Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS3 Nietypowe wyłączanie się konsoli (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps3-nietypowe-wylaczanie-sie-konsoli-94537/)

ethar 03.04.2015 10:34

PS3 Nietypowe wyłączanie się konsoli
 
Witam,

mam dość nietypowy problem z wyłączaniem się konsoli. Otóż konsola wyłacza się :D <Capitan Obvious>. Ale do rzeczy konsola to model Slim 2004A - CFW Habib 4.70. I właśnie konsola nie wyłącza się z powodu temperatury - obroty wiatraka są tak ustawione, że podczas gry w GTA V konsola ma temperatury ok. [CPU: 63°C | RSX: 61°C]. ( Starałem się jej zapewnić dobre chłodzenie :) )

Kiedy się wyłącza? Można powiedzieć, że podczas stanu IDLE, wcześniej miałem Habib 4.66. I podczas włączonego MM oraz kopiowania plików przez FTP po prostu się wyłączała po ok. 15-20 minutach. Teraz to samo, ale jak od czasu do czasu kliknąłem jakiś przycisk napadzie nie wyłączała się.

Trochę inaczej się zachowywała teraz jak instalowałem patche oraz grę (w sumie się nie dziwię). Także potrafiła się wyłączyć a w dodatku wyświetlać komunikat, że konsola wymaga formatowania. Oczywiście po wciśnięciu PS button i zrestartowaniu konsoli wszystko jak w najlepszej formie. Oczywiście nie ruszałem padem - instalowanie paru giga poprawek potrafiło być czasochłonne.

Podczas gry jak biegam skacze i jem pomarańcze. Takiego problemu nie zauważyłem.(Póki co i całe szczęście).

I najważniejsze wyłączyłem czasowowe wyłączanie konsoli w XMBC oraz MM,
więc jedyne co mi przychodzi do głowy to, że ani jedno albo drugie nie zapisuje tych ustawień - niby są zapisane. Ale może pliki konfiguracji nie mają dostępu bo nie są ustawione na 777. Nie wiem naprawdę nie mam pojęcia co się dzieje :P

misiozol 03.04.2015 10:41

Wywlecz HDD z niej i odczytaj SMART na PC moze dysk siada kernel panikuje i robi restart , albo masz poczatek YLOD ale to tak tylko daleko mi swita w glowie ;)

ethar 03.04.2015 10:48

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1320052)
Wywlecz HDD z niej i odczytaj SMART na PC moze dysk siada kernel panikuje i robi restart , albo masz poczatek YLOD ale to tak tylko daleko mi swita w glowie ;)

Dysk jest sprawny, sprawdzałem go przed włożeniem (właśnie wymieniałem dysk na większy). Jakieś inne pomysły?

misiozol 03.04.2015 10:53

Zapakuj inny dysk po zerowaniu i potestuj z innym softem , jak to nie pomaga podmianka zasilacza albo podkrecenie potencjometrow w twoim zasilaczu .

Berion 03.04.2015 11:12

A ja myślę, że bardzo typowe. Masz pewnie w opcjach XMB ustawione aby wyłączała się po iluś tam minutach bezczynności. :P

Wywlecz xRegistry.sys i sprawdź na PC czy zapisuje.

szczuru 03.04.2015 12:48

@Berio, też tak myślałem ale ethar napisał:
Cytat:

I najważniejsze wyłączyłem czasowe wyłączanie konsoli w XMBC oraz MM

ethar 03.04.2015 14:04

Chyba rozwiązałem problem - wcześniej w XMBC zamiast wyłączenia tymczasowego przestawiłem na 360 minut - gdzie i tak konsolka się wyłączała po ok. 20 minutach. Teraz zupełnie wyłączyłem i konsola stoi w idlu tak z 2h i dalej działa ;) Więc chyba problem rozwiązany. Przestawiłem na 360 wcześniej bo faktycznie czasem zdarza mi się wybiec z domu, i fajnie jak sprzęt się wyłączy. Ciekawe czy ktoś miał wcześniej tego typu problem. Problem chyba zażegnany ;)

misiozol 03.04.2015 14:19

Tylko sie cieszyc :)

Berion 03.04.2015 15:54

Jakim XMBC? Myślałem, że to literówka ale kolejny raz tak piszesz. :P XMB >> Cross Media Bar.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.