Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Network Attached Storage (NAS) (https://forum.cdrinfo.pl/f119/)
-   -   [ARTYKUŁ]QNAP HS-251 - NAS do salonu (https://forum.cdrinfo.pl/f119/artykul-qnap-hs-251-nas-salonu-95383/)

Bartez 09.02.2016 00:06

[ARTYKUŁ]QNAP HS-251 - NAS do salonu
 
Cytat:

Napisany przez CDRinfo.pl
Serwery typu NAS powstały głównie jako urządzenia służące do przechowywania wszelkiego rodzaju danych. Z czasem, gdy ich moc obliczeniowa wzrosła producenci w obliczu zwiększającej się konkurencji rozpoczęli wyścig wzbogacając swoje w urządzenia w dodatkowe funkcje i możliwości. Jedną z takich funkcji są multimedia. QNAP jako jeden z pierwszych wyposażył swoje serwery w złącze HDMI, za nim poszli inni. Niestety serwer nadal wyglądał po prostu jak serwer i kiepsko się prezentował na półce ze sprzętem RTV, o ile w ogóle dało się go tam postawić ze względu na wymiary.

Zapraszamy do lektury: QNAP HS-251+ - multimedialny NAS z HDMI

M@X 09.02.2016 04:21

Brak wiatrakow i przyciskow z przodu sprawia, ze sie zaintereswalem. Za duzo jednak napisow na obudowie a pilot to dno totalne. Reszta akceptowalna :-).

koRnac 09.02.2016 08:43

wyglada ciekawie ale pod tym adresem jest opinia jednego z nabywców odnośnie oglądania poprzez HDMI i u niego obraz się tnie. Czy możecie po potwierdzić?

"Skoro zakupiłem serwer z myślą o odtwarzaniu multimediów, czyli głównie wykorzystaniu go jako odtwarzacz, to powinien on te funkcje spełniać bez żadnego problemu. Niestety serwer nie daje sobie rady z pełnieniem tej roli. Głównie chciałem go wykorzystać do odtwarzania filmów (najczęściej MKV ze ścieżką dźwiękową AC3, DTS-HD) po kablu HDMI podłączonym do telewizora. Niestety odtwarzacz ma problem z płynnością. Najczęściej obraz się tnie, dźwięk w tym czasie charczy, zwalnia lub przyspiesza jak przy zepsutym gramofonie. Korzystam z najnowszej wersji programowego odtwarzacza tego serwera "KODI", który ma oszałamiającą liczbę funkcji (wybór wbudowanej w plik filmowy ścieżki dźwiękowej, czy wbudowanych lub zewnętrznych napisów, zmiana kroju czcionki i wielkości napisów, automatyczne pobieranie napisów z wcześniej wskazanej strony internetowej, synchronizacja napisów względem obrazu, wszystkie funkcje sterowania filmem - play, pauza, przewijanie itp.). "

pops 11.02.2016 21:36

Nie spotkałem się z czymś takim. Ciężko się odnieść do wypowiedzi kogoś w internecie bez informacji np. o wersji oprogramowania, czy próbował innych odtwarzaczy itp. Spróbuję zreplikować problem w weekend, ale tak na chłopski rozum sprzętowo nie powinno być problemu.

pops 15.02.2016 22:39

Oka, obciążałem serwer transferami i aplikacjami w czasie odtwarzania. Odtwarzacz nie przycinał. Jakby ktoś miał z tym problem to niech napisze w jakich warunkach dokładnie sytuacja występuje. Jeśli jeszcze serwer u mnie będzie leżeć to sprawdzę.

Tak czy inaczej u mnie hula.

Thin22 08.03.2016 14:15

Cytat:

wyglada ciekawie ale pod tym adresem jest opinia jednego z nabywców odnośnie oglądania poprzez HDMI i u niego obraz się tnie. Czy możecie po potwierdzić?
To,że obraz się tnie, na pewno nie jest winą serwera lecz źle skonfigurowanym Kodi. Wystarczy w ustawieniach Kodi za dużo funkcji "zaptaszkować" lub nie wyłączyć odpowiednich niepotrzebnych ulepszeń i wtedy filmy będą
albo klatkować, albo będzie widoczny brak płynności ruchu.
Zapewniam,że Kodi to rewelacyjny kombajn multimedialny i brak mu w tej chwili konkurencji. Wystarcza poprawna konfiguracja a wrażenia wizualne są
olbrzymie.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.