Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Domowy sprzęt Audio/Video (nagrywarki, odtwarzacze DVD, Blu-ray, odtwarzacze sieciowe, TV) (https://forum.cdrinfo.pl/f108/)
-   -   Wybór odtwarzacza blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f108/wybor-odtwarzacza-blu-ray-95263/)

Rajmo 26.12.2015 18:03

Wybór odtwarzacza blu-ray
 
Doradzicie mi jaki stacjonarny odtwarzacz blu-ray kupić? Moje wymagania to odtwarzanie filmów z płyt blu-ray M-Disc, odtwarzanie mp3 z pendrive przez port USB, odtwarzanie muzyki z tradycyjnych płyt CD oraz możliwość podłączenia audio do amplitunera Onkyo TX-DS595.
Niektóre odtwarzacze mają w specyfikacji cała listę obsługiwanych formatów, ale które muszą być, a które są niepotrzebne? Nie wiem też o co chodzi z tym 3D oraz jak działa "interpolowanie". Czy mając TV z 3D aby oglądać film w 3D muszę mieć również odtwarzacz 3D?

mgit 26.12.2015 18:48

By oglądać filmy 3D najpierw musisz mieć TV z 3D, do tego okulary albo aktywne albo pasywne.
Następnie musisz mieć materiał w 3D i tu pojawia się kwestia odtwarzacza. Jeśli odtwarzacz stacjonarny nie obsługuje płyt BD 3D to ich nie odtworzy... proste i logiczne.
Co wcale nie oznacza, iż materiału 3D oglądać nie będziesz mógł. Wystarczy w tedy ten materiał 3D dostarczyć w inny sposób np. za pomocą DLAN lub Pendrive - ale w tedy musisz zapomnieć o oryginalnych płytach BD 3D - chociaż też nie do końca - bo jak masz konsolę typu XboxOne to ta ma wsparcie dla BD 3D

Rajmo 26.12.2015 19:43

Ilość załączników: 1
TV z 3D mam i komplet okularów z własnym zasilaniem. Co prawda nie jest to jakiś najnowszy model, bo jest już u nast dłuższy czas, więc rozumiem, że kupno odtwarzacza 3D jest uzasadnione. Z drugiej strony nie pamiętam już kiedy ostatni raz oglądałem film w 3D na TV.

Czy Samsung BD-J5500 lub Panasonic DMP-BDT160EG spełnia moje wymagania? To wstępne modele, które wytypowałem przeglądając oferty sprzedaży. Co z podłączeniem audio do amplitunera? Z tyłu mam wolne gniazda z wyjątkiem optical 1 oraz wejścia CD.

mgit 26.12.2015 19:55

Słaby wybór:
Panasonic DMP-BDT160EG:
  • Cyfrowe wyjście optyczne: -> brak
  • Cyfrowe wyjście koaksjalne: -> brak
Samsung BD-J5500:
Digital Audio Output Coaxial -> jest

Samsunga mógłbyś ewentualnie coxial'em podłączyć. Na twoim miejscu szukałbym czegoś z wyjście optycznym i podłączyłbym pod drugi port optyczny amplitunera -> skoro masz wolny... ale to już inna półka cenowa. Trzeba by szukać coś pokroju YAMAHA BD-S677 Tytan

Rajmo 26.12.2015 20:08

Nie chcę tyle wkładać w odtwarzacz, który będzie używany od czasu do czasu. To raczej mija się z celem. Jakieś propozycje innych odtwarzaczy w podobnej cenie?

mgit 26.12.2015 20:13

To wybierz Samsung BD-J5500, podłącz coaxial'em nic innego nie wykombinujesz. W cenie do 500 zł są jeszcze gorsze...

Ewentualnie, możesz taki odtwarzacz podłączyć po hdmi do TV, a TV do amplitunera po opticalu. Nie każdy TV obsłuży ci puszczenie dźwięku w ten sposób (starsze modele TV mają z tym problem).

Alternatywą jest konsola, która również obsłuży BD i z podłączeniem nie będzie problemu + dodatkowo jako bonus będziesz mieć konsolę do gier.

Rajmo 26.12.2015 20:19

Hm, właśnie mam tak zrobione, że jedno z gniazd optical mam podłączone z TV.

Rajmo 27.12.2015 10:26

Samsung BD-J5500 zamówiony. Jeszcze muszę wybrać jakiś kabel coaxial.
Dzięki mgit.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 22:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.