Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Inne (https://forum.cdrinfo.pl/f36/)
-   -   Zamiar kupna Xboxa 360 (https://forum.cdrinfo.pl/f36/zamiar-kupna-xboxa-360-a-95303/)

marioxxxx 11.01.2016 13:03

Zamiar kupna Xboxa 360
 
Witajcie. Mam zamiar kupić X. Głównie chodzi o kinect, move w PSie mi nie odpowiada. Na co zwrócić uwagę szukając używki? Jaką wersję? Lepszy Stock czy RGH? Ogólnie opisać jaka wersja lepsza do kinect i gier. Wymóg to HDMI bo szkoda by taki tv się na PS2 marnował.

mgit 11.01.2016 16:27

Odpowiedz sobie na kilka pytań:
1. Czy będę grać tylko na oryginałach -> Jeśli tak, to stock
2. Czy chcę grać na xbox live -> Jeśli tak, to stock
3. Czy chcę grać na piratach lub tzw. kopiach bezpieczeństwa -> Jeśli tak, potrzeba ci jaspera
4. Czy chcę modyfikować menu, zmieniać inne bezdety -> Jeśli tak, potrzeba ci jaspera

Czym jest jasper?
To ostatni model konsoli, który można przerobić. Jeśli zdecydowałeś się na wersję przerobioną to masz dwa wyjścia:
  • Przeróbka LT <- do grania wymagana jest płyta w napędzie, teoretycznie można grać na live, w praktyce i tak cie zbanują i zablokują dane na dysku <- idzie odratować
  • Przeróbka RGH <- grasz bez płyt, ale o live zapomnij

Kwestia zakupu... tu polecę forum xbox, gdzie są osoby, które ogłaszają się i sprzedają profesjonalnie przerobione konsole, a nie metodą chałupniczą.

misiozol 11.01.2016 16:51

1.nie , mozna grac na oryginalach na przerobionym .
2.tak , ale niekoniecznie mozna zainstalowac triple nand wymienic dysk oraz majac custom PCB w napedzie przelaczyc na stock firmware napedu .
3.nie, wszystkie sie przerabia @up
4.nie, wszystkie sie przerabia @up

LT+3.0 przerobienie napedu w zasadzie pozawala grac na kopiach bezpieczenstwa najwyrzszy naped przerabialny jest w trinity od corony trzeba custom board zamawiac .

RGH odblokowuje konsole mozna grac w gry z wewnetrznego HDD bez plyty w napedzie oraz instalacje custom dash (czyli calego menu) nie umozliwia bezposrednio grania na swoich backupach.

Najepsza konsola to polaczenie obydwu metod, nie ma na dzien dzisiejszy co kupisz kazda jest przerabialna najlepsza i najlatwiejsza do przerobienia to fat z dash ponizej 8000 , osobiscie odradzam bo czesto mialy RROD , najlepiej kupic slim jakies trinity/jedna z pierwszych corona .

Tutaj troche opisalem dla zainteresowanych do poczytania http://forum.cdrinfo.pl/f105/recenzj...hodnych-91042/

mgit 11.01.2016 18:09

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1348341)
1.nie , mozna grac na oryginalach na przerobionym .
2.tak , ale niekoniecznie mozna zainstalowac triple nand wymienic dysk oraz majac custom PCB w napedzie przelaczyc na stock firmware napedu .
3.nie, wszystkie sie przerabia @up
4.nie, wszystkie sie przerabia @up

LT+3.0 przerobienie napedu w zasadzie pozawala grac na kopiach bezpieczenstwa najwyrzszy naped przerabialny jest w trinity od corony trzeba custom board zamawiac .

RGH odblokowuje konsole mozna grac w gry z wewnetrznego HDD bez plyty w napedzie oraz instalacje custom dash (czyli calego menu) nie umozliwia bezposrednio grania na swoich backupach.

Najepsza konsola to polaczenie obydwu metod, nie ma na dzien dzisiejszy co kupisz kazda jest przerabialna najlepsza i najlatwiejsza do przerobienia to fat z dash ponizej 8000 , osobiscie odradzam bo czesto mialy RROD , najlepiej kupic slim jakies trinity/jedna z pierwszych corona .

