Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki (https://forum.cdrinfo.pl/f126/)
-   -   Opti Drive Control (https://forum.cdrinfo.pl/f126/opti-drive-control-94461/)

czary2mary 18.03.2015 14:48

Opti Drive Control
 
Ilość załączników: 1
Temat dotyczy wszystkich spraw\problemów\ustawień itd itp związanych z programem Opti Drive Control

Załącznik 69799

link do wersji 1.70:
Opti Drive Control

lee99 13.01.2017 13:13

Czy jeżeli daje opcje utwórz testowy dysk to każdy napęd powinien faktycznie zapisać dane na płytce?
Na dvd-r w samsungu 224gb ten program niby zapisuje... jest wykres czas palenia a na koniec płytka jak była czysta tak jest nadal czysta: )

czary2mary 13.01.2017 13:21

Ilość załączników: 1
Jaki nośnik ?
Na CD\ DVD-R przy zaznaczonym test\symuluj nośnik jest czysty.Test symuluje tylko parametry zapisu...

Załącznik 85914

lee99 13.01.2017 13:37

Dvd-r esperanza fake mid verbatima -r dałem na utwórz i nie nagrało nic. Dwa razy teatowałem.
Za to mcc004 chciałem przetestować jakość z zapisu x24 i niestety zdegradowało mi do x4 tym razem nośnik już się nagrywał normalnie.

czary2mary 13.01.2017 14:09

Może to być wina XP.... U mnie ten napęd prawidłowo współpracuje z OptiDriveControl na Win7\8.

lee99 13.01.2017 14:43

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1376103)
Może to być wina XP.... U mnie ten napęd prawidłowo współpracuje z OptiDriveControl na Win7\8.

A czy pod wine działa w ogóle ten program?

czary2mary 13.01.2017 14:54

Powiem szczerze nie mam pojęcia czy działa pod Wine ale powinien działać na wszystkich ciotkach XP ...

Leman39 13.01.2017 16:10

U mnie przy samsungu 223C też brak jakiejkolwiek współpracy z ODC. Włączając TransferRate. :P

zenonz 10.03.2017 18:33

Ilość załączników: 1
Dziś wymieniłem nagrywarkę DVD w laptopie na BD-ROM combo TS-LB23D. Miałem nadzieję, że podobnie jak w przypadku TS-L633L skanowanie będzie działać prawidłowo, niestety skanowanie BD-R odbywa się z oszałamiającą prędkością 0.01x niezależnie od tego, co wybiorę (dostępne są 6x, 4x, 2.2x). Napęd kręci płytą szybko jak przy normalnym transferze, ale dioda aktywności tylko mruga od czasu do czasu. Ogólnie bym się pogodził, z tym, że napęd nie nadaje się do testów, ale zwracane informacje wydają się sensowne, więc może sprawa jest do uratowania. W 22 minuty udało się 50MB zeskanować, więc na całą płytkę potrzeba by 8 dni ;)

Załącznik 88003

Czy ktoś kojarzy taki przypadek (nic nie udało mi się znaleźć w sieci)?

Tak przy okazji chciałem zapytać rasowych testerów - w jaki sposób najlepiej zapisywać wyniki by się w tym wszystkim połapać? Printscreen, CSV, coś jeszcze? Jest jakiś program do katalogowania sensowny czy pozostaje własny Excel? ;)

P.S. napęd też jest kiepski jeśli chodzi o odczyt DVD - mimo, że zapisuje z przekładnią x8, to odczyt DVD+-R ma x1,6-x4 :sciana:podczas gdy stary TS-L633L leciał z pełną prędkością x8...

- Deckard - 10.03.2017 19:52

A sterowniki w systemie masz ok ? W jakim trybie pracuje naped ?

Ja tam wyników nie trzymam , ale jak zrzucisz screena ODC to z automatu nadaje mu date , wiec jakaś segregacje już masz.

Poza tym zastanów się czy testowanie na dłuższa metę jest Ci potrzebne , czy magazynujesz ważne dane ? Czy tylko dla siebie przeprowadzisz test raz na jakis czas żeby sprawdzić jakośc płyt.

I najważniejsze - uwaga to wciąga i uzależnia :szczerb:

czary2mary 10.03.2017 20:14

Ilość załączników: 1
Może działa sposób z LiteOn iHBS x12 hardware rev2 :hmm:


Załącznik 88004

zenonz 11.03.2017 23:55

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1379876)
A sterowniki w systemie masz ok ? W jakim trybie pracuje naped ?

