Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Upgrade Windows 8 do Windows 10. (https://forum.cdrinfo.pl/f113/upgrade-windows-8-windows-10-a-94931/)

Berion 15.08.2015 20:57

Upgrade Windows 8 do Windows 10.
 
Jakiś czas temu, kupiłem notebooka z preinstalowanym Windows 8. Ale że kijem tego tknąć nie chciałem, zrobiłem obraz całego HDD za pomocą Clonezilla'i i oczywiście zainstalowałem Linuksa. ;)

Dziś przywracam ten obraz, wchodzę do UEFI aby przestawić boot mode na UEFI, włączyć Secure Boot i jeszcze jakąś opcję, której nazwy nie pamiętam na Windows 8 type. I nic, notebook twierdzi,że nie da się zabootować:
Cytat:

Default Boot Device Missing or Boot Failed bla bla bla
Przy próbie odpalenia recovery na ukrytej partycji tak samo...

Sprawdziłem z LiveCD i wszystkie partycje są, na oko rozmiary się zgadzają, flagi, wszystko, zawartość też jest. O co tutaj chodzi?

Czy w takim przypadku Windows 10 przyjmie klucz ze SLIC do Windows 8, czy muszę najpierw wejść na Windows 8.1 (co jest już chyba niemożliwe bo to wersja with Bing...), a potem na Windows 10 aby "zarejestrował" klucz i dopiero wówczas będę mógł na czysto zainstalować 10tkę? A jeśli tak, to kto to do k*y nędzy wymyślił? Co to za absurd!?

misiozol 15.08.2015 21:03

Eee a wyjasnij mi jak chcesz zanizyc wersje win8 do win10 , ty chyba chcesz zrobic upgrade ?

mgit 15.08.2015 21:04

To bardzo proste berion.
A więc do rzeczy. Windows 10 nie aktywujesz kluczem od 8.1 Najpierw musisz zrobić normalną aktualizację 8.1 do 10 i mieć konto ms. Na nim zostanie zapisany id sprzętu. Po normalnej aktywacji system będzie mieć problemy niestety, więc konieczny jest format (nie ma się co oszukiwać, że w końcu aktualizacja działa jak w Linux'ie). Potem robisz normalny format i instalujesz bez klucza, po wpisaniu loginu ms system się aktywuje. Wiem nie trawisz tego konta, ale potem je wywalisz wraz całym crapware... bez konta ms system nie chce się aktywować, przynajmniej u mnie - sprawdziłem...

Co do tego boot'owania robiłeś kopie posektorową? Jak nie to nie dziw się, że ci nie bootuje... te partycje recorvery są bardzo wrażliwe na przenoszenie i odtwarzanie...

revolver0 15.08.2015 21:05

Downgrade Windows 8 do Windows 10, czy nie powinno być upgrade?

misiozol 15.08.2015 21:07

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1333555)
Downgrade Windows 8 do Windows 10, czy nie powinno być upgrade?

Pierwszy, post nr. 2 lol2

revolver0 15.08.2015 21:09

fakt, nawet tego nie przeczytałem, tylko rozkminiałem co che zrobić Berion.

mgit 15.08.2015 21:11

Jak to co che... wyraźnie napisał...

Wywalił 8.1 wraz z partycjami recorvery i teraz ma problem bo chce za free 10 :szczerb:
A to bez aktywowanej 8.1 się nie da ;)

misiozol 15.08.2015 21:15

No za raz ale pobierajac win8.1 i instalujac powinien sie aktywowac skoro to uefi i ma klucz w bios .

Berion 15.08.2015 21:31

Mam w pokoju 34*C, w takich warunkach może być i sprzężenie zwrotne myślowe. ;p

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1333554)
To bardzo proste berion.
A więc do rzeczy. Windows 10 nie aktywujesz kluczem od 8.1 Najpierw musisz zrobić normalną aktualizację 8.1 do 10 i mieć konto ms. Na nim zostanie zapisany id sprzętu. Po normalnej aktywacji system będzie mieć problemy niestety, więc konieczny jest format (nie ma się co oszukiwać, że w końcu aktualizacja działa jak w Linux'ie). Potem robisz normalny format i instalujesz bez klucza, po wpisaniu loginu ms system się aktywuje. Wiem nie trawisz tego konta, ale potem je wywalisz wraz całym crapware... bez konta ms system nie chce się aktywować, przynajmniej u mnie - sprawdziłem...

Tam był (i w zasadzie jest nadal) Windows 8. Czyli muszę wjechać na Windows 8.1, a dopiero potem na Windows 10? Czyli kaplica bo nie chce bootować tej ósemki... Logika by Redmond. I jeszcze wymagane konto?

