Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Ban i Trofea (https://forum.cdrinfo.pl/f106/ban-trofea-94063/)

frog 22.12.2014 22:36

Ban i Trofea
 
panowie pytanko. Musze przepisac trofea ze starego konta na nowe.Wiekszosc mi sie udalo ale kilkanascie gier mi zostalo i nie daje rady ich przepisac za pomoca BSD. I tak mysle czy jesli przeniosl bym sejwy ze starego profila na nowy i sciagnal gry ktore mi brakuje , uruchomil na nowym profilu ze starym pelnym sejwem to trofea wpadna i bede mogl je zsynchronizowac ? i tu pytanie jak wyglada ten FAKE OVNER SAVED na rebugu rexie. wystarczy skopiowac z jednego usera sejrwy do drugiego i beda dzialac bez zadnego dodatkowego przepisywania ?

Berion 22.12.2014 23:53

Widzisz, i jednak bana dostałeś. ;p

Nie wpadną. Trofea nie są zapisywane w save'ie w większości gier, a w tych które są tylko jest to informacja dla gry jak ma wyświetlać postęp w menu (np. w Dead Space 3). Trofea wpadają przy spełnianiu zależności, które gra monitoruje np. trofeum za uzbieranie 100 bombek świątecznych wpadnie w momencie kiedy gra będzie dodawać 99+n, a nie tak jak myślisz sprawdzać ilość zebranych bombek. ;)

FSDO działa tak jak napisałeś.

A jeśli bana nie dostałeś to łatwiej zmienić identyfikator w xregistry.sys niż pierdylion save'ów (na dodatek poprawnie i tak nie podpisujesz, być może Sony kiedyś zacznie to egzekwować).

frog 23.12.2014 00:08

Dostalem bo sobie zlekcewazylem sprawe i w ogole nie stosowalem nic do ukrycia, Nie kasowalem historii,nie robilem FULL OFW MODE no i w koncu mnie wypatrzyli ;)
No ale juz sie odbanowalem i 43platki przepisalem i synchronizowalem. Zostalo 11 i bedzie tak jak dawniej ;)
Kurde myslalem ze to tak dziala ze jak gra zobaczy w sejwie ze tam mam np wszystko pozbierane w statystykach to trofiki wyskocza, bo pamietam jak kiedys byla sytuacja z NFS Undercover ktory na starcie nie mial trofeow dopiero po czasie wyszedl update. I wtedy wystarczylo uruchomic gre,zaktualizowac i kumpel np mial w niej wiekszosc poprzechodzone to trofiki zaczely wyskakiwac jeden po drugim. Temu myslalem ze myk z sejwami przejdzie...
No nic, bede chyba musial uzyc to tych ostatnich gier PS3TrophyIsGood. On powinien zalatwic sprawe no problem ;>

Berion 23.12.2014 11:09

A grałeś online czy tylko używałeś do synchronizacji i buszowania po PSS?

W dokumentacji SDK jest napisane aby tak nie robić. Widocznie EA miało to gdzieś. ;) Uncharted też nie miało trofeów, które doszły dopiero w patchu i trzeba było wszystko od nowa wbijać.


Aha i nie wpisuj mi takich rzeczy do tematu o CFW. Co to ma wspólnego z CFW? Wydzieliłem więc do nowego tematu. :P

frog 23.12.2014 11:17

wiem sorry, mialem zalozyc temata ale myslalem ze podciagne pod tamten pytaniem o funkcje CFW Rebuga FSDO ;)
Nie gralem online, tylko synchronizacja trophy raz czy dwa w miesiacu. Ale tak jak mowie nie nie uzywalem ani Sen Enablera z jego funkcjami ani PSNPatcha. No i chyba zawalilem dodatkowo bo to sie zdarzylo po synchronizacji w ktorej mialem trophy sporo przed premiera :/ Takze dodatkowy FAIL.
Teraz za kazdym razem wlaczam FUll OFW Mode i Clear History i dopiero lacze sie synchronizowac. Moze tym razem sie uchowam ;) Albo oleje synchronizacje i zrobie ja dopiero przed przesiadka na PS4 w przyszlym roku tak co by te konto ze wszystkimi trophy przetrwalo na nowa generacje ;)

szczuru 23.12.2014 11:38

Cytat:

Napisany przez frog (Post 1306318)
No i chyba zawalilem dodatkowo bo to sie zdarzylo po synchronizacji w ktorej mialem trophy sporo przed premiera :/ Takze dodatkowy FAIL.

Mogę Ci potwierdzić, że to głównie przez to - ja tak złapałem bana. Mimo używania SEn Enablera, PSN Patcha etc - po prostu co jakiś czas $ony pewnie szuka CFW pod tym kątem.

frog 23.12.2014 11:51

No to chyba mamy jasnosc....Never Do It Again ! ;)

Berion 23.12.2014 11:58

Cytat:

Napisany przez frog (Post 1306318)
Teraz za kazdym razem wlaczam FUll OFW Mode i Clear History i dopiero lacze sie synchronizowac. Moze tym razem sie uchowam ;)

Nie wiem czy to ma jakiś sens jak Sony może sprawdzić odwołania syscalli i zawartość HDD (tempy, wgrane aplikacje, katalogi etc.).

Jak ja będę przechodził, o ile w ogóle, to wgram OFW przez FSM, a uprzednio na PC całkowicie sformatuję HDD. Dopiero potem wgram swoje ustawienia (dev_flash2 w konsolach z NOR jest na HDD) i trofea, też na PC. Gwarantuje to całkowicie czystą przesiadkę.

