Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Propozycje, sugestie, błędy forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/)
-   -   Artykuły/newsy z głównej jako tematy na forum (https://forum.cdrinfo.pl/f10/artykuly-newsy-glownej-jako-tematy-forum-94449/)

andy 14.03.2015 10:04

Artykuły/newsy z głównej jako tematy na forum
 
Kiedyś o tym pisałem jednak w związku z tym, że nie mogłem znaleźć gdzie to zakładam nowy temat.

Na wielu forach (szczególnie o tematyce mobilnej) widzę trend gdzie artykuł czy news z głównej ma automagicznie tworzony temat na forum.

U nas komentarze pod artykułami czy newsami są*odseparowane od tych na forum. Skoro strona główna i forum to jedna firma do można by było to połączyć.
Takie połączenie wpłynie na większą czytalność newsów oraz artykułów co przełoży się na większą dyskusję na forum.

Teraz jak to ja bym widział.
Osoba tworząca treść na głównej w momencie kiedy zapisuje artykuł czy news dodaje konkretną kategorię gdzie temat zostanie utworzony.
Osoba próbująca dodać komentarz z głównej zostaje przekierowana na forum i tam dodaje swój komentarz. Na forum w temacie widać tylko zajawkę tzw. nagłówek newsa/artykułu oraz link - napędzenie kliknięć ;)

Na stronie głównej obok artykułu widać np. ilość wyświetleń, komentarzy - zachęci osoby do udzielania się oraz ewentualnych reklamodawców.

Jarson 14.03.2015 16:13

To chyba miało być... Eee... Jakieś trzy-cztery lata temu wprowadzone :P

czary2mary 14.03.2015 17:21

Ja jestem jak najbardziej na tak:) wtedy chociaż będę wiedział co na głównej się dzieje;)

Bartez 18.03.2015 12:04

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1317746)
U nas komentarze pod artykułami czy newsami są*odseparowane od tych na forum. Skoro strona główna i forum to jedna firma do można by było to połączyć.

Ależ dla artykułów tak mamy od dawna. I wiesz co... :)
Cytat:

Napisany przez andy (Post 1317746)
Takie połączenie wpłynie na większą czytalność newsów oraz artykułów co przełoży się na większą dyskusję na forum.

... nie wpływa. Kiedyś to sprawdzałem i liczba przejść z forum na artykuł jest mizerna. Dużo więcej wejść mamy z głównej, czy z google.

Mimo wszystko pomyślę nad tym. Może faktycznie chociaż zajawki warto wrzucić w formie tematów.

andy 18.03.2015 12:07

Na pewno newsy napędzą forum. Każdy kto będzie chciał się wypowiedzieć najpierw kliknie w linka i trafi na główna co dodatkowo nabije wyświetlenia ;-)

andy 18.03.2015 16:12

Cytat:

... nie wpływa. Kiedyś to sprawdzałem i liczba przejść z forum na artykuł jest mizerna. Dużo więcej wejść mamy z głównej, czy z google.
Chyba znam powód :) Tematy na forum lecą do oddzielnej kategorii. Nie wszyscy na forum używają przycisku "nowe posty" ;)

Może lepszym pomysłem by było wrzucanie ich do działów którego dany artykuł dotyczy? Przed tytułem by był znacznik [ARTYKUŁ] a dla newsów [NEWS].

Bartez 18.03.2015 16:36

Artykuły SĄ w odpowiednich działach. Przy publikacji arta wybiera się dział forum. Zobacz artykuły w dziale NAS.

Berion 18.03.2015 16:54

Ja problem widzę inny. To co ludzie piszą w tych tematach, nie jest widoczne na głównej. Widoczna jest tylko ilość komentarzy.

Jako piszący (chociaż teraz znacznie rzadziej ;p) potwierdzam to co Bartez napisał. Przy publikacji, od razu z automatu tworzony jest temat w dziale do którego przypisany jest artykuł (autor to wybiera w wysiwygu), jest też otagowany. Mało tego, czasami tworzy się ich kilka na raz! :D


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.