Sterowniki od kontrolera SATA masz na myśli? Chyba OK, to laptop i Intel za wiele aktualizacji nie wypuszcza, mam najświeższe.

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1379876)
Ja tam wyników nie trzymam , ale jak zrzucisz screena ODC to z automatu nadaje mu date , wiec jakaś segregacje już masz.

Zrzut screena u mnie słabo działa, poza tym i tak trzeba ręcznie dodać nazwę płyty ;)
Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1379876)
Poza tym zastanów się czy testowanie na dłuższa metę jest Ci potrzebne , czy magazynujesz ważne dane ? Czy tylko dla siebie przeprowadzisz test raz na jakis czas żeby sprawdzić jakośc płyt.

Krążków używam tylko i wyłącznie w celach archiwizacji zdjęć (jako uzupełnienie do dysków) i stąd zainteresowanie tematem. Właśnie wchodzę w bagno BD-R i chcę mieć kontrolę nad płytkami :)

Cytat:

Napisany przez - Deckard - (Post 1379876)
I najważniejsze - uwaga to wciąga i uzależnia :szczerb:

Niestety, z tego też powodu założyłem tu konto ;)

Cytat:

Napisany przez czary2mary
Może działa sposób z LiteOn iHBS x12 hardware rev2 :hmm:

Napęd skanuje bez żadnych sztuczek, tylko okropnie powoli. Jakakolwiek ingerencja w prędkość po starcie skanowania kończy się błędem.

W akcie desperacji odpaliłem QpxTool na Debianie Live, ale nawet DVD nie chce skanować na tym napędzie (soft nie ma wsparcia, ktoś na forum bezskutecznie prosił o dodanie obsługi SE-506). Tak więc pozostaje testowanie na nagrywarce.

Znalazłem podobny problem opisany na MyCE, ale nikt nie odpisał, autor na priva też nie odpowiada, więc temat można z czystym sumieniem porzucić :(

czary2mary 12.03.2017 06:20

Zobacz czy w jakimś nowszym NeroSpeedDisc nie startuje \ testuje discquality BluRay ?
Napęd może nie mieć wsparcia dla prawidłowego pobierania informacji o błędach z bloku korekcji ..

zenonz 12.03.2017 20:18

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1380012)
Zobacz czy w jakimś nowszym NeroSpeedDisc nie startuje \ testuje discquality BluRay ?
Napęd może nie mieć wsparcia dla prawidłowego pobierania informacji o błędach z bloku korekcji ..

Najnowsze Nero jakie znalazłem to 7.0.2.100, ale ta wersja nawet na Plextorze nie chce działać. Stary 4.7.7.16 testuje równie wolno co ODC, także nie bez powodu wyroby TSST/Samsung trafiły na czarną listę ;) Dzięki za pomoc, ale chyba trzeba się poddać.

matroks 13.12.2017 20:47

Cześć,

Kończy mi się 30 dniowy okres testowy Opti Drive Control 1.7. Właściwie rozważałem zakup, ale program albo ma sporo bugów, albo u mnie nie działa poprawnie. To mnie wstrzymało z podjęciem decyzji. Wersja 1.7 też wydaje się dość stara (kompilacja 2012)... Najbardziej rzucające się w oczy były uporczywe komunikaty, że nie może odczytać etykiety płyty, właściwie konieczne jest wyłączenie aplikacji i włączenie od nowa (widziałem opisy innych użytkowników, też tak mieli). Można wyłączyć 'auto read disc label' w preferencjach, więc ok.

Często też pisał, że mój napęd nie ma możliwości wykonywania weryfikacji płyty i dopiero wył/wł programu rozwiązywało problem. Mogłem weryfikować.

Również czasami miewa problemy z czytaniem id czystej płyty i jak wyżej - wył/wł aplikacji dopiero pomaga.

Poszukuję informacji, czy powyższe to normalka w tym programie, ew. czy po przejściu na licencjonowaną wersję takie zachowanie nadal się utrzymuje ?

Mój napęd to Asus BW-16D1HT na firmware HL-DT-ST_BD-RE_WH16NS48_1.D3.bin

Pozdrawiam


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.