Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   dysk zewnętrzny NTFS - bootowalne menu (https://forum.cdrinfo.pl/f115/dysk-zewnetrzny-ntfs-bootowalne-menu-95179/)

podlos 23.11.2015 20:23

dysk zewnętrzny NTFS - bootowalne menu
 
Cześć. Mam wgranego czystego grub4dos'a. Działają bez problemu na nim Acronis, Memtest, MHDD i systemy live ale przy próbie odpalenia instalki Windowsa 7/8/10 wywala taki błąd:

Wiem już że potrzebny jest do tego plik WINHELPER.USB

I teraz pytanie da radę go jakoś dograć żebym mógł odpalać na czystym grub4dosie?

Aha i jeszcze nie wiem czy trzeba jakoś specjalnie mieć sformatowany dysk. Mam normalnie sformatowany na NTFS i Acronis itd. działa ale czy instalka Windows będzie? Mam na nim trochę danych więc musiał bym chwilę przerzucać żeby sformatować.

Wiem że jest np Easy2Boot ale tam mi się nie podoba jego ociężałość i skakanie w menu. Zwykły grub4dos mi bardzo odpowiada odpala się w sekundę i wszystko mam od razu na ekranie.

Czekam na odpowiedź. Widziałem że cdrinfo.pl ma własne menu więc myślę że tutaj otrzymam lepszą pomoc niż na innych forach.

Misiek4 24.11.2015 18:01

Potrzebujesz pendrajwa "widzianego" przez system Windows jako pamięć przenośna i wgranego do katalogu głównego (tego pendrajwa) pliku AutoUnattend.xml (odpowiedniego dla danej wersji Windows).

podlos 24.11.2015 21:13

@Misiek4

Z tego co widzę to ten plik AutoUnattend.xml w waszym multiboocie windows jest tylko 1 dla xp / 7 / 8 czy tak? I korzysta też z FiraDisk.

Chyba że ten plik jest universalny dla vista / 7 / 8 / 10 a xp korzysta z czego innego?

Misiek4 25.11.2015 09:14

Jest tylko jeden w glownym katalogu. W naszym multiboocie podczas uruchamiania systemu X jest on podmieniany na odpowiedni dla danego systemu X. Osobny jest dla Win7, osobny dla Win8/8.1 i osobny dla Win10.

Przy instalacji Windows XP nie jest używany (mapowana jest stacja dyskietek).

podlos 25.11.2015 10:31

Dobra a jak mam już odpowiedni plik AutoUnattend.xml dla odpowiedniego Windowsa i Firadisk to jak dopisać mam to wszystko do menu lst?

Misiek4 25.11.2015 10:41

Wrzucasz plik na pendrajwa i podpinasz go do kompa a do drugiego gniazda USB wpinasz swoj dysk zewnętrzny. I to wszystko (Windows podczas instalacji automatycznie przeszukuje wszystkie podpiete napedy).

podlos 25.11.2015 13:31

Ok dałem plik AutoUnattend.xml z waszego głównego folderu na dysk.
zrobiłem folder auWin i tam umieściłem plik auWin8.xml

i coś takiego w menu.lst zrobiłem:

title Win8.1 32-bit
dd if=(bd)/auWin/auWin8.xml of=()/AutoUnattend.xml
map (hd0,0)/pl_windows_8.1_with_update_x86_dvd_6051637.iso (hd32)
map --hook
chainloader (hd32)
boot

No i startuje. Nie wywala błędów sterowników. Na początku firadisk coś sobie tam robiło w okienku i po chwili się instalator odpalił już z zainstaluj / partycjonowanie.

@Misiek4
do 10 ostatnio widziałem dawałeś auWin10.xml ale gdzie znajdę do 7?
I czy to auWin8.xml jest uniwersalne do 8 / 8.1?

Misiek4 26.11.2015 09:19

Do Windows 7 jest w glownym katalogu naszego menu. Do Windows8 znajdziesz w naszym menu w katalogu firadisk (auWin8.xml).

doktor29 11.01.2019 13:02

troszke odkopie
czy jest mozliwosc aby instalacje windowskow 7/8/10 dzialaly z dysku HDD pod usb?

instalator normalne startuje tylko wywala ze nie ma jakis sterownikow jak ma dojsc do wyboru dysku podczas instalacji.
Z pendrive normalnie dziala...

probowalem jakies zabawy z plikami z tego tematu ale zawsze to samo.

moze jakos mozna sformatowac HDD zeby byl widziany jako pendrive ?

MajsterPopsuj 11.01.2019 19:38

Instalatory Windowsa to syf. Jak chcesz się pozbyć takich problemów raz na zawsze to kup emulator ODD, albo przeznacz armię pendrive'ów, każdy na co inne (co także nie gwarantuje 100% kompatybilności ze wszystkimi tandemami MOBO/BIOS/UEFI).

doktor29 11.01.2019 20:38

Cytat:

Napisany przez MajsterPopsuj (Post 1416473)
Instalatory Windowsa to syf. Jak chcesz się pozbyć takich problemów raz na zawsze to kup emulator ODD, albo przeznacz armię pendrive'ów, każdy na co inne (co także nie gwarantuje 100% kompatybilności ze wszystkimi tandemami MOBO/BIOS/UEFI).

masz jakies linki do tego ? cos wygoglowalem ale zadnych specjalnych informacji albo zle szukam :)

akurat z penów wszystko mi smiga.. problem jest z HDD podpinanym po usb

moze sa jakies kieszenie na dyski HDD/SSD zeby byly widziane jako pamiec przenosna ??

MajsterPopsuj 12.01.2019 16:25

Na przykład takie coś:
http://www.zalman.com/contents/produ...ew.html?no=212

Ale już nie produkują, a i ceny są nieadekwatnie duże do częstotliwości użytku.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.