A pies ich jebał w takim razie, szkoda mi prądu i 10h na cały ten cyrk. Jakoś Mac OS nie trzeba aktualizować co edycję i wpisywać kretynizmów skoro są już w UEFI. Da się? Da się...


Nie no, siedzę już drugą minutę i nie wierzę w to co czytam. To jest tak głupie, że aż nieprawdopodobne. Niemożliwe, niebywałe, chore, Microsoft.

Cytat:

Co do tego boot'owania robiłeś kopie posektorową? Jak nie to nie dziw się, że ci nie bootuje... te partycje recorvery są bardzo wrażliwe na przenoszenie i odtwarzanie...
Tja, będę posektorowo kopiował 400GB pustego miejsca...

Partclone'm. Nigdy dotychczas nie było problemów i nie ma nawet sensu używać czegoś innego bo cała tablica GPT i "emulowane" MBR jest i wszystkie dane wpisane do tablic fs też są bo tak działa ten program, który zresztą wyliczył sumę kontrolną dla plików i sprawdził że są poprawne po utworzeniu kilka miesięcy temu i obecnie po wgraniu.

Jednak jakaś przyczyna musi być...

Cytat:

Napisany przez misiozol
No za raz ale pobierajac win8.1 i instalujac powinien sie aktywowac skoro to uefi i ma klucz w bios .

Nie pobiorę bo nie ma obrazów ISO dla "Windows 8 with Bing", a klucz od tego gówna nie pasuje do sklepowej ósemki.

mgit 15.08.2015 21:47

W laptopach samsunga backup recorvery robi się tak:

http://dariuszdahm.pl/partycja-recov...-5#prettyPhoto

I nie wymaga to innego kombinowania...

Dzięki czemu nie ma problemów....

Co do konta, teoretycznie nie jest wymagana, ale u mnie bez niego nie chciało aktywować...

Co to za konkretny laptop, może to recorvery da się odzyskać, tak jak w przypadku samsunga....

misiozol 15.08.2015 22:17

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1333568)



Nie pobiorę bo nie ma obrazów ISO dla "Windows 8 with Bing", a klucz od tego gówna nie pasuje do sklepowej ósemki.

Sa dostepne , szukaj a bedzie ci dane ;)

mgit 15.08.2015 22:28

Nie namawiaj Beriona do złego :P

A tak na serio - łatwo się poddajesz... ja sambę w debianie naprawiałem 2 dni :P

EDIT

I dla czego mi wykasuje emotka jak nie jest tak zapisana : p o d d a j e :

Berion 15.08.2015 22:38

Jest gorąco, nienawidzę takiej pogody, a jak jest gorąco to chodzę naładowany. ;p

Strasznie to wygląda... Jutro spróbuję odpalić ten szajs ręcznie z GRUBA albo zładuję Windowsa z USB i zrobię fixmbr czy czego się tam teraz używa. Powinno się podnieść.

Lenovo S210 Touch.

Obrazu z innych źródeł nie chcę bo nie chce ryzykować dogrania szajsu do UEFI. Gdyby MS udostępniał chociaż sumy kontrolne tych obrazów, no ale tak to wiesz...

mgit 15.08.2015 22:42

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1333579)
Jest gorąco, nienawidzę takiej pogody, a jak jest gorąco to chodzę naładowany. ;p

Strasznie to wygląda... Jutro spróbuję odpalić ten szajs ręcznie z GRUBA albo zładuję Windowsa z USB i zrobię fixmbr czy czego się tam teraz używa. Powinno się podnieść.

Lenovo S210 Touch.

Obrazu z innych źródeł nie chcę bo nie chce ryzykować dogrania szajsu do UEFI. Gdyby MS udostępniał chociaż sumy kontrolne tych obrazów, no ale tak to wiesz...

Do UEFI nic ci się nie dogra... wbrew pozorom to praktycznie ładniejszy bios i by coś dograć to trzeba by flashować.... i tak ten 8.1 potrzebny ci tylko by zrobić update do 10 i móc go aktywować po formacie. Więc skoro i tak zrobisz format to co ci za różnica, czy w systemie dodali dodatkowe badziewie... skoro i tak go wywalisz przy formacie do 10 ;)

Berion 15.08.2015 22:57

Można zło dograć do MTBW, które nie jest podpisywane... Mgit, z całym szacunkiem, ale co cesarzowi cesarskie, a co Bogu boskie. ;p Jest to cholernie trudne w diagnozie i równie trudne w usunięciu. UEFI to już nie jest homogeniczna binarka jak BIOS tylko miniaturowy system operacyjny.

Żadne, gdyby było coś takiego do Lenovo to mógłbym użyć, pewnie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.