Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Network Attached Storage (NAS) (https://forum.cdrinfo.pl/f119/)
-   -   NAS przestał współpracować z telewizorem (https://forum.cdrinfo.pl/f119/nas-przestal-wspolpracowac-telewizorem-95273/)

wlodarek1 28.12.2015 21:03

NAS przestał współpracować z telewizorem
 
Ilość załączników: 1
Przez prawie 2 tygodnie współpraca na linii ; NAS - WD MYCLOUD 2TB a telewizor samsung układała się prawidłowo .
Aż tu przedwczoraj nastąpił klops ; telewizor pokazuje ciągle komunikat ;
nie znaleziono żadnego pliku wideo , audio , foto na urządzeniu - NAS-ie.
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych telewizora - nic to nie pomogło .
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych liveboxa do którego jest podłączony i tv i NAS . Nic to nie pomogło . Zrobiłem krótki - 4 sekundy reset NAS-a .
Też to nic nie pomogło .
DLNA jest włączone ale dziwi mnie że tam pisze że jest 0 plików .
Zobaczcie załacznik do posta ; użycie opcji "skanuj ponownie " "przywróć
też nic nie daje . Ciągle tam widać 0 udostępnionych pplików .
Proszę o pomoc

M@X 28.12.2015 22:08

Nieelegancko, ale tymczasowo proponuje w te strone:

http://mybookworld.wikidot.com/forum...my-book-live-o

misiozol 28.12.2015 22:31

Jakis zyczliwy osobnik albo wykasowal albo dysk sie posypal :)

M@X 28.12.2015 23:09

Skoro problem jest z DLNA, to zakladam ze pod AFP/SMB pliki sa widoczne ;-).

wlodarek1 29.12.2015 07:24

Na desktopie zarówno z poziomu linuksa jak i windows pliki w Nas-ie są bez problemu dostępne.
Czyli samba działa prawidłowo .
Tam ktoś napisał o Twonky , ale na stronie domowej Twonky pisze że on jest dla urządzeń MyBook a nie MyCloud....

M@X 29.12.2015 09:08

A to ju nie wiem - MyCloud nie mialem.

misiozol 29.12.2015 09:46

No to faktycznie dupa , jak sa widoczne to faktycznie mycloud sie mogl posypac niestety nie posiadam wiec nie pomoge za wiele ;)

wlodarek1 29.12.2015 15:35

Ilość załączników: 1
Zrobiłem dziś ; przywracanie do ustawień fabrycznych - sam system .
Sytuacja wróciła do normy ; tv i windowsmediaplayer widzą pliki udostępniane poprzez DLNA . I co ciekawe ; na windows 10 gdy kliknę
ikonkę odtwarzacza multimediów to wyskakuje przeglądarka firefox z konfiguracją jakiegoś TWONKY . Pierwszy raz zobaczyłem dziś coś takiego jak na dołączonej fotce .
Ciekawe dlaczego w instrukcji obsługi WDMYCLOUD nie pisze nic o ustawieniach czegoś co w przeglądarce wyskakuje po wpisaniu IP nas-a:9000 ? Zastanawia mnie czy to że zawsze wyłączam NAS-a na noc a i w ciągu dnia gdy nie zamierzam z niego korzystać - też go wyłączam - nie spowodowało że urządzenie zapomniało które foldery mają udostępnione multimedia ???
Co najlepie jest ustawić w ONLINE SERVICE w tym TWONKY ?
Bo za bardzo nie kapuję o co tam chodzi .....

wlodarek1 06.01.2016 14:37

Dziś rano znów to samo ; serwer Samba działa prawidłowo ale serwer DLNA pokazuje 0 udostępnianych plików . Restart serwera DLNA nie pomaga , pomaga tylko przywracanie systemu w opcji TYLKO SYSTEM . Jeśli takie zjawisko ma miejce dwukrotnie w ciągu 7 dni to o czym to wiadczy ? Uszkodzony NAS ?

mgit 06.01.2016 14:44

Mnie zastanawia - po co go na noc wyłączasz?

Wprawdzie mam NAS Synlogic, ale jeszcze nie zdarzyło mi się go wyłączać... i zastanawiam się po co...

wlodarek1 06.01.2016 14:57

Po to by mniej prądu ciągnął .
Mój wg instrukcji pobiera 18 W .
Ostatnio za 2 m-ce zapłaciłem 140 zł za prąd .
Nie chcę płacić więcej ....
Mgit - ciekawe - jeśli u ciebie NAS pracuje bez przerwy non stop - to po jakim czasie on padnie ??

ed hunter 06.01.2016 15:22

Wyłączany na noc padnie równie szybko. :taktak:

Wyłączając na 10 godzin oszczędzisz na 2 miesiące ~7 złotych.

andy 06.01.2016 15:45

Te 18W to pewnie w stresie ciągnie.
Miesięcznie kosztuje Cię on prawie 7 zł zakładając, że ciągle pracuje na max. Znając życie obciążenie to pewnie 30%..

mgit 06.01.2016 15:51

Cytat:

Napisany przez wlodarek1 (Post 1347761)
Po to by mniej prądu ciągnął .
Mój wg instrukcji pobiera 18 W .
Ostatnio za 2 m-ce zapłaciłem 140 zł za prąd .
Nie chcę płacić więcej ....
Mgit - ciekawe - jeśli u ciebie NAS pracuje bez przerwy non stop - to po jakim czasie on padnie ??

To, że jest włączony 24/7 nie znaczy, że tyle pracuje. Dyski nie używane są usypiane po 30 minutach.

wlodarek1 06.01.2016 18:10

Nie będę zakładał nowego tematu , lecz zapytam tu ; czy jest sposób na to aby w panelu konfiguracyjnym NAS-a uruchamiać linuksową konsolę , bez konieczności logowania się na NAS-a poprzez SSH ?
Zeby podczas patrzenia na panel konfiguracji nas-a kliknąć prawym i mieć opcję ;
"otwórz terminal tutaj " ?
Da radę tak zrobić ??


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.