Cytat:

Albo oleje synchronizacje i zrobie ja dopiero przed przesiadka na PS4 w przyszlym roku tak co by te konto ze wszystkimi trophy przetrwalo na nowa generacje ;)
I dostaniesz wtedy też bana na konsolę PS4 + konto SEN. Bo już takie przypadki były. ;)

szczuru 23.12.2014 12:02

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1306332)
Nie wiem czy to ma jakiś sens jak Sony może sprawdzić odwołania syscalli i zawartość HDD (tempy, wgrane aplikacje, katalogi etc.).

Aplikacje typu SENEnabler/PSNPatch wyłączają syscall-e używane w CFW (dlatego np trzeba grę zamontować przez użycie w/w aplikacji). Co do aplikacji - wystarczy ich nie mieć ;)

frog 23.12.2014 12:04

Berion no nie gadaj ze komus przez to zbanowali ps4 ?Rozumiem ze konto mogli zbanowac ale nowa konsole na ktorej wiadomo ze nie ma nic lewego ? Na jakiej podstawie...?

misiozol 23.12.2014 13:16

Berion ma racje , to konto dostaje ban a za tym wszystkie konsole z nim powiazane , taka kara dla niewiernych :D

frog 23.12.2014 15:44

@misiozol nie rozumiem tej nagonki na ateistow ;))

- - -

Dobra, sprawa juz zalatwiona, znalazla sie dobra duszyczka z niesynchronizowanymi folderami i ostatnie foldery poszly do przepisania i synchronizowania ;> Takze stan powrocil do pierwotnego. Teraz odlaczam sie online i powracam przed zakupem ps4 ;> Trzymajcie kciuki co by sony mnie tam nigdzie nie wyszperalo ;)
A tak przy okazji, ktos tu sie nosi z zakupem PS4 na przyszly rok ? Czy bede musial szukac kompanow do ONLINE w UNCHARTED 4 gdzie indziej ? ;>

Berion 23.12.2014 19:05

Czytałem, chyba nawet na głównej "haxów" o banie na PS4 razem z PS3, nie tylko samo konto. Ile w tym prawdy to nie wiem, zmieniła się ekipa na PS3, więc ja wypadłem i już żadnej tajemnej wiedzy nie posiadam. Podchodziłbym do tego jednak z rozwagą i po teleporcie na nowy sprzęt (czy to inna PS3 czy PS4), nie ryzykowałbym już banem na starej konsoli, żeby się przypadkiem nie rozpędzili za bardzo w Sony. ;)

Możesz przybliżyć ostatnie zdanie? Nie używałem tego programu, ale widzę że opiera się na pfdtool Flatza. A z przepisywaniem pamiętam, że był taki feler, że indeks trzeba aktualizować przez gry.

frog 23.12.2014 21:11

Ostatnie zdanie bylo o tym ze masz kupic PS4 w przyszlym roku i pykam w U4 ;P
Co do przepisywania to tak po chlopsku (bo ja fachowcem nie jestem;), to myslalem ze wystarczy wyciagnac foldery z trofeami NPWRXXX uzyc BruteforceSaveData_4.7.0 i przepisac na nowo stworzony profil w ps3. I wszystko poszlo sprawnie, wgralem przepisane trofea do nowego profila, pozniej ODBUDOWALEM BAZE DANYCH przez recovery menu i pyk wszystkie trofea pokazaly sie w XMB na nowym profilu w konsoli. Problem pojawil sie podczas synchronizacji. Wyskoczyl ERROR 80030C25 (CORRUPTED FOLDERS?). Zsnychronizowaly mi sie tylko dwie platynki z 52. WTF?! Zapytalem ujka Google i wyszlo ze nie da rady przepisac trofeow ktore juz raz byly zsynchronizowane z innego konta. I rzeczywiscie te dwie platki ktore mi sie zsynchronizowaly to te ktore chcialem dopiero zsynchronizowac ale odbilem sie od BANa. Wiec zaczalem szukac paczek z folderami platynek ktore kraza po necie i wynajdowalem w nich te ktore posiadalem po uprzednim spisaniu sobie ID trofeow tych gier. NO i znalazlem prawie wszystkie oprocz 11tu glownie nowych gier ktore gralem jako ostatnie.
Wiec musialem poszukac innego sposobu,dlatego napisalem tutaj z zapytaniem o Fake Save bo myslalem ze tym sposobem przywroce sobie platynki w tych grach. Ale jak napisales ze tym sposobem nidyrydy to zaczalem dalej szukac i znalazlem ze ludzie uzywaja PS3TrophyIsGoodV1.3.6 dzieki ktoremu mozna w moment sobie wbic platynke w kazdej grze (tego glownie uzywaja cziterzy). Wystarczy uruchomic pierwszy raz dana gre na nowym profilu, skopiowac jej folder trophy i wrzucic do PS3TrophyIsGooda i on juz nam wbije pucharki. No ale znalazl sie na jednym forum zagranicznym kolo ktory ma pierdyliard platyn na koncie (cziter;) ktory zobaczyl ze brakuje mi kilka folderow do pelni szczescia i znalazl je w swojej kolekcji folderow niezsynchronizowanych i podeslal mi z nimi paczke. Przepisalem je w BSD dzis,wrzucilem na konsolke,odbudowalem baze danych,zsynchronizowalem i De Volaj ! ;)
Tak to mniej wiecej bylo ;)

Berion 24.12.2014 02:10

Czyli wniosek z tego taki, że żadna aplikacja nie potrafi poprawnie przepisać trofeów. Czyli... ja bym się bał jej powierzać takie dane. ;]


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 03:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.