Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Dyski twarde, SSD - Problemy, porady, software (https://forum.cdrinfo.pl/f101/)
-   -   Wolny transfer dysku pomiedzy partycjami Seagate Barracuda. (https://forum.cdrinfo.pl/f101/wolny-transfer-dysku-pomiedzy-partycjami-seagate-barracuda-95226/)

barnf 13.12.2015 14:10

Wolny transfer dysku pomiedzy partycjami Seagate Barracuda.
 
Seagate Barracuda 7200.12 ST31000528AS: nowy kabelek sata, nowa płyta główna sata III, brak limitu transferu (zworka), tryb ahci, aktualne sterowniki płyty głównej, z antywirusem włączonym czy nie transfer 22MB/s, pomiedzy dyskami ok. 35MB/s. ATTO benchmark zapis 100MB/s.

Jedyne do czego można się przyczepić to sterownik dysku z 2006 roku nie ma innych.


Jaka może byc tego przyczyna?:(

Berion 13.12.2015 16:43

Jeśli rzeczywiście dysk sprawny to wina sterownika lub kontrolera. Ja mam na HDD transfery zależnie od zakresów, od ~40MB/s do ~100MB/s.

mgit 13.12.2015 17:08

Cytat:

Napisany przez barnf (Post 1344726)
Seagate Barracuda 7200.12 ST31000528AS: nowy kabelek sata, nowa płyta główna sata III, brak limitu transferu (zworka), tryb ahci, aktualne sterowniki płyty głównej, z antywirusem włączonym czy nie transfer 22MB/s, pomiedzy dyskami ok. 35MB/s. ATTO benchmark zapis 100MB/s.

Jedyne do czego można się przyczepić to sterownik dysku z 2006 roku nie ma innych.


Jaka może byc tego przyczyna?:(

Trzeba było jeszcze większą czcionkę ustawić, bo ta dosyć mała. Nie od dziś wiadomo, że im większa czcionka, tym pilniejszy i ważniejszy problem przedstawiony w poście....

Leman39 14.12.2015 12:04

Pytanie typu "mam samochód, wciskam gaz do dechy, wydech drożny, a do przodu nie chce".
Jeśli Ktokolwiek ma Ci pomóc, to jak wspomniał Mgit - czcionka standardowa wystarczy plus więcej szczegółów (płyta główna chociażby).
Mam identyczne HDD, transfer co najmniej jeszcze raz taki jak Twój, na przynajmniej dwóch płytach głównych musiałem skorzystać z DriverBooster-a (nie żebym polecał, bo programy tego typu też trzeba umieć używać). Być może są nowsze sterowniki niżeli te, które posiadasz np. do AHCI/SATA, Chipsetu.
Wyższe transfery mam np. na Intel d946gzis, a to płyta mająca SATA2 i lata świetności dawno za sobą.
W najgorszym wypadku (jeśli nie sprawdzałeś na innym kontrolerze/innym PC) dysk może dawać oznaki, jakoby planował w niedługim czasie wyciągnąć nogi.
Poniekąd wróżenie z fusów, mało danych.

barnf 14.12.2015 21:26

Nie zwróciłem uwagi na tą czcionkę, scusi.

Wracając do tematu, płyta główna MSI Z170A gaming M3 system WIN10.

Byłem kiedyś z dyskiem u dalekiego znajomego u niego chodził prawidłowo (nie mam możliwości odwiedzenia go ponownie). Jego płyta ICH7 z tego co pamiętam ale nie znam modelu.

Na dzień dzisiejszy health status dysku: ok według CrystalDiskInfo i HD tune.

Programy typu DriveBooster możemy sobie darować wykrył jedynie nieaktualny sterownik grafiki.

Może w przyszłości zakupie dysk M.2 ale na dane raczej wole zwykły tańszy dysk więc chce rozwiązać ten problem z wolnym kopiowaniem.

barnf 01.01.2016 12:09

Dysk wymieniony na Seagate 1 TB Beerracuda (ST1000DM003). System wstaje w kilka sekund, kopiowanie plików pomiędzy partycjami 60MB/s.

Cobros 01.01.2016 15:01

[QUOTE]System wstaje w kilka sekund[/QUOTE

System na HDD wstaje ci w kilka sekund :wow: Sorry ale coś bujasz, no chyba że z hibernacji ale to też raczej kilkanaście nie kilka .

revolver0 01.01.2016 16:21

w porównaniu do tamtego, to może być szybko...

barnf 01.01.2016 17:39

W kilka sekund, liczone od wyjścia z biosu do ekranu logowania. Z biosem może być różnie tak jaki z z tym co się dzieje po zalogowaniu (ilość aplikacji i usług). System świeży.

barnf 23.07.2016 16:20

System chodzi już pół roku. I co?? Hmmm Częste zmiany sterowników (program DriverMax) i instalowanie przeróżnych aplikacji spowodowało ponowne spowolnienie systemu. Chyba nie ma co inwestować w tradycyjne dyski tylko SSD lub M.2

barnf 23.07.2016 20:55

youtu.be/UyPRAy_60pA

to jest film z pierwszego uruchomienia po zainstalowaniu sterowników.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.