcze bardzo dobry szkoda wyrzucać

myślałem że to jest prostrze nie znam się na sieciach wcale dla mnie to kosmos, jak mam tak kombinować to kupie taki switch na USB przynajmniej odpadnie przekładanie kabli.

mgit 11.10.2014 19:50

To jak TV nie wspiera funkcji Smart to nic straconego dokupujesz Raspberry Pi -> koszt 130 zł i robisz sobie MediaCENTER, masz to samo co w przypadku TV z funkcją SMART + wiele wiele więcej ;)

EDIT

Sprawdziłem co obsługuje twój Samsung BD-H8900:
Wspiera Samsung Link (dawne AllSahre) czyli inaczej DLNA, podłączenie do kompa nie do końca ci da takie kopiowanie na dysk jak oczekujesz, jak podłączysz pod router będzie działać po DLNA <- czyli patrz mój post wyżej i nie trzeba ci Raspberry Pi

Jak podłączysz pod kompa, to też ci streaming powinien działać, ale bez serwera DLNA nic nie zdziałasz

KC42 12.10.2014 08:52

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1295597)
To jak TV nie wspiera funkcji Smart to nic straconego dokupujesz Raspberry Pi -> koszt 130 zł i robisz sobie MediaCENTER, masz to samo co w przypadku TV z funkcją SMART + wiele wiele więcej ;)

EDIT

Sprawdziłem co obsługuje twój Samsung BD-H8900:
Wspiera Samsung Link (dawne AllSahre) czyli inaczej DLNA, podłączenie do kompa nie do końca ci da takie kopiowanie na dysk jak oczekujesz, jak podłączysz pod router będzie działać po DLNA <- czyli patrz mój post wyżej i nie trzeba ci Raspberry Pi

Jak podłączysz pod kompa, to też ci streaming powinien działać, ale bez serwera DLNA nic nie zdziałasz

Tylko w instrukcji pisze, że Samsung Link wspiera tylko urządzenia firmy Samsung jak laptop, komórkę, smarfon, jeśli ma się urządzenie innych producentów to mogą nie działać prawidłowo należy podłączyć pod USB, czyli jak mam teraz, stąd odpuściłem ten sposób połączenia, ale może tak celowo napisali, aby kupować ich produkty.

internet mam z dialogu/Netii max 100 dynamicznie przydzielany IP, dali mi taki modem/ruter na światłowodzie corecess 3942-ES działa w trybie bridge, z tyłu ma 4 gniazda sieciowe, ale z tego, co czytałem te gniazda są zablokowane a jedno jest przystosowane do TV kablowego.

To napisz, co mam dokupić pewno ruter tylko, jaki model.
a może jak mam 2 karty sieciowe a komputer mam i tak włączony non stop to czy można je użyć, jako ruter coś o tym czytałem tylko, jako laik nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Mam taką płytę główną jak na załączonym obrazku ma 2 karty sieciowe i wi-fi
w instrukcji obslugi odtwarzacza są schematy jak to podłączć i link do strony z poradnikami konfiguracji na stronie samsunga, albo źle myślę ale wszystko co będę oglądąl będzie przechodzić przez serwery samsunga http://content.samsung.com/pl/conten...ngLinkIntro.do

mgit 12.10.2014 10:57

Ilość załączników: 2
Co do samsung link tylko tak piszą, ja mam TV Samsunga, telefon pentagrama i z samsung link działa bez problemu (udostępnianie bezpośrednio z komórki), w prawdzie zrezygnowałem z ich aplikacji na rzecz serviio co nie zmienia faktu że testowałem i działało też na samsung link.

Co do zakupów zależy jaki masz budżet. Jeśli chodzi o router ja mam Netgear WNDR4500v2 + kable CAT 6 (wcześniej miałem CAT 5 i nie działało z taką prędkością jaką chciałem), ale można wybrać inny router tańszy + wgrać alternatywny soft i wyjdzie taniej.

Co do drugiego rozwiązania:
Napisałem wyżej jak to skonfigurować:

Na jednym urządzeniu (czytaj PC) wpisujesz:
IP. 192.168.1.1
Maska podsieci: 255.255.255.0

Drugie urządzenie:
IP: 192.168.1.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.1

Dodatkowo można włączyć udostępnianie internetu. Na PC instalujesz Samsung link lub inny serwer DLNA np. Serviio, albo PS3 Media Server

Konfiguracja serwera DLNA sprowadza się do jego instalacji, i podania udostępnionych katalogów, ewentualnie sposobu prezentacji udostępnionych materiałów i włączenia obsługi napisów lub transkodowania

EDIT

Serviio w wersji PRO (płatnej) ma funkcję oglądania udostępnionych zasobów po sieci internet, po 14 dniach z wersji PRO mamy wersję darmową, bez tej funkcji, ale w pełni funkcjonalną :)

KC42 12.10.2014 11:27

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1295712)
Co do samsung link tylko tak piszą, ja mam TV Samsunga, telefon pentagrama i z samsung link działa bez problemu (udostępnianie bezpośrednio z komórki), w prawdzie zrezygnowałem z ich aplikacji na rzecz serviio co nie zmienia faktu że testowałem i działało też na samsung link.

