Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Dotyczy artykułu o dodawaniu sterowników do W7 (https://forum.cdrinfo.pl/f113/dotyczy-artykulu-o-dodawaniu-sterownikow-w7-95147/)

Nornik 09.11.2015 19:25

Dotyczy artykułu o dodawaniu sterowników do W7
 
Witam na tym baaaardzo użytecznym i fachowym forum i stronie cdrinfo.
To jest to czego szukałem. Ale do rzeczy. Niedawno kupiłem laptopa bez systemu i gdy zainstalowałem Windows 7 Ultimate z płyty było wszystko OK!
Jednak coś mnie podkusiło i ściągnąłem taką odchudzoną wersję Home Premium jako obraz iso, no i zaczęły się kłopoty, które nie omijają wielu użytkowników nowych laptopów opartych na nowych technologiach. Zaraz na początku instalacji pokazał mi się napis o braku sterowników. Wiedziałem już, że pomimo zapewnień autora tej okrojonej dystrybucji bios mojego ma za ubogie opcje abym mógł coś zdziałać standardowym sposobem. Trafiłem na artykuł na tej stronie cdrinfo jak przygotować taki obraz za pomocą WinToolkit.
Dzisiaj właśnie spróbowałem, ale chyba nie takie sterowniki mu zaaplikowałem, bo pomimo że obraz zmodyfikowany został utworzony, to na samym początku wywalił błąd dotyczący sterownika systemowego, teraz nie pamiętam a mam te sterowniki zapisane w domu. Tak do końca to nie jestem pewny czy chodzi o sterowniki USB, czy SATA ? W poradniku są 4 sterowniki właśnie do USB.
Udało mi się w końcu zaintalować inną dystrybucję, ale też były kłopoty, już nie będę się rozpisywał jakie, bo i tak elaborat napisałem. W tym artykule jest odnośnik do strony ze sterownikami tylko jak wybrać właściwe ?

gallus 09.11.2015 19:53

Jeżeli pobrałeś jakiegoś modyfikowanego Windowsa 7 to może u "autora" szukaj wsparcia co do tego systemu bo niby napisałeś elaborat ale jakoś nadal czytając go nie wiadomo za bardzo o co chodzi.
Nie możesz klasycznie zainstalować Windowsa a następnie sterowników, przecież W7 to nie taki przeżytek żeby nie było można ich znaleźć. Dodatkowo z elaboratu nie wynika nawet jaki to laptop, a forumowa szklana kula już od dawna jest nieczynna... :]

mgit 09.11.2015 20:05

Kula jest - ale Dark ją zabrał na giganta i zgubił :idea:

revolver0 09.11.2015 20:09

A nie można zainstalować wersji Windows 7 Ultimate i żyć bezproblemowo...

mgit 09.11.2015 20:12

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1341534)
A nie można zainstalować wersji Windows 7 Ultimate i żyć bezproblemowo...

A nie można kupić normalnej wersji legalnej i też żyć bezproblemowo... tylko trzeba kombinować....

revolver0 09.11.2015 20:16

zawsze można 90 dniowego triala zainstalować...

mgit 09.11.2015 20:19

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1341536)
zawsze można 90 dniowego triala zainstalować...

Ta jasne, a aktywator to tak przy okazji - co by tylko przetestować czy działa nie :fiu:

revolver0 09.11.2015 20:23

nie potem format...

mgit 09.11.2015 20:29

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1341538)
nie potem format...

Optymista :fiu:

Nornik 10.11.2015 05:07

Wersję oryginalną Ultimate to ja mam na płycie, lubię dłubać i testować. Nie wiem dlaczego teraz tak jest że na każdym forum to z człowieka podśmiewujki robią?

joujoujou 10.11.2015 12:53

Bo "taka odchudzona wersja 7 home premium" ściągnięta z netu z daleka zalatuje piraceniem. :pirat:

A tego tutaj nie tolerujemy. :nieee:

revolver0 10.11.2015 16:25

Cytat:

Napisany przez Nornik (Post 1341552)
Wersję oryginalną Ultimate to ja mam na płycie, lubię dłubać i testować. Nie wiem dlaczego teraz tak jest że na każdym forum to z człowieka podśmiewujki robią?

Podśmiewujki podśmiewujkami... Nie którzy w tym ja, wyznają prostą zasadę, działa to po co kombinować... A jak jest to jakaś "dziwna wersja", to po co kombinować, no chyba że np. Sam chcesz sobie zintegrować "płytkę z nie dziwnym systemem..." Dużo napisałeś ale mało z tego wynika... Musisz przede wszystkim wiedzieć jakie konkretne sterowniki chcesz zainstalować a to się wiąże z informacją jaka płyta, chipset itp.

Nornik 10.11.2015 19:15

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1341619)
Podśmiewujki podśmiewujkami... Nie którzy w tym ja, wyznają prostą zasadę, działa to po co kombinować... A jak jest to jakaś "dziwna wersja", to po co kombinować, no chyba że np. Sam chcesz sobie zintegrować "płytkę z nie dziwnym systemem..." Dużo napisałeś ale mało z tego wynika... Musisz przede wszystkim wiedzieć jakie konkretne sterowniki chcesz zainstalować a to się wiąże z informacją jaka płyta, chipset itp.

Dziękuję Ci za wyważoną i grzeczną odpowiedź. Mniej więcej wiem już że chodzi o sterowniki do chipsetu, a nie USB. Ściągnąłem paczkę z tymi sterownikami i dłubię sobie znowu dalej. Po prostu to lubię.

revolver0 10.11.2015 19:27

możesz też porównać wersje tych dwóch bytów i postarać się zlokalizować odpowiednie sterowniki.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 01:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.