Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Dyski zew. kompatybilne z PS2 (https://forum.cdrinfo.pl/f105/dyski-zew-kompatybilne-ps2-94092/)

gdziejesteis 29.12.2014 12:25

Dyski zew. kompatybilne z PS2
 
Witam.

Zamierzam kupić dysk zewnętrzny do PS2. Ostatnio padł mi pendrive i zamiast bawić się w niezbyt żywotne peny, wolę kupić duży dysk :taktak:

Które dyski zewnętrzne będą kompatybilne z konsolą PlayStation 2 Slim SCPH79003 i FMCB? Znam stronę, na której podane są nazwy działających dysków, ale wewnętrznych. Koszt najlepiej do 150zł. Dysk będzie używany do gier, filmów i magazynu save'ów. OPL v0.8. W przyszłości chciałbym go używać do nowszych konsol lub do PC.

Berion 29.12.2014 12:32

Firmware PS2 nie zajmuje się obsługą USB, więc z jakimkolwiek SCPH/DESR/DTL-H każdy dysk zewnętrzny będzie niekompatybilny. Chodzi o to, że za obsługę USB odpowiadają moduły, które mogą być używane przez różne programy. FMCB wczytuje USBD.IRX i USBHFSD.IRX z "mc0:/SYS-CONF/". OPL używa swoich własnych zbindowanych. Więc może Cie spotkać taka sytuacja, że FMCB widzi tę kieszeń na dysk twardy, a OPL nie - miej tego świadomość.

gdziejesteis 29.12.2014 12:39

No właśnie o to mi chodzi, bo przeszperałem dziesiątki tematów i wielu ludziom dysk po prostu nie działał w OPL, a mogli z niego np. oglądać filmy. Do tej pory korzystałem z pendrive, ale wysypał się i na dodatek nie mogłem grać w grę, w którą rok temu młuciłem. Przerzuciłem na innego pendrive'a i działała, ale według mnie pendrivy są mniej kompatybilne z OPL. Chcę poznać pewniaka, dysk, który na pewno będzie współpracował z OPL.

Berion 29.12.2014 12:53

Simple Media System też używa swoich modułów.

Ja niestety nie doradzę - nie używam. Starczał mi pendrive. ;) Być może ktoś Ci coś podsunie.

gdziejesteis 29.12.2014 13:26

A ten pendrive działa do dziś? U mnie wytrzymują średnio 2-3 lata, a dyski przynajmniej 3x dłużej. Mam nawet wciąż działający 10-letni dysk.

revolver0 29.12.2014 13:30

CO robisz z tym pendrivem? Jakiś markowy czy gniot?

gdziejesteis 29.12.2014 14:18

Pendrive Toshiba Hayabusa. No co robiłem :D? Używałem. Przerzucałem na niego różne rzeczy i to bardzo często. Spadł mi raz, z 20-30cm, ale działał tak, jak wcześniej i to tyle o jego historii. Co będzie bardziej opłacalne: kupno pena 64GB (~80zł), kupno nagrywarki i płyt (100szt. 60zł nagrywarka, 60zł płyty. ~180zł) czy może dysk 100-160zł?

mgit 29.12.2014 16:11

No to już masz odpowiedź czemu ci pendrive padł...
Miałbyś Sandisk CRUZER CONTOUR to by ci działał dłużej - ja mam takowy już kilka lat - używany codziennie wprawdzie nie w konsoli, ale jednak i działa po dziś dzień - zaliczył już nie jeden upadek, ba nawet zanurzenie w wodzie i działa :D

gdziejesteis 29.12.2014 16:17

Tylko czy przerzucasz pliki właściwie codziennie? Robiłem to dzień w dzień i to począwszy od małych plików przeznaczonych do matury, aż po filmy czy gry do PS2 :D? Masz PS2, żeby sprawdzić czy działa?

revolver0 29.12.2014 16:31

zajechać pendriv'a przez zapisywanie danych jest trudne, no chyba że naprawę dużo razy to robiłeś...

A do tej konsoli nie idzie przylutować taśmy do dysku?

mgit 29.12.2014 16:33

Tak, są to pliki z programu SW modelu 3D, czyli każda śrubka w modelu to 1 plik, złożenie śrubki i podkładki kolejny więc ilość plików jest od groma na 1 model, małych wielkości + rysunki techniczne po 1 GB na rysunek to z takich większych - i puki co działa dobrze... częstotliwość zapisów tak średnio co drugi dzień nie licząc weekendów - czasem też pendrive dostaje wolne tygodniowe lub dwutygodniowe :)

Nie mam PS by sprawdzić, ale pendrive wart swej ceny - jak go kupowałem to stał prawie 200 zł, teraz można taniej go wyrwać - nie do zajechania ;)
Jak padnie to następny będzie tej samej firmy ;)

Berion 29.12.2014 16:37

Ja mam do dziś Kingstone Data Traveler II 512MB (kiedyś jeden z nielicznych, które działały z większością USBD), kilka podróbek Kingstone'ów, Patriot Xporter 32GB USB 2.0 i 3.0 - wszystkie działają do dziś, wszystkie poza ostatnim dosyć często używane (pięćset dwunastka to nawet codziennie bo zawsze po skończeniu grania kopiuję nań save'y - taka forma nerwicy natręctw ;p). Do dziś żaden nie ma bad blocków.

Ten pierwszy nawet mi się wygiął ponieważ zapomniałem wypiąć z PS3 i przenosząc konsolę złapałem za pendraka, coś tam skrzypło, trzasło ale działa dalej. ;)

Upadki też nie mają znaczenie ponieważ nie ma tam części mechanicznych. To nie dysk twardy.

Flashe może nie są jakieś szczególnie żywotne, ale te 10 lat powinny wytrzymać. Kingston i SanDisk to chyba nawet dają dożywotnie gwarancje, więc o czymś to świadczy.

gdziejesteis 29.12.2014 16:37

Kingston DT100 G3 64GB USB 3.0
Po wstępnym przejrzeniu to właśnie ten model jakoś mi odpowiada. Jest coś lepszego w tej cenie?

@up, "dożywotnia gwarancja" to zazwyczaj rok albo 2 lata po zakończeniu produkcji przez producenta, więc dożywotnia to jest, ale dla produkcji pendrive'a :D

Berion 29.12.2014 16:40

To prawda, ale wymieniają wtedy na inny. Tak samo jest z HDD. Ważne że przyjmują zwrot i że im się to opłaca skoro przyjmują. Jest jeszcze taka mroczna ewentualność, że nikt nie składa reklamacji żeby nie robić sobie kłopotu, tylko kupują nowy... ;p

Ja tego pendraka nie znam, musisz popytać na większym forum, najlepiej z warezami. U nas jest kameralnie i stosunkowo małe grono bawi się konsolami.

gdziejesteis 29.12.2014 16:45

Odpowiedzi na warezach wyglądają tak:

-User szuka jakiejś opinii w google. Może być jedna jedyna.
-Wklepuje do tematu i pisze, że ma tego pendrive'a i używa go od 500 lat, gdzie dostał go w spadku od króla i działa tak, jak powinien.
-Inni użytkownicy wypisują to samo


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 11:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.