Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Systemy operacyjne i aplikacje (https://forum.cdrinfo.pl/f124/)
-   -   Jak przywrócić Xperię J do życia. (https://forum.cdrinfo.pl/f124/jak-przywrocic-xperie-j-zycia-95031/)

Berion 21.09.2015 20:25

Jak przywrócić Xperię J do życia.
 
Sam diabeł mnie podkusił aby zaktualizować Smart Launchera, który zaczął crashować. Wyświetlał się czarny ekran z centrum powiadomień na górze. Można się stamtąd było dostać do ustawień Androida. I w zasadzie wszystko byłoby dobrze, gdybym po prostu usunął same ustawienia Smart Launchera (już zdiagnozowałem na innym telefonie że to one powodowały crashe...). Ale ja niestety usunąłem tylko aplikację i zresetowałem telefon, myśląc że żelek 4.1.2 zapyta mnie o nowy domyślny. Nie zapytał, zamiast tego miałem boot loop...

Myślę sobie, ok, to wejdę do recovery i usunę zawartość /Data i cache Dalvika. Problem jednak w tym, że ten ********* złom nie ma żadnego menu, a tym bardziej recovery.

Pomyślałem, że może w takim razie wgram via FastBoot. Odblokowałem boot loader i zrobiłem to o czym tutaj napisano (z Instructions):
http://androidteen.com/sony-xperia-j...ed-bootloader/

Efekt jest taki, że:
1. Przy kolejnym włączeniu z jakiegoś mistycznego powodu (!?), Android usunął ustawienia użytkownika i cache Dalvika (o czym świadczyło przeliczanie aplikacji przy starcie). Więc niby ok... I wtedy odpaliłem batcha z "cwm_j_v6.1.zip". Trochę nie po kolei, ale to akurat bez znaczenia (sugerując się skryptem).

2. Nie wykrywa mi karty SIM.

3. Wyżera baterię w trybie błyskawicznym.

:help:


PS: Mam ST26i z 11.2.A.0.21 (pliki są takie same również dale tej wersji we wszystkich innych poradnikach na np. XDA).

mgit 21.09.2015 20:27

Wgraj na nowo room, ze strony xda-developers.com i będzie ok

Berion 21.09.2015 20:29

Jak...
Zrozum, że to nie ma menu bootloadera skąd wybiera się archiwum ZIP, które to on sam rozpakowuje. Nie ma też narzędzi typu Odin jak w Szajsungach, a FlashTool też nie przyjmuje tego ZIPa (mam jakąs FreeXperię w zip, zdjętą już zresztą razem z instrukcjami... bo postanowili zostawić tylko najnowsze telefony...).

Po za tym wciąż mam orginalny stock, tyle że z licznymi modyfikacjami, których już nawet nie pamiętam (pamiętam, że kastrowałem gapps, reszty niestety nie bardzo).

mgit 21.09.2015 20:32

Np. TAK

Dodatkowo warto zerknąć na TO

Berion 21.09.2015 20:34

Ale tam jest rozpakowany oryginalny fw, którego po pierwsze nie wiem czym rozpakować, a po drugie skąd wziąć.

mgit 21.09.2015 20:36

To po to jest forum xda i pozostałe tematy na forum które ci podałem... no tego bym się po tobie nie spodziewał. Podstawy root'owania i modyfikacji Androida to forum androida + xda jako kopalnia plików i gotowców.

Wgrasz na nowo system albo orginalny albo przerobiony i będzie ci wszystko działać - wystarczy z xda lub forum androida pobrać gotowce i rozpakować i wgrać

Berion 21.09.2015 20:41

Weź mnie nie wkurzaj nawet... JEDYNY działający custom rom to FreeXperia którą zdjęli, którą mam, ale zwykłą paczkę ZIP. FlashTool nie przyjmuje ich, widzi wyłącznie SIN (wprost idealna nazwa, mogli jeszcze je nazwać PUNISHMENT i TORMENT). A oryginalnych rom-ów nigdzie nie ma (albo nie mogę znaleźć).

