Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Programy do nagrywania, testowania, diagnostyki (https://forum.cdrinfo.pl/f126/)
-   -   Program do nagrania dużej ilości danych na DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f126/program-nagrania-duzej-ilosci-danych-dvd-95550/)

dalmashin 10.04.2016 16:18

Program do nagrania dużej ilości danych na DVD
 
witajcie

Szukam programu do nagrywania płyt dvd.... Problem polega jednak na tym iż mam do nagrania 120GB danych w postaci tysięcy małych plików ukrytych w setkach katalogów. Szukam zatem programu który zrobiłby za mnie część roboty, czyli wrzucam mu wszystko a on dzieli dane ładnie na płytki z zachowaniem struktury katalogów, nagrywa, weryfikuje, prosi o następne płyty. A moja rola sprowadza się tylko do "włóż płytę, wyjmij płytę". Lenistwo to moja pierwsza cecha:) Oczywiście mogę zrobić to sam ale wole zdać się na sztuczną inteligencję.
Moja nagrywarka to TSSTcorpCDDVDW_SH-224DB_SB01 niegdyś polecana na tym forum. Płyty to sony DVD+R RITEK-F16-01. A może macie jakieś inne propozycje jak to zgrać. Na dysku już mam kopie, więc wchodzi tylko w grę chyba blu-ray i 5 płytek zamiast 25. Pozostaje kwestia opłacalności.

dalmashin 10.04.2016 16:22

tytuł miał być "Program do nagrania dużej ilości danych na DVD" ale powstał jakiś błąd i nie potrafie zmieć...

grzeniu 10.04.2016 16:24

No dobra. A w śmietniku oczywiście założyłeś ją celowo?

joujoujou 10.04.2016 16:37

Z pewnością. :taktak:

andy 10.04.2016 17:10

Dane z tych płytek będą uruchamiane? Jeżeli nie to zawsze możesz je skompresować*z podziałem na rozmiar płyty.
Na koniec można stworzyć sumy kontrolne CRC32 dla każdego archiwum i nagrać.

DarkSlide97 10.04.2016 20:02

A jakiś program nie dzielił plików na mniejsze podczas nagrywania? Chyba Alcohol 120% coś takiego robił jak dobrze pamiętam.

dalmashin 10.04.2016 20:56

Wybrałem śmietnik aby nie narazić się na krytykę moderatora. Wiem jaki szum się tu pojawia jak ktoś nowy coś pisze i od razu jest posądzany o próbę wstawienia reklamy***128521;
Kompresja ogranicza odczyt danych, musialbym zrywać wszystko aby mieć wgląd do plików. W tygodniu przetestuje alcohol 120%. Dzięki za poradę.

czary2mary 10.04.2016 21:07

Cytat:

Napisany przez dalmashin (Post 1357806)
Wybrałem śmietnik aby nie narazić się na krytykę moderatora. Wiem jaki szum się tu pojawia jak ktoś nowy coś pisze i od razu jest posądzany o próbę wstawienia reklamy***128521;
Kompresja ogranicza odczyt danych, musialbym zrywać wszystko aby mieć wgląd do plików. W tygodniu przetestuje alcohol 120%. Dzięki za poradę.


Nic się nie bój ;) ja Ciebie obronię ||
Przeniosłem na swoje miejsce....:)

misiozol 11.04.2016 14:38

Cytat:

Napisany przez dalmashin (Post 1357806)
Wybrałem śmietnik aby nie narazić się na krytykę moderatora. Wiem jaki szum się tu pojawia jak ktoś nowy coś pisze i od razu jest posądzany o próbę wstawienia reklamy***128521;
Kompresja ogranicza odczyt danych, musialbym zrywać wszystko aby mieć wgląd do plików. W tygodniu przetestuje alcohol 120%. Dzięki za poradę.

Ale gdziez tam tu nowy k***a , toz ty stara gwardia jestes :spoko:, i wnioskuje ze raczej jak przez 12lat nie wstawiles reklamy to juz raczej tego nie zrobisz a tym tam co ci dokuczaja to :rozga:

revolver0 11.04.2016 14:47

ja dokuczam tylko świeżym spamerom xD

dalmashin 11.04.2016 20:31

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1357882)
Ale gdziez tam tu nowy k***a , toz ty stara gwardia jestes :spoko:, i wnioskuje ze raczej jak przez 12lat nie wstawiles reklamy to juz raczej tego nie zrobisz a tym tam co ci dokuczaja to :rozga:

ja pier...le 12 lat!!!!! nawet nie pomyślałem, że tyle już czasu minęło...

andy 11.04.2016 21:55

@dalmashin czyli to ma być kopia do częstego użytku tak? Jeżeli tak to moim zdaniem nośniki optyczne dla tych konkretnych danych się nie sprawdzą - tutaj lepiej wykorzystać dysk wcześniej go szyfrując.

Innym sposobem jest np. wykorzystanie polecenia du (linux) i bodaj dir (windows). Zrobią one listę głównego korzenia w dół z podsumowaniem zawartości.
Wtedy możesz manualnie przeciągnąć dane na projekt bd czy dvd.

Przykład dla du:

Kod:

andy@nabuchodonozor:~/Dokumenty/Inne$ du -h Schematy\ do\ HILTI
3,5M    Schematy do HILTI/STOJAKI DO WIERTNIC I INNE
3,0M    Schematy do HILTI/LASERY
5,4M    Schematy do HILTI/PIŁY
3,5M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/STOJAKI DO WIERTNIC I INNE
3,0M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/LASERY
5,4M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/PIŁY
5,4M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/PISTOLETY
420K    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/DDKURZACZE
508K    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/OLEJE
13M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/WIERTNICE
9,8M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/PIŁA SPALINOWA
5,2M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/SZLIFIERKI
40M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/MŁOTY
61M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/RYSUNKI
6,5M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY/WKRETARKI
152M    Schematy do HILTI/HILTI MŁOTY
5,4M    Schematy do HILTI/PISTOLETY
420K    Schematy do HILTI/DDKURZACZE
508K    Schematy do HILTI/OLEJE
13M    Schematy do HILTI/WIERTNICE
9,8M    Schematy do HILTI/PIŁA SPALINOWA
5,2M    Schematy do HILTI/SZLIFIERKI
40M    Schematy do HILTI/MŁOTY
61M    Schematy do HILTI/RYSUNKI
6,5M    Schematy do HILTI/WKRETARKI
304M    Schematy do HILTI


dalmashin 13.04.2016 22:02

Posiadam już kopię na dysku ale wymyśliło mi sie posiadanie jeszcze jednej kopii na plytach. Z racji, że są to dane "bezcenne" chce je złożyć w innym lokum aby zminimalizować ryzyko kradzieży, pożaru itp. Jednocześnie chciałbym mieć możliwość odczytu niezależnie każdej płyty bez haseł i dekompresji. Dane są cenne tylko dla mnie, dla innych to śmieci. Zatem nagrywam część zboru na płytę, potem następną itd z zachowaniem drzewa katalogów ale i poszanowaniem przestrzeni na płycie. Na tym zależy mi najbardziej ale mam też lenia, żeby dzielić to wszystko ręcznie. Jeszcze nie sprawdzałem poleconego Alcohola ale już pokladam w nim nadzieję. A jak się nie uda to i tak alkohol da radę, uprzejemni czas spędzony na manualnym tworzeniu płytek.

Berion 13.04.2016 22:24

Bezcennych danych nie nagrywa się na płyty organiczne. ;)

revolver0 13.04.2016 22:38

dłutem w kamieniu nie będzie rzeźbił, chyba :-)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.