Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Dump pamięci Nand (https://forum.cdrinfo.pl/f106/dump-pamieci-nand-95150/)

Spaid 11.11.2015 07:22

Dump pamięci Nand
 
Witam. Czy zna ktoś dobry sposób na zrzucenie poprawnie dumpa z konsoli z pamięcią nand ?? Dump zrzuciłem multimanem ale po sprawdzeniu wyskakują błędy. Bardzo proszę o pomoc.

MrFilox 11.11.2015 07:32

No właśnie raczej jest to zablokowane, a niekiedy przydatna jest tak możliwość.
Do nadpisania całości, pozostaje tylko linux.

A tak poza tym, po co chcesz ingerować w dump?

PS. NAND w ps3 to ciężki temat, do flashowania...

misiozol 11.11.2015 09:06

Ciezki temat to nie jest jak masz odpowiedni sprzet ;)

Berion 11.11.2015 09:30

Ponieważ nie masz w nim boot loadera. Musisz go zrzucić osobno. Jest link na forum do programu, który to umożliwia. Poszukaj bo już taki temat się pojawił. :P

Sprawdź czy Rebug Toolbox też zrzuca 236MB, a nie 256MB. Być może ten robi to poprawnie.


@MrFilox
A kto Ci powiedział, że chce ingerować? Może chce zrobić kopię "na w razie W". I to jest bardzo dobry pomysł bo bez tej kopii konsola będzie się nadawała na śmietnik, a tak to wówczas można ją jeszcze ratować flasherem.

Trilu 11.11.2015 11:56

Zgraj Rebug Toolbox'em ,jakie błędy ,jakim programem sprawdzasz dump'a ?

Miałem konsole, która za każdym razem po zgraniu dump'a siała błędami,ale wystarczyło go poprawić w hex edytorze,aby był poprawny .

misiozol 11.11.2015 12:53

A co ty chcesz poprawiac jak w dumpie brakuje kilkanascie mb ?

Trilu 11.11.2015 13:05

Racja ,nie doczytałem wypowiedzi @Beriona ,jak brakuje boot loadera to nic nie zrobi ,myślałem ,że ma poprawny dump i on sieje błędami .

Memdump chyba robił zrzut 256 mb ,nie mam żadnej konsoli z NAND ,nie sprawdzę .

Spaid 11.11.2015 15:05

Dumpa zgrywałem kilkakrotnie multimanem. Za każdym razem wychodzi jeden plik o wadze 239 MB z końcówką NANDBIN. Soft jaki aktualnie posiadam to 4.46 Rogero Cobra tak jak opisałem w poprzednim temacie. Niestety nie wiem czy tollbox sobie poradzi z dumpem na tym sofcie. Toolbox jest zaprorejktowany specjalnie do softów Rebuga i w innych softach niektóre opcje ma zablokowane.Czytałem że jest ten błąd ale nie kumam za bardzo o co z tym chodzi. Z dumpa chce wydobyć nr idps,psid i porównać z innymi które sprawdziłem programami psnpatch,webnanmod i w informacji o systemie multimana. Na zagranicznych czytałem że jest tzw metoda DEX2CEX Without CEX Flash http://www.ps3hax.net/showthread.php?t=45455. Ogółem znam słabo angielski więc cała operacja jest dla mnie nieco skomplikowana a nie wiem czy musze koniecznie ja stosować jeśli chce tylko wydobyć idps,psid z dumpa.

Berion ten program o którym wspomniałeś jest na forum ?? Czy na stronie głównej cdrinfo ?? Mógłbym prosić o nazwe lub link do tego programu ewentualnie podobnego tematu ??

Berion 11.11.2015 15:43

Czyli niekompletny, w takiej formie bezużyteczny jeśli chciałbyś użyć go kiedyś do naprawienia konsoli.

Na fw innych niż Rebug, po prostu opcje zarezerwowane dla Rebug będą niedostępne, te które są dostępne działają. Spróbuj najpierw, nie marudź. :p

IDPS z dumpa to się z tego co kojarzę nie da (jest zaszyfrowany). Identyfikator konta SEN natomiast znajdziesz w każdym PARAM.SFO save'a utworzonym na tym koncie.

Na forum jest temat, w którym ktoś kiedyś pytał o to samo i tam link z kolei do tematu na ps3hax.net gdzie Habib napisał dumper do boot loadera. Ale jak to skleić z obrazem który otrzymujesz to nie wiem. W każdym razie jeśli chcesz wyciągnąć tylko identyfikatory to nie nie jest Ci to potrzebne.

W ogóle to co chcesz ostatecznie zrobić? DEX2CEX to po naszemu konwersja konsoli debug w retail.

Trilu 11.11.2015 15:59

IDPS z dumpa jak najbardziej się da ,@Spaid jest parę homebrew które pokazują IDPS ,pierwsze z brzegu IDPSet ,PsnPatch,Irisman,SenEnabler .
Nie trzeba zmieniać CEX na Dex aby zrobić poprawny dump NAND .

Berion 11.11.2015 16:19

Ostatnio o tym rozmawialiśmy na forum, bodajże z Misiozolem i żaden z dumpa nie pokazuje prawdziwego IDPS.

Auror odczytał już IDPS via mM. Chyba, że ma w tle jakiś szajs patchujący to wtedy odczyta niepoprawny - wszystkim co je odczytuje.

A jak zrobić poprawny dump NAND? Serio pytam, ja nie wiem. :}

Trilu 11.11.2015 16:41

Wyciągałem przed wysłaniem do serwisu z dumpa IDPS ,zgadza się i działa .Wstawiony dump z innej mojej ps3 ,pokazuje realny IDPS ,nie warto kopiować zbanowane:P
http://oi64.tinypic.com/jinxjr.jpg

Berion 11.11.2015 16:46

IDPS wygląda na poprawny. No to super, można sczytywać z modeli "nie hackowalnych" i wyciągać zasoby z systemowej kopii. :] A mnie się przypomina, że to nie chodziło o IDPS tylko ERK, tego jeszcze brakuje do kompletu.

Trilu 11.11.2015 16:52

Tak rozmawialiśmy o ERK i to w moim temacie :P
ERK wyliczone z dumpa, jest niepoprawne :)

Berion 11.11.2015 16:54

Widzisz, starzeję się. Demencja. ;(

Nie wyliczone, odczytane.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.