Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   DivX, Xvid, Matroska i inne (https://forum.cdrinfo.pl/f16/)
-   -   Problem z dodaniem napisów srt do Blu rey (https://forum.cdrinfo.pl/f16/problem-dodaniem-napisow-srt-blu-rey-93871/)

davero79 28.10.2014 20:12

Problem z dodaniem napisów srt do Blu rey
 
Witam mam problem zassałem wersję filmu Lwie Serce w wersji ang. Znalazłem ścieżkę audio z takim samych czasem i wmuksowałem. Problem zrobił się jak wrzuciłem napisy srt do muxera i też je wmuksowałem. Player nie widzi jak wrzucam pliki BD napisów polskich. W muxerze pokazane są jako pgs czyli takie same jak oryg. Nad mienie, że zassałem txt i przerobiłem do srt aby móc wmuksować. Plik mkv player na kompie widzi bez problemu czyta napisy ang i polskie (polskie mają jakośc jak txt z avi) Czy może to być problem dla BD, że napisy są w innej czcionce ?


Pytanko drugie da się scalić audio z dvd 25 klatek do BD klatkarz 23.976. Jest różnica na filmie około 4m. Jak zmieniam klatkarz z 25 na 24 to i tak film się rozjeźdza mimo, że na początku ustawiam i jest OK.


Dzięki za pomoc

mgit 28.10.2014 20:49

Pytanie standardowe - posiadasz w originale ten film również, czy to zwykły pirat?

revolver0 28.10.2014 20:52

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1298015)
Pytanie standardowe - posiadasz w originale ten film również, czy to zwykły pirat?

A może kopia zapasowa, to słowo na P tak brzydko brzmi.

mgit 28.10.2014 20:55

Wcale nie brzmi źle... a pomorze zawęzić warianty odpowiedzi na zadane pytanie...

davero79 28.10.2014 21:24

Mam oryginał na VHS i na DVD, a co to ma za znaczenie ? Wydanie BD mam ang. Chcę dołożyć napisy, a z plików txt bd mi nie widzi, więc rzecz jasna, że robie customa = pirat.

superrrmario 28.10.2014 21:48

Z dograniem napisów nigdy nie miałem kłopotów. Muksowałem TSMuxerem. Z dźwiękiem radziłem sobie wgrywając obie ścieżki doprowadzone do wav'a do jakiegoś prehistorycznego, gazetowego CEP i doprowadzeniu dźwięku, który chcę dodać do identycznej długości jak oryginał. Zrobiłem tak kilkanaście. Miałem dwie wpadki. Pierwsza, gdy okazało się, że polski film nie miał kilku scen i musiałem wstawiać braki z wersji angielskiej (na szczęście kawałki bez dialogów). Drugi przypadek (poddałem się :( ) sceny się zgadzały, czas się zgadzał, ale fonie "pływały" między sobą. Można było mozolnie kilkuminutowe odcinki dopasowywać, ale to już by było przegięcie :)

mgit 28.10.2014 21:52

Custom nie zawsze jest piratem, o ile posiadamy oryginał to po pierwsze -> kopie bezpieczeństwa
Po drugie podpada chyba pod regulamin w takim przypadku

Po trzecie, czy sprawdzałeś, tylko w jednym programie, na innych jest to samo ?

davero79 28.10.2014 22:14

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1298036)
Z dograniem napisów nigdy nie miałem kłopotów. Muksowałem TSMuxerem. Z dźwiękiem radziłem sobie wgrywając obie ścieżki doprowadzone do wav'a do jakiegoś prehistorycznego, gazetowego CEP i doprowadzeniu dźwięku, który chcę dodać do identycznej długości jak oryginał. Zrobiłem tak kilkanaście. Miałem dwie wpadki. Pierwsza, gdy okazało się, że polski film nie miał kilku scen i musiałem wstawiać braki z wersji angielskiej (na szczęście kawałki bez dialogów). Drugi przypadek (poddałem się :( ) sceny się zgadzały, czas się zgadzał, ale fonie "pływały" między sobą. Można było mozolnie kilkuminutowe odcinki dopasowywać, ale to już by było przegięcie :)

Zgadza się ... chciałem dodać sobie dźwięk z vhs, ale okazało się że film jest inaczej zmontowany :) więc poddałem się. Wrzuciłem audio o podobnej długości tutaj sobie poradziłem, ale nigdy nie używałem bd. Zwykle jeśli HD to przez kompa MKV i tam wszystko działa napisy mają inna czcionkę tylko, a tutaj po prostu ich nie widzi robiłem ts muxerem. Tak sprawdzałem na 2 programach.

Bartez 28.10.2014 23:05

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1298039)
Custom nie zawsze jest piratem, o ile posiadamy oryginał to po pierwsze -> kopie bezpieczeństwa
Po drugie podpada chyba pod regulamin w takim przypadku

Nie podpada. Proszę o skończenie tej kwestii i dalsze posty na temat wątku.

davero79 29.10.2014 17:36

Ok już wszystko działa jakiś błąd przy muskowaniu wychodził. Czy jak nagram film bd9 w struktorze plików blu ray folder na płyte dvd dl odtwarzacz blu rej odtworzy mi to ?

superrrmario 30.10.2014 07:22

Tak. Jak DVDROM UDF. UDF ręcznie na 2.5

davero79 31.10.2014 09:42

Teraz pytanie każdy :) czy tylko wybrane ?

superrrmario 31.10.2014 11:28

Cytat:

Napisany przez davero79 (Post 1298304)
Teraz pytanie każdy :) czy tylko wybrane ?

Chyba nie rozumiem pytania.

davero79 31.10.2014 11:35

Cytat:

Napisany przez superrrmario (Post 1298313)
Chyba nie rozumiem pytania.

Czy każdy stacjonarny blu ray odworzy mi pliki bd9 na dvd DL :)

superrrmario 31.10.2014 11:55

Jeśli masz foldery BDMV (obowiązkowo) i CERTIFICATE (nieobowiązkowo) i nagrasz tak jak napisałem, to musi odtworzyć. Chyba, że coś jest powalone w strukturze.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.