Tutaj troche opisalem dla zainteresowanych do poczytania http://forum.cdrinfo.pl/f105/recenzj...hodnych-91042/

I tu się mylisz - nie wszystkie modele da się przerobić :taktak:

Poczytaj trochę forum Xbox a się zdziwisz... ostatni model konsoli, który można przerobić to jasper... nowsze poprawili na tyle, iż przeróbka nie zadziała

Polskie ogonki bolą? To, że ktoś jest w UK czy też innym kraju, wcale nie oznacza iż nie można używać polskich znaków. To oznaka lenistwa.

misiozol 11.01.2016 19:09

Mozna zrobic RGH na kazdej , a ty sie w koncu czep tramwaja w regulaminie jest czysto i wyraznie napisane ze nie ma obowiazku uzywania polskich znakow .

A youkai of love 11.01.2016 19:25

OBJECTION! Ktoś się myli, tylko kto? XD

misiozol 11.01.2016 19:27

:czytaj: It's a mistery ||

mgit 11.01.2016 19:36

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1348357)
Mozna zrobic RGH na kazdej , a ty sie w koncu czep tramwaja w regulaminie jest czysto i wyraznie napisane ze nie ma obowiazku uzywania polskich znakow .

Co oznacza - iż jesteś leń, i nie masz żadnego szacunku dla ojczystego języka :P

Co do przerabiania każdej konsoli.... Xbox 360 - nadal uważam, że jesteś w błędzie.

misiozol 11.01.2016 20:03

Wiec opisz jakie da sie przerobic bo w/g mnie na trinity i corona bez problemu zrobisz RGH :P , malo tego zaloze sie z toba o flaszke ze zrobie ci trinity i corone a jak ci faja zmieknie i przyznasz sie do tego ze bredzisz to ci zapodam linka do sprawdzonych zrodel ,a nie jakiegos polskiego forum z wyssanymi informacjami z palca od nogi :D

mgit 11.01.2016 20:31

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1348366)
Wiec opisz jakie da sie przerobic bo w/g mnie na trinity i corona bez problemu zrobisz RGH :P , malo tego zaloze sie z toba o flaszke ze zrobie ci trinity i corone a jak ci faja zmieknie i przyznasz sie do tego ze bredzisz to ci zapodam linka do sprawdzonych zrodel ,a nie jakiegos polskiego forum z wyssanymi informacjami z palca od nogi :D

Swoją tezę opieram na tym, co piszą na forum xbox i tej wersji będę się trzymać... - chyba, że udowodnisz, iż jest inaczej. W tedy przyznam się do błędu. :taktak:

Co do twojego przerabiania, jak byś potrafił przerobić XboxONE to flaszka by się znalazła ba nawet i dwie. k***a

Trilu 11.01.2016 20:48

@mgit,da się przekabacić na piraty prawie wszystkie modele x360,prawie bo nie miałem żadnej z datą produkcji 2015,do tego na lt 3.0 i odpowiednio nagranej kopi, można śmiało pomykać online,bez obawy o bana.

misiozol 11.01.2016 20:57

Oczywiscie ze sie da RGH , nawet corona V6 sie da tylko trzeba plytke do post out bo usuneli piny i trzeba bezposrednio sie wpiac w procesor . I ja nic nie bede udowadniac bo nie mam takiego obowiazku da sie i tyle szukaj a bedzie ci dane faja ci zmiekla i glupio ci przyznac sie do bledu a ze na jakims forum innym sa za ciency na takie tematy to nie moja wina ;)

@Trilu nowe modele po wydobyciu klucza dvd zrobionego przy pomocy rgh wymagaja custom pcb do napedu ;)

Trilu 11.01.2016 21:21

@misiozol,podrożały te płytki 64$,chyba ich gnie:)Ogólnie to xbox'a porzuciłem przez płatne live,na ps3 zakończy się moja przygoda z online :D

Berion 11.01.2016 21:33

@Mgit
I tutaj się mści na Tobie słowo: przerabiać. Nie ma czegoś takiego jak "przeróbka LT". X360 można złamać na trzy sposoby. Pierwszy, najuboższy, najtańszy i najłatwiejszy do wykonania to zmiana fw ODD na hackowany. I tutaj zależnie od modelu są różne fw. Drugi to "JTAG hack" i ten faktycznie dał się zrobić do Jaspera włącznie, ale także też do którejś wersji kernela. Trzeci i jak dotąd ostateczny to "RGH" (od "Reset Glitch Hack") i działa nawet na Corona v2 (czy są nowsze mobo i czy działają na nowszych to nie wiem bo przestałem śledzić informacje).

mgit 11.01.2016 21:38

Jeśli się rzeczywiście da złamać każdą - to zwracam honor.
Dla mnie każda ingerencja w soft konsoli to przeróbka. To samo tyczy się androida i root'a


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 08:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.