Gdyby to chujostwo miało normalny bootloader to po odblokowaniu bym zrobił z karty install from zip, i powgrywał jakieś inne kernele (bo pewnie one są problemem).

Po za tym, CWM który niby się wgrał nie działa. Nie odpala się ani przez PWR+VUP, ani PWR+VOLDWN, ani PWR i oba. Na kablu i bez kabla. To po prostu z jakiegoś powodu nie działa, ale te rzekomo działające to też jak czytam nie montują poprawnie wszystkich partycji/urządzeń, czyli są bezużyteczne... Z tego co kojarzę to Xperia J po prostu nie ma partycji recovery i "dłuberzy" wgrywają to na systemową lub TA, a samo menu które powinno być wywołane jest bypassem trybu awaryjnego ze stocka. To nie jest typowy przypadek, więc mi tu nie filozofuj. Mam jednak taki telefon i muszę coś z nim zrobić... :P

M@X 21.09.2015 22:06

A pisales do supportu? Ja jak mialem jeszcze w iPhone 3G blad w iTunes przy wgrywaniu firmware'u to napisalem do supportu i na drugi dzien w skrzynce mialem wyjasnienie z rozwiazaniem.

Berion 21.09.2015 22:16

Godność mi nie pozwala pisać do supportu. ;p
A tak poważnie:

Jednak jestem głupi. Zrobiłem inaczej. FlashToolowi wskazałem wypakowany "boot.img" jako kernel z owego CFW i wtedy wstał CWM (przy zaświeceniu się fioletowej diody u spodu telefonu). Sformatowałem wszystko w diabli i z karty już wgrałem po Bożemu Cyanogena.

Opisy które wcześniej czytałem były amatorskie, czyli do dupy... Pomógł ten:
http://www.qkiz.pl/blog/android/goto...-xperii-j.html


edycja:
No to się ucieszyłem... Nie widzi SIM. :( Jutro sprawdzę w innym telefonie tę kartę, może to tylko zbieg okoliczności i sim zdechła.

Patrix 21.09.2015 23:45

Miałem chwilę Cyanogena, za cholerę nie mogłem się przyzwyczaić :(
Dodatkowo, nie wszystko działało jak należy np. wyświetlały mi się w galerii wszystkie zdjęcia podwójnie.

Berion 21.09.2015 23:49

Ja i tak podmieniam Trebutchet na Smart Launchera (jak zresztą i wszystkie aplikacje użytkowe), więc mi to lotto jaki rom. Byle sprawny i bez szpiegów. Stocka musiałem nieźle przesiać i nie chcę tego robić ponownie.

W tym mi działa chyba wszystko (po za sim? ale to jutro się dowiem).


PS: Ja używam QuickPic. Przypomina stockowe galerie AOSP, ale te mi pasują i nie są pozszywane z niczym innym w systemie.

szczuru 22.09.2015 22:10

Wgraj całego stocka wraz z kernelem przy pomocy FlashTool (stock będzie w formie 1 lub 2 plików, rozszerzenia nie pamiętam ale na pewno nie zip) i zacznij zabawę od początku. Chyba, że chcesz się bawić z tym uwalonym romem to w pierwszej kolejności wgra jakiś stockowy kernel za pomocą UKF (Universal Kernel Flasher).

Berion 23.09.2015 10:18

A skąd wziąć stocka?

Na Cyanogenmod i jego kernelu nie widzi mi karty SIM (karta sprawna bo sprawdzałem na innym telefonie i inna kartę na swoim).

szczuru 23.09.2015 11:36

W menu Devices -> Check Updates? ;)

andy 23.09.2015 20:28

@Berion kartę SIM poprawnie wkładasz do telefonu? Inna też nie jest wykrywana?


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.