Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Telefony (Smartfony) (https://forum.cdrinfo.pl/f122/)
-   -   Wyswietlacz QWHD vs HD w telefonie samsung S5 foteczki (https://forum.cdrinfo.pl/f122/wyswietlacz-qwhd-vs-hd-telefonie-samsung-s5-foteczki-95190/)

misiozol 29.11.2015 15:50

Wyswietlacz QWHD vs HD w telefonie samsung S5 foteczki
 
Ilość załączników: 1
Postanowilem zrobic porownanie pod mikroskopem zblizenie 21x moza zobaczyc pixele oraz ich gestosc upakowania wzgledem zwyklego HD , z barku zajecia jest porownanie ;)

Załącznik 73756

revolver0 29.11.2015 17:24

jesteś wielki!

edit.1
Buhahahaa
nie chce Ciebie denerwować, ale tyle pieniędzy wydałeś a masz badpixela w kolumnie 260 wierszu 1583 xD jaki złom xDDD

misiozol 29.11.2015 17:44

Nic nie szkodzi mam jeszcze 3686399 pozostalych lol2

revolver0 29.11.2015 17:46

ale ten jeden piksel zawsze w oczy kuł będzie xD

misiozol 29.11.2015 17:54

Mi to sie wydaje ze potrzebujesz lepsze okulary :P mnie tam nic nie kuje co najwyzej cena jak sobie ja przypomne lol2

revolver0 29.11.2015 17:55

bo jeszcze cena Ciebie szokuje, a potem ten mały, samotny jakże i irytujący badpikselik xDD

mgit 29.11.2015 18:07

Bardziej boli świadomość bad piskela niż jego obecność...

ed hunter 29.11.2015 18:11

To się pewnie da leczyć. :haha:

misiozol 29.11.2015 18:15

Tak trzeba wypic :piwo:

revolver0 29.11.2015 20:05

Cytat:

Napisany przez mgit (Post 1343372)
Bardziej boli świadomość bad piskela niż jego obecność...

badpixel zawsze może się rozmnożyć xD

mgit 29.11.2015 20:33

Gorzej jak przecinak wejdzie i zdechnie :szczerb:

Wtedy mamy cały komplet :P

joujoujou 29.11.2015 20:37

Chłop ceratę sfotografował (w tym raz w większym zbliżeniu) a wy się wszyscy jak dzieciaki podniecacie. :P

Jarson 30.11.2015 02:35

Cytat:

Serwis PhoneArena przeprowadził ciekawy test pokazujący czy stosowanie ekranów QHD (2560 x 1440 pikseli) ma sens w przypadku smartfonów.

Na potrzeby testu przygotowano po 14 zdjęć o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) i FullHD (1920 x 1080 pikseli), które wyświetlano na dwóch Samsungach Galaxy S6, wyposażonych w 5,1-calowy ekran QHD. Zadaniem 33 osób, które wzięły udział w eksperymencie było wskazanie, na którym z telefonów wyświetlany jest obraz wyższej jakości. Uczestnicy oglądali ekran z bliskiej odległości, ale nie mogli powiększać zdjęć.

Po kilku godzinach, gdy głosy zostały zliczone, okazało się, że średnio 26 na 33 badanych było w stanie dostrzec różnicę na korzyść QHD, czterech nie widziało żadnej różnicy, a trzech udzielało błędnych odpowiedzi.

Co warto dodać, choć statystycznie widać przewagę rozdzielczości QHD, dla rozróżnienia każdego ze zdjęć oglądający potrzebowali średnio aż ponad minuty i to oglądając je z odległości zaledwie 6 cali (15,24 cm), zamiast bardziej typowej użytkowo odległości 12 cali (30,48 cm). Wielu z nich też nie było w stanie dostrzec jakiejkolwiek różnicy... bez dotykania ekranu nosem.

Jeszcze ciekawsze okazały się wyniki drugiego z testów. Tym razem obok Galaxy S6 położono Galaxy S5 z ekranem FullHD. Oba telefony dostały do wyświetlenia zdjęcia o rozdzielczości QHD, które na Galaxy S5 automatycznie skalowane były do FullHD przez oprogramowanie telefonu.

Choć wyższa rozdzielczość ekranu Galaxy S6 dostarcza w teorii więcej detali, zaledwie połowa osób (13) wskazała ekran Galaxy S6 jako ten lepszy. Średnio 4 na 26 uczestników tego badania nie widziało żadnej różnicy, a aż 9 wskazało ekran FullHD jako ten lepszy.

Wnioski? Przy typowym użytkowaniu, korzyść z posiadania ekranu QHD w telefonie jest bardziej psychologiczna, niż realnie dostrzegalna. Z małych odległości da się zauważyć różnicę na korzyść dla QHD, ale wcale nie jest to łatwe. QHD potrafi odczuwalnie spowolnić nawet smartfon o bardzo wydajnych podzespołach. Wyjątkiem jest tutaj rekordowo wydajny Galaxy S6, ale pomyślcie jak szybki by on był z ekranem FullHD.

źródło: http://www.telepolis.pl/wiadomosci/q...2,3,33576.html
Jak widać, przy tej wielkości ekranu różnic pomiędzy FullHD a QWHD rzeczywiście najszybciej można się dopatrzeć pod mikroskopem :D

Co prawda większość osób jest przy pewnej dozie uporu w stanie zobaczyć różnicę w jakości między zdjęciami o wspomnianych rozdzielczościach, ale tylko gdy wyświetlamy je na jednym ekranie - czyli winą za gorszą jakość należałoby obarczać skalowanie, a nie sam ekran. I rzeczywiście - przy dwóch ekranach o dwóch różnych rozdzielczościach już mało kto jest w stanie dostrzec różnicę ;)

sobrus 30.11.2015 08:36

Jakaś różnica jest, wiadomo że jest. Niektórzy mają lepszy wzrok to widzą ją lepiej.
Ale tak czy inaczej nie warta dodatkowych kosztów, a te są spore (i nie chodzi tylko o cenę telefonu ale też wolniejsze działanie i wyższe zużycie baterii)

misiozol 30.11.2015 11:20

Mozecie wiezyc albo nie , ja widze roznice ale to faktycznie trzeba sie przyjrzec zwlaszcza ja widac na malych literkach , moja kobieta nie widzi , czy pozera szybciej baterie ja tam nie widze roznicy , ale cena oscyluje w granicy absurdu bo S5 z QWHD kosztuje mniej wiecej tyle samo co note4/5 jak nie wiecej jak sie podliczy clo+vat dochodzimy wrecz do zawrotu glowy ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 09:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.