Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   High Definition (https://forum.cdrinfo.pl/f111/)
-   -   Enkryptowane Blu-ray'e w Kodi Ubuntu (https://forum.cdrinfo.pl/f111/enkryptowane-blu-raye-kodi-ubuntu-95535/)

Zebir 03.04.2016 20:43

Enkryptowane Blu-ray'e w Kodi Ubuntu
 
Po raz kolejny potwierdza się fakt, iż DRMy szkodzą tylko uczciwym posiadaczom oryginalnych płytek.

Do rzeczy, przy próbie odpalenia bezpośrednio BR w kodi nic się nie dzieje, stąd moje przypuszczenie, iż po prostu nie wspiera szyfrowanych płytek. Udało mi się większość tytułów odtworzyć w VLC instalując "libaacs0 libbluray-bdj libbluray1" i ściągając KEYDB.cfg, pytanie tylko czy da się to jakoś przełożyć do kodi? Ostatecznie może dało by radę ustawić jakiś skrypt na automatycznie ripowanie po włożeniu płytki do napędu, z tym że chciałbym uniknąć korzystania z makemkv i innych komercjalnych produktów.

Nie zależy mi na odpaleniu każdej płyty, wystarczy większość, na początek cokolwiek. :sciana:Jeśli macie jakieś swoje rozwiązania to z góry dzięki za propozycje, mnie już szlag trafia.

revolver0 03.04.2016 20:52

gdzie się znajdują biblioteki "libaacs0 libbluray-bdj libbluray1" i KEYDB.cfg, jak poznasz ich miejsce przekopiować, utworzyć dowiązanie symboliczne do katalogu gdzie kodi trzyma pluginy/biblioteki. To taka luźna myśl.

mgit 03.04.2016 20:54

Jak byś miał KODI na Windows - to bym polecił AnyDVD - który usuwa w locie zabezpieczenia... ewentualnie można by próbować odpalić na WINE ale czy zadział - to znak zapytania...

Zważywszy, że full trzyma bazę na serwerze... i pirat tu nie pomoże...

Zebir 03.04.2016 21:11

@mgit
no właśnie AnyDVD to jest najprostsze rozwiązanie i sam z niego korzystałem na windowsie. Na ubuntu nawet nic podobnego nie ma, a próba odpalenia poprzez WINE "sterownika" to kiepski pomysł, jestem pewien, że nie zadziała.

@revolver0
no chyba właśnie następnym razem chyba spróbuje coś z tym zrobić. Problem w tym, że nie mam tego htpc przy sobie w domu i teraz to takie gdbyanie czy zadziała czy nie. Nawet nie mogę tego teraz u siebie sprawdzić, bo nie mam napędu BR :sciana:

Z tego co wyczytałem z jakiś tutków w necie to ten sposób i tak wymaga Makemkv, a naprawdę nie zamierzam wydawać 50$ na program, który w porównaniu do AnyDVD jest strasznie ubogi.

Cały czas się zastanawiam nad takim automatycznym zripowaniem tych płytek po włożeniu napędu, tylko nie znam żadnego softu oprócz Makemkv. Może handbrake'm by się dało to zrobić, też to sprawdzę.

revolver0 03.04.2016 21:20

rzuciłem okiem na niektóre tutoriale... Zgranie na dysk bez zabezpieczeń jest chyba najprostszym rozwiązaniem... Rok Linuksa nie ma co...

mgit 03.04.2016 21:21

Hm niekoniecznie...

Mamy:
  • WINE
  • CrossOver
Teoretycznie, może zadziałać... trzeba by sprawdzić...

revolver0 03.04.2016 21:26

hmm, ale jak użyjemy coś co umożliwia uruchamianie Windowsowych aplikacji, to skąd taki Kodi ma wiedzieć że jakiś deszyfrator działa? No chyba że kodi będzie uruchomiony również przez WINE/CrossOver'a

mgit 03.04.2016 21:30

Cytat:

Napisany przez revolver0 (Post 1357201)
hmm, ale jak użyjemy coś co umożliwia uruchamianie Windowsowych aplikacji, to skąd taki Kodi ma wiedzieć że jakiś deszyfrator działa? No chyba że kodi będzie uruchomiony również przez WINE/CrossOver'a

No właśnie o tym myślę... ale zawsze można to obejść i uruchomić środowisko wirtualizacji... kiedyś Linux w Windows, a teraz Windows w Linux :fiu:

Wprawdzie to mało eleganckie - ale zadziała w 100% :taktak:

Berion 03.04.2016 21:33

A w gugielu mnóstwo poradników "jak odtwarzać BD-Video w XBMC/Kodi", ale zamiast pokazać "jak odtwarzać BD-Video w XBMC/Kodi", pokazują jak przekonwertować lub streamować... I weź tu człowieku coś znajdź. Nawet Google porzuciło obsługę cudzysłowie i plusa...

revolver0 03.04.2016 21:34

Ale nadal trzeba by było połączyć to w działającą całość. Stremowanie zawartości płyty do Kodiego albo jakiś inny dziwny sposób. Jakiś wirtualny napęd, przez który leci zawartość już odszyfrowana wprost do kodiego...No chyba że uruchamiać kodiego na tej wirtualnej maszynce i potem obraz przekierowywać... Ale nadal to nie rozwiązuje problemu.

