Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry (https://forum.cdrinfo.pl/f25/)
-   -   Call of Duty Advanced Warfare (https://forum.cdrinfo.pl/f25/call-duty-advanced-warfare-93919/)

mgit 08.11.2014 20:19

Call of Duty Advanced Warfare
 
Gra: Call of Duty Advanced Warfare

Wrażenia:
Po paru godzinach przypomina mi się Crysis. Mamy tutaj egzoszkielet konkretnie dwa jego typu specjalistyczny lub bojowy. Każdy typ różni się innymi właściwościami. Egzoszkielet można oczywiście rozbudować - ilośc elementów do rozbudowy nie powala na kolana, ale więcej ich niż w Crysis.
Walka z dronami jest trudna - na najwyższym poziomie trudności. Szybko kończy się amunicja - więc momentami trzeba oszczędzać. Na poziomie łatwym amunicji oszczędzać nie trzeba.

Minusy:
- Wymagania sprzętowe - bez kręcenia się cięła na ultra detalach.
- Bardzo krótkie misje w kampanii
- Filmy / przerywniki, których nie można pominąć
- 46 GB po pobraniu przez steam

Plusy:
- Oprawa wizualna
- Za to że przypomina Crysis (który bardzo mi się podobał)
- Nowe drony - którymi można sterować

Tryb multi:
Jeszcze nie testowałem, przyjdzie na niego pora po ukończeniu kampanii.

Gra godna polecenia na długi weekend.

DarkSlide97 09.11.2014 09:25

Gra może i dobra ale... 46GB? Serio? Oni tam nie znają słowa kompresja? Sorry, ale ściągać coś takiego ze Steama to porażka. Mam nadzieję że jakaś grupa zrobi ripa do normalnej wielkości.

Berion 09.11.2014 10:13

I co chcesz kompresować? Tekstury są zawsze kompresowane jak nie DXT to RLE (abstrahując od formatu graficznego i platformy docelowej). Filmy? Też ich nie skompresujesz, chyba że chcesz mieć "divx na ekranie". Dźwięki, tutaj się nie wypowiem bo mam drewniane ucho, ale jest tego dużo bo pewnie dla kilkunastu języków (to samo z FMV).

Sorry, ale to nie jest rok 2000. Technika idzie do przodu. :P


Aha, a gra i tak jest lipna jak cały ten gatunek. Strasznie tęsknię za normalnymi FPS.

DarkSlide97 09.11.2014 10:36

Ale 46GB? Teraz nastała moda na robienie super-wielkich gier które można przejść po kilku dniach. Kpina. Jak już gra jest duża to niech będzie rozbudowana, bo co mi po super-uber-hd-4k grafice jak gra jest króciutka?

Proste. Wywalić wszystkie języki, zostawić sam angielski, filmy wyciąć/kompresować do dvix, dźwięki konwertować na mp3 160kb/s (większość i tak różnicy nie usłyszy). Nie chodzi o technologię bo wiadomo że w dobie dysków 2TB i płyt Blu-Ray to nie jest znowu tak dużo, tylko że ściąganie tego ze Steama potrwa wieczność na wolniejszym łączu.

Z drugiej strony jak płyty Blu-Ray będą dostępne tak jak dzisiaj DVD to takie rozmiary nie będą przeszkadzać :D

Berion 09.11.2014 10:45

Zrozum że rozmiar gry w GB nie ma nic wspólnego z jej rozbudowaniem i nie każdy chce tak niskiej jakości grafikę. Po za tym wolne łącza mają kraje biedne takie jak my i nie jesteśmy rynkiem docelowym. Nie wiem ja kw przypadku Steama, ale pudełka u nas sprzedawały się zawsze słabo. Kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy to zawsze był sukces, a więcej chyba tylko cud. Teraz sobie to zestaw z milionami egzemplarzy/licencji, schodzących w dniu premiery (!) łącznie z USA i zachodnią Europą.

Twoja postawa jest roszczeniowa, tym bardziej że za to nie płacisz.

Już nigdy nie będą, ponieważ wyparły je flashki i chmury. Rola płyt została "zdegradowana" do nośników do archiwizacji. Tym bardziej, że teraz wydaje się gry niedokończone (masa błędów krytycznych, a więc i masa łat po premierze, masa wyciętej zawartości na rzecz DLC) i uwiązane do e-sklepu. W takim modelu biznesowym nośnik fizyczny przestaje mieć (niestety) sens.

mgit 09.11.2014 11:41

No ale jaki język chcesz z gry wywalić jak steam pobiera tylko język angielski i polski jeśli jest dostępny - zgodnie z ustawieniami.

Pobieranie przez steam nie jest złe - idzie pełną prędkością łącza

mgit 10.11.2014 22:06

Tryb gry: Kampania
Status: Zakończony
Czas: 3 dni

Teraz mogę coś więcej o tej grze powiedzieć. Można pojeździć i powalczyć:
  • Czołgiem
  • Motorem z napędem jak poduszkowiec z matrix'a
  • Motorówką
  • Odrzutowcem
  • Dronem
  • Mechem

Z początku miałem trudności z walką przeciw mechom, ale za którymś razem się udało. Ale sterowanie tym ustrojstwem to już inna bajka. Można poszaleć - najlepsza część gry. Poziom trudności przeciętny - żeby na najwyższym poziomie trudności - przejść w 3 dni - cieniutko - liczyłem na trudniejszą walkę... gra jest krótka, ale na multi może pokazać potencjał :taktak:

Od jutra zaczynam przygodę z trybem multi - kwestia znalezienia przeciwników na podobnym poziomie - bo z weteranami szans nie ma :taktak:

AdamGrabo 03.02.2016 10:30

Ech to już nie te czasy jak się osiągało 333 fps w call of duty modern warfare(na serwerach z wyłączontym limitem)...


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.