Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Nagrywanie/kopiowanie gier na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f104/)
-   -   Nagrywanie gier na Nintendo GameCube (https://forum.cdrinfo.pl/f104/nagrywanie-gier-nintendo-gamecube-95266/)

matpl 27.12.2015 14:07

Nagrywanie gier na Nintendo GameCube
 
Witam wszystkich, chciałem sobie zrobić kopie gier na GC mam parę fajnych gier jak Zelda Wind Waker czy Luigi's Mansion i wiele innych, konsole mam przerobioną Viperem problem tkwi w tym, że zrobiłem obraz Zeldy przez program alcohol 120% oraz nagrałem go z prędkością 2x (wielkość iso 1.35gb) gra za pierwszym razem się nie odpala dopiero po resecie konsoli rusza i działa poprawnie, drugą grą jaka była to Luigi's Mansion którą nagrałem z prędkością 1x ImgBurnem i tu w ogóle gra sie nie włączy czerwony ekran Read Error, płytki na które nagrywałem to były Maxell DVD-R (żółte) do innych płytek nie mam dostępu tylko do Maxellów, i moje pytanie jak nagrać raz a dobrze obraz gry bo szkoda marnować płytek bo mini dvd już nie są tanie jak kilka lat temu.

szczuru 27.12.2015 23:24

Zapoznaj się z tym:
http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/WII_GC_kopiowanie/

Btw wspomniane przez Ciebie gry powinny działać dobrze ze SWISS-em uruchomione z SD - pomyśl nad tym ;)

Berion 27.12.2015 23:37

On pyta o pirackie gry. Z oryginałów nie odczytałby tak po prostu i musiałby skorzystać z poradnika do którego link wkleiłeś. ;)

Więc temat w zasadzie powinno się wywalić, ale są święta to zrobię wyjątek. ;p


@matpl
Napęd w GC jest ekstremalnie wybredny i szkoda tak naprawdę na to czasu. Uruchamiaj gry z karty pamięci.

matpl 28.12.2015 00:53

Trochę szkoda pieniędzy w taką modyfikację SD bo za tania pewnie nie jest a do nagrania mam 5 gier które posiadam oryginalne ale szkoda ich używać bo maria czy zeldy zawsze w cenie kiedyś pewnie zyskają na wartości więc nie chce ich rysować bo są w stanie idealnym, a te płytki o których pisałem Maxell są jakieś tandetnymi ? no i kwestia prędkości w podanym poradniku pisze o prędkości od 2 do 8x czyli jak nagram z prędkościa 1x to GC może nie odczytać tego ? może dodam jeszcze że z predkościa 1x przez img burna nagrywałem LG, a drugą gre 2x z laptopa matshita :D ale jak wspomniałem gra sie uruchamia ale wywala pierwszy raz bląd z gry że nie można tam czegoś odczytać, reset konsoli działa dobrze.

szczuru 28.12.2015 01:17

Za czytnik SD do GaCka/Wii dałem jakieś 15zł milion lat temu na DX-ie (już tam ich nie mają), a drugi sam przylutowałem do slotu drugiego slotu MC wykorzystując jakiś stary czytnik SD za 3zł. Ja mam taki:
http://www.ebay.com/itm/NEW-Video-Ga...sAAOxy4YdTP26A

Jeśli będziesz szukał to google-uj po słowach "Wiikey SD".

matpl 28.12.2015 02:22

Kiedyś na allegro z ciekawości sprawdzałem ile sobie cenią za GC i była do sprzedania konsola która zamiast napędu pod klapką miała czytnik kart pamięci i z ciekawości szukałem informacji o tym, ale to już jest stara konsola nie opłaci się do niej dokładać szczególnie że jeszcze mam ps3 i ps4, wracjąc do tych płyt Maxell są ok ? bo jeszcze mam możliwość kupna esperanzy w tej samej cenie

szczuru 28.12.2015 09:07

W takim razie kup jedną, dwie i sprawdź - nikt tu nie masz szklanej kuli ;)

Co do czytnika kart SD zamiast napędu to jest kompletnie coś innego niż jak podesłałem :P

Berion 28.12.2015 13:34

Klientami 8cm płyt byli ludzie słuchający muzyki z takich nośników w przenośnych odtwarzaczach i przede wszystkim użytkownicy kamer. Obie grupy używają teraz pamięci flash, więc nie ma zbytu na dobrej jakości płyty 8cm DVD-R (w ogóle na płyty DVD, nawet BD, a co dopiero takie egzotyki).

Także pozostają Ci emulacja na PC (Dolphin) albo ładowane gier z SD albo wydanie dwukrotnie więcej pieniędzy na poszukiwania płyt, które zasmakują konsoli. ;)

matpl 28.12.2015 15:53

Kupiłem jeszcze raz Maxell nagrałem obrazy iso z predkoscia 3x startuje odrazu, nawet zelda ww

KaiQ 21.03.2019 21:59

Czy ja dobrze rozumiem że karta pamięci do Gacka w tej sugerowanej tutaj formie adaptera SD, pozwala odpalać kopie zapasowe gier na Gamecube, a tym bardziej na Nintendo Wii ?? :>

GameCube nigdy nie miałem, ale kusi mnie to nadrobić pomimo posiadanego Wii... chcę tylko wiedzieć czy można pooszczędzać napęd lasera tak w jednej jak i drugiej konsoli. :fiu:

szczuru 21.03.2019 22:23

W wii możesz uruchomić bardzo prosto gry z GC poprzez aplikację Nintendont - gry wtedy odpalasz z dysku/pena usb.

Co do odpalania na GC z adaptera mc-sd to kompatybilnosc jest średnia i gry trochę wolniej się ładują. Oczywiście musisz w takim wypadku mieć możliwość uruchomienia aplikacji do załadowania takiej gry (Swiss) a co za tym idzie i tak musisz mieć chip/sd loader lub inny wynalazek pozwalający na uruchamianie homebrew lub kopii zapasowych.

A youkai of love 22.03.2019 15:08

Extrems z emukidd w najnowszych wersjach i ostatniej publicznej dodali nową metodę odczytu z SDGecko. Mogę potwierdzić, że z alternatywną metodą (szybszą) Luigi's Mansion nie muli w ogóle od początku do końca.


Wii prostrze do odpalania gier GameCube z USB/SD i nic nie ogranicza odczytu. ;)

iraslbn 20.09.2020 22:05

WItam, przepraszam że odświeżam. Stałem się posiadaczem kolejnego game cube. Posiadam xeno i sd2sp2 czy potrzebuję coś jeszcze żeby uruchomić z microsd swissa ?

SD readera ?

szczuru 20.09.2020 22:25

Swissa uruchomisz z płyty skoro masz Xeno, pozniej za jego pomocą odpalasz z sd.

KaiQ 20.09.2020 22:28

A jeśli mam nieprzerobioną konsolę i/lub uszkodzony napęd w konsoli to jak można uruchomić Swiss'a do tego adaptera?



Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 07:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.