Patrix 03.04.2016 21:35

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1357203)
Nawet Google porzuciło obsługę cudzysłowie i plusa...

Zauważyłem, że ostatnio przestało mi wychodzić wyszukiwanie, a stosowałem plusy. Czyli coś spaprali i nazwali to ficzerem?

Zebir 03.04.2016 21:44

Tak jak zawszę powtarzam, kocham swojego linuxa i w życiu bym nie chciał wrócić do windowsa, ale niekiedy brak specjalistycznego softu mnie przeraża. I niektóre rozwiązania w stylu - "nie działa natywnie BR? najlepiej zripuj sobie w windowsie i przekopiuj" są po prostu straszne.

Co do CrossOvera to taki komercyjny WINE z ich supportem. O AnyDVD nie ma nawet wzmianki na ich stronie. I tak jak mówie odpalam masę aplikacji i gier poprzez WINE i to właśnie sterowniki wraz z DRMami praktycznie zawsze mają problemy przez co nie chce mi się nawet próbować. Poza tym z racji tego, że aplikacje w WINE są odpalane poniekąd we własnym "sandboxie" a raczej tzw "prefixie" nawet nie wiem jakby to miało działać. Ale ostatecznie w desperacji może i to spróbuje.

Mógłbym i odpalić kodi w WINE ale jestem przecież na linuxie i mam natywnego kodiego to się mija z celem.

mgit 03.04.2016 21:48

Cytat:

Napisany przez Zebir (Post 1357208)
Tak jak zawszę powtarzam, kocham swojego linuxa i w życiu bym nie chciał wrócić do windowsa, ale niekiedy brak specjalistycznego softu mnie przeraża. I niektóre rozwiązania w stylu - "nie działa natywnie BR? najlepiej zripuj sobie w windowsie i przekopiuj" są po prostu straszne.

Co do CrossOvera to taki komercyjny WINE z ich supportem. O AnyDVD nie ma nawet wzmianki na ich stronie. I tak jak mówie odpalam masę aplikacji i gier poprzez WINE i to właśnie sterowniki wraz z DRMami praktycznie zawsze mają problemy przez co nie chce mi się nawet próbować. Poza tym z racji tego, że aplikacje w WINE są odpalane poniekąd we własnym "sandboxie" a raczej tzw "prefixie" nawet nie wiem jakby to miało działać. Ale ostatecznie w desperacji może i to spróbuje.

Mógłbym i odpalić kodi w WINE ale jestem przecież na linuxie i mam natywnego kodiego to się mija z celem.

Jeśli nie wirtualna maszyna, to może rozwiązanie pirackie... pobierz wersję piracką bez zabezpieczeń i tyle... zgodnie z polskim prawem możesz mieć kopie tego co posiadasz w oryginale... więc teoretycznie mając oryginał i pobierając kopie bez zabezpieczeń (którą potraktujemy jako prawdziwą kopie) będziesz fer...

Oczywiście to tylko teoria... nie rozwiązuje do końca problemu...

Zebir 03.04.2016 22:04

To tak samo z grami, pomimo, iż mam na Steamie prawie 500 gier( na uPlayu i Orginie też więcej niż bym chciał) to i tak ściągam te same gry "pirackie" bez zabezpieczeń tylko po to żeby je faktycznie mieć na dysku i dać sobie siana z tym DRMem którego instalacja na WINE jest katorgą. Same gry działają bez problemów, a DRM po dziesięciu wyświetlonych błędach może w końcu przy dobrych wiatrach odapli grę.

W przypadku blu rayów chciałbym tego uniknąć, mam już sporą kolekcję którą dotychczas odpalałem na PS3, ważą strasznie dużo w 1080p i teraz ściągać każdy film oddzielnie po prostu nie mam ochoty na moim super szybkim 6megowym necie.

andy 04.04.2016 16:14

Nie brałeś pod uwagę streamu z VLC do Kodi? Skoro udało Ci się odpalić na VLC, to nie powinno być problemu tego przesłać do Kodi.

Co do samego AnyDVD...http://www.cdrinfo.pl/news/koniec-ze-slysoft-58608 :(


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.