Co do zakupów zależy jaki masz budżet. Jeśli chodzi o router ja mam Netgear WNDR4500v2 + kable CAT 6 (wcześniej miałem CAT 5 i nie działało z taką prędkością jaką chciałem), ale można wybrać inny router tańszy + wgrać alternatywny soft i wyjdzie taniej.

Co do drugiego rozwiązania:
Napisałem wyżej jak to skonfigurować:

Na jednym urządzeniu (czytaj PC) wpisujesz:
IP. 192.168.1.1
Maska podsieci: 255.255.255.0

Drugie urządzenie:
IP: 192.168.1.2
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.1

Dodatkowo można włączyć udostępnianie internetu. Na PC instalujesz Samsung link lub inny serwer DLNA np. Serviio, albo PS3 Media Server

Konfiguracja serwera DLNA sprowadza się do jego instalacji, i podania udostępnionych katalogów, ewentualnie sposobu prezentacji udostępnionych materiałów i włączenia obsługi napisów lub transkodowania

EDIT

Serviio w wersji PRO (płatnej) ma funkcję oglądania udostępnionych zasobów po sieci internet, po 14 dniach z wersji PRO mamy wersję darmową, bez tej funkcji, ale w pełni funkcjonalną :)

Wogóle to mam jakoś dziwnie swój internet skonfigurowany robił to gość z dialogu i trochę się motał są jak by dwie sieci jedna sieć publiczna / połączenie szerokopasmowe / internet / i drugie sieć niezydentyfikowana / brak dostępu do sieci i tam są te opcje ja na dodanym obrazku.

mgit 12.10.2014 11:56

Ilość załączników: 1
Są dwie sieci, bo masz dwie karty sieciowe, napisem niezidentyfikowana się nie przejmuj

W polu:
IP: 192.168.1.1
Maska: 255.255.255.0

Resztę zostaw puste
Potem na samsungu musisz znaleźć opcję ręcznej konfiguracji i wpisujesz:
IP: 192.168.1.2
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.1

Na PC na karcie gdzie normalnie działa net, dodatkowo włączasz udostępnianie internetu, by dać Samsungowi dostęp do sieci :)

I jak wszystko poszło ok, to Samsung powinien widzieć sieć, można to sprawdzić np. klikając menu start -> uruchom -> cmd
W oknie konsoli wpisać ping 192.168.1.2 jeśli będzie coś podobnego do screena poniżej, to jest ok

I w tedy można się zająć serwerem DLNA :)

KC42 13.10.2014 08:18

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1295719)
Są dwie sieci, bo masz dwie karty sieciowe, napisem niezidentyfikowana się nie przejmuj

W polu:
IP: 192.168.1.1
Maska: 255.255.255.0

Resztę zostaw puste
Potem na samsungu musisz znaleźć opcję ręcznej konfiguracji i wpisujesz:
IP: 192.168.1.2
Maska: 255.255.255.0
Brama: 192.168.1.1

Na PC na karcie gdzie normalnie działa net, dodatkowo włączasz udostępnianie internetu, by dać Samsungowi dostęp do sieci :)

I jak wszystko poszło ok, to Samsung powinien widzieć sieć, można to sprawdzić np. klikając menu start -> uruchom -> cmd
W oknie konsoli wpisać ping 192.168.1.2 jeśli będzie coś podobnego do screena poniżej, to jest ok

I w tedy można się zająć serwerem DLNA :)

Ta sieć niezidentyfikowana to nie druga karta, zanim instalowałem system drugą kartę wyłączyłem w biosie, bo nie używałem teraz włączyłem i
zainstalowałem sterownik i doszła następna karta, to chyba te ustawienia IP trzeba wpisać w tej pod nazwą "Połączenia lokalne 2***8221; ale wolę
zapytać czy dobrze myślę, nie chce coś namieszać i zostać bez neta, i musze kupić kabel sieciowy bo mam tylko krosowany a to chyba taki zły


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.