Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Zakup używanego PS3 (https://forum.cdrinfo.pl/f105/zakup-uzywanego-ps3-95576/)

SMBA 22.04.2016 01:30

Zakup używanego PS3
 
Jak zwykle gdy dana generacja konkretnie już umiera - skuszony niską ceną zarówno sprzętu jak i gier zaczynam się zastanawiać nad kupnem jednej z konsol owej generacji. I nie kryję tu, że jednym z głównych motywów zakupu jest gra w SoTC z nieco lepszą płynnością i większą rozdzielczością. ;)

O ile w przypadku PS2 kupiłem nową sztukę, to już PS3 chciałbym kupić używane. Zdążyłem już patrząc po allegro zauważyć, że napędy padają jak mrówki (cytując FAQ " Wszystkie są tak samo słabe." :P).

Przechodząc do rzeczy - warto w ogóle pchać się w używane PS3? Jeśli tak - jaki model? Wydaje mi się że im nowszy tym lepiej, ale kto wie czy awaryjność nie wzrasta wraz z miniaturyzacją.

I jak wygląda obecnie kwestia CFW? Trzeba patrzeć pod kątem konkretnej wersji OFW czy nada się dowolna? FAQ wydaje mi się być nieco nieaktualne w tej kwestii.

No i oczywiście ostatnie pytanie - czy w chwili obecnej w ogóle warto myśleć o CFW, tzn. czy mogę je sobie wyłączyć i grać bez obaw online i czy scena wypuściła cokolwiek godnego uwagi? ;) Szukając oprogramowania by przerobić PS3 na media center niestety nie znalazłem nic co obsługiwałoby x265.

Myślałem przez chwilę o tym by przyoszczędzić i kupić model z uszkodzonym napędem, a gry przegrywać z płytki na dysk twardy konsoli. Wtedy właśnie uświadomiłem sobie że nie mam w domu ani jednego sprawnego napędu. Nawet DVD*. :rotfl:

*CD pod IDE może by się jakiś na strychu znalazł. ;)

Berion 22.04.2016 02:16

Mogę ci sprzedać swoją. Da się wrzucić 3.55 i mam komplet kluczy. Ale ma też przepracowane 10 000 godzin (co oznacza, że powinna już ze trzy razy umrzeć :D). Nigdy nierozbierana, więc tam w środku pewnie jest wielki kloc syfu z własnym ekosystemem.

Ale nie warto. Używane X360 i PS3 to bomby zegarowe, które w każdej chwili mogą rypnąć.

U mnie napęd wszystko ładnie czyta, a na oko to z 4000h przegrałem na płytach. Podejrzewam, że tym którym ginie napęd, oglądają filmy na podstawkach pod piwo.

CFW można zainstalować wyłącznie na innym CFW lub OFW maksymalnie 3.55. Na nowszych OFW wyłącznie lutując modchip (tzw. hardware flasher) i tylko do modeli CECH-2504 włącznie (i tylko tych z pierwszego kwartału produkcji, ale roku już nie pamiętam, chyba 2014). Modele CECH-3xxx i CECH-4xxx są oficjalnie nie do ruszenia.

Nie możesz grać *bez obaw*. Albo CFW, albo granie online i ryzyko bana (duże) na konto i konsolę (a są historie, że ban leci także na PS4 jeśli z tego konta na niej zalogujesz (nie wiem na ile prawdzie)).

Programem do odtwarzania filmów jest Movian (dawniej zwany Showtime). Co odtwarza to nie pamiętam bo nie używam.

Napęd musi być sprawny bo nie odczytasz gier na PC (a te nagrywarki BD na których odczytasz i tak odczytają zaszyfrowane pliki wykonywalne bo klucze są w obszarze dla nich niedostępnym).

misiozol 22.04.2016 09:26

Najlepiej brac 21xx albo 25xx bo cpu/gpu jest robiony w 40nm taki sam jak w w 40xx tej najnowszej , koncowa data produkcji pewniaka to 0D czyli 2010 koniec, lub juz wieksze ryzyko trafienia modelu z fw 3.60 kod 1A czyli pierwszy kwartal 2011 , mozesz i kupic model 4000 ale wtedy skazany jestes na jakies dziwne wynalazki typu emulator napedu optycznego , movian odtwaza w zasadzie wszystko tak jak VLC ,a reszta to patrz wyzej na post Beriona ;)

Trilu 22.04.2016 10:07

Online można grać,CFW do OFW to jak dzień do nocy,polecam model 21xx,25xx dwie tuki mi umarły na amen,nie dało się ich naprawić.
@Berion,bana wyłapują tylko bestie co się niebunkrują :-P

SMBA 22.04.2016 15:07

Widzę, że jedyne konsole które mają cfw w opisie to znacznie zawyżone cenowo konsole od tzw. "januszy biznesu" z "gierkami na dysku". Odpuszczę sobie chyba jednak zabawy z CFW. ;)

Będę patrzył w takim razie za 21xx. :D

misiozol 22.04.2016 18:12

Szukaj zeby byla plomba gwarancyjna nie ruszona ;)

AleX69 23.04.2016 15:10

http://i.imgur.com/Fouou.png

http://i.imgur.com/z5Mb5.png

Berion 23.04.2016 15:35

Ta tabelka nie ma już przełożenia na CFW via flasher, ponieważ nie trzeba schodzić do koniecznie preparowanego 3.55 (są już wyższe).

Istotna jest data produkcji, aby wciąż był obecny goły met loader.


@Trilu
Nie da się zabunkrować w 100%, więc nie skorzystam. Gdybym nie miał konta z trofeami i wydanymi pieniędzmi to bym się nie przejmował, a tak to stoją za mną z bagnetem. :D

@SMBA
Prawdopodobnie kupisz śmierć w pudełku. ;p Jeśli nie zależy Ci na CFW, kup po prostu tą tandetę CECH-4xxx - bo nowa.

szczuru 23.04.2016 16:15

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1358931)
@SMBA
Prawdopodobnie kupisz śmierć w pudełku. ;p Jeśli nie zależy Ci na CFW, kup po prostu tą