Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nero (https://forum.cdrinfo.pl/f57/)
-   -   Nero Burning ROM - 20 lat minęło jak jeden dzień (https://forum.cdrinfo.pl/f57/nero-burning-rom-20-lat-minelo-jak-jeden-dzien-95261/)

czary2mary 25.12.2015 08:26

Nero Burning ROM - 20 lat minęło jak jeden dzień
 
Ilość załączników: 8
Kultowemu programowi strzeliła 20-tka ........:) Z okazji jubileuszu zamiast szampana i fajerwerków odpalimy .....NERO Burning ROM....

Wielu z nas pamięta...wiele chwil spędzonych z tym programem , szkoda tylko że producent o nas\naszym forum nie pamięta ......Na CDFreaks/MyCE firma NERO AG(kiedyś Ahead Software AG)organizuje konkurs wspominkowy z nagrodami ....:(
@Bartez przy najbliższej okazji poczęstuj ich wiązanką i na dokładkę walnij porządnie w......;)

Załącznik 74198

Załącznik 74199

Załącznik 74200

Załącznik 74201

Załącznik 74202

Załącznik 74203

Załącznik 74204

Załącznik 74205

joujoujou 25.12.2015 09:26

Szczerze?

Dla mnie dobre nero do nagrywania skończyło się na szóstce. Każda następna to kolejny krok po równi pochyłej.

Oczywiście nikomu nie bronię - kto chce, niech używa. :)

Leman39 25.12.2015 11:46

Mój pierwszy to był 5.5.9cośtam chyba, właśnie nie wiem dokładnie jaki numer, gdyż w systemie przeprowadzek zasiałem gdzieś płytkę i klucz. W tamten czas nie wyobrażałem sobie pracy na czymkolwiek innym. Kolejne były Oemy do nagrywarek, przez co przywykłem do Express-a i w zupełności wystarczył on do podstawowych zastosowań.
Nero 7 kupiłem okazjonalnie, używam do dziś, natomiast najnowsze kompilacje testuję przez określony czas i przechodzą bez historii.
Z jednej strony nic nowego - może i plus, nie trzeba zmieniać przyzwyczajeń, z drugiej - okey, ale waga rośnie, czas instalacji również, cena? Chwała, że nie trzeba płacić za cały pakiet.
Dodatkowo znam masę ludzi, dla których jedyny program do wypalania, backupu itp. to w dalszym ciągu jest i będzie nero, nawet gdyby kosztował 10x więcej... :)
Ciekaw co przyniesie następna wersja życzę 100 lat :)

czary2mary 25.12.2015 12:25

Ilość załączników: 3
Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1346070)
Szczerze?

Dla mnie dobre nero do nagrywania skończyło się na szóstce. Każda następna to kolejny krok po równi pochyłej.

Za specjalnie nie rozumiem co dobrego\lepszego było do szóstki :hmm:
Wersje 4\5\6 działają na systemach do XP włącznie , NIE NAGRAMY BluRay,
ostatnia aktualizacja Nero 6.6.1.15c chyba z roku 2007 - brak wsparcia dla wielu nowych i najnowszych napędów, brak aktualizacji silników zapisu co szczególnie ważne dla najnowszych nośników i wszystkich napędów...itp itd

Załącznik 74206

Załącznik 74207

Załącznik 74208


Cytat:

Napisany przez Leman39 (Post 1346084)
Mój pierwszy to był 5.5.9cośtam chyba, właśnie nie wiem dokładnie jaki numer, gdyż w systemie przeprowadzek zasiałem gdzieś płytkę i klucz. W tamten czas nie wyobrażałem sobie pracy na czymkolwiek innym. Kolejne były Oemy do nagrywarek, przez co przywykłem do Express-a i w zupełności wystarczył on do podstawowych zastosowań.
Nero 7 kupiłem okazjonalnie, używam do dziś, natomiast najnowsze kompilacje testuję przez określony czas i przechodzą bez historii.
Z jednej strony nic nowego - może i plus, nie trzeba zmieniać przyzwyczajeń, z drugiej - okey, ale waga rośnie, czas instalacji również, cena? Chwała, że nie trzeba płacić za cały pakiet.
Dodatkowo znam masę ludzi, dla których jedyny program do wypalania, backupu itp. to w dalszym ciągu jest i będzie nero, nawet gdyby kosztował 10x więcej... :)
Ciekaw co przyniesie następna wersja życzę 100 lat :)

Od siedem w górę to już inne NERO -napisane od nowa stąd kłopoty i masa błędów w pierwszych "7" , ale potem już z każdą wersją jest moim zdaniem lepiej ...wiele aktualizacji i świetny silnik do zapisu zwłaszcza BluRay...:)

Leman39 25.12.2015 12:36

W sumie pierwsze blu-ray paliłem na Nero 8 i też bezproblemowo działa.
Po nowym roku mamy w planach zakupić najnowszą, ale tylko Burning ROM, to wystarczy :)
Cover Designer też używamy do nadruku na CD/DVD, chociaż jest upierdliwy i ma kilka irytujących ograniczeń lub błędów, ale jeśli chodzi o szybkość i prostotę obsługi niezastąpiony. Do Wielkanocy zrobię sobie tackę do mojej drukarki w Photoshopie albo poprawią NCD. :P

joujoujou 25.12.2015 13:02

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1346088)
Za specjalnie nie rozumiem co dobrego\lepszego było do szóstki :hmm:
Wersje 4\5\6 działają na systemach do XP włącznie , NIE NAGRAMY BluRay,
ostatnia aktualizacja Nero 6.6.1.15c chyba z roku 2007 - brak wsparcia dla wielu nowych i najnowszych napędów, brak aktualizacji silników zapisu co szczególnie ważne dla najnowszych nośników i wszystkich napędów...itp itd

[...]

Dobre było to, że był to program do nagrywania. I tylko za to trzeba było zapłacić. A nie za całą furę bloatware.

Blu-ray i tak nie nagrywam, bo nie mam. A nawet gdybym miał, to używałbym innych, mniej kobylastych (i tańszych) alternatyw.

czary2mary 25.12.2015 13:47

Ilość załączników: 2
Cytat:

Napisany przez joujoujou (Post 1346092)
Dobre było to, że był to program do nagrywania. I tylko za to trzeba było zapłacić. A nie za całą furę bloatware.

Blu-ray i tak nie nagrywam, bo nie mam. A nawet gdybym miał, to używałbym innych, mniej kobylastych (i tańszych) alternatyw.

Przecież nadal jest tylko do nagrywania ..fakt bardzo ważny że kupę fajnego podobnego softu dziś jest za darmo....co bardzo zmniejszyło atrakcyjność Nero .
Oczywiście po różnicach w logach z Nero 3020 które nagrywa tylko CD widać jak bardzo program stał się większy i o ile bardziej skomplikowany ...ale świat i technika\systemy w ciągu tych 20 lat poszły bardzo do przodu .....
Ale z tą zasobożernością bym nie demonizował ...

Załącznik 74209

Załącznik 74210

Andrzej71 12.01.2016 19:02

O matko nawet nie byłem świadomy, że najlepszy program do nagrywania płyt ma już taki staż na rynku :D Według mnie nie ma lepszego programu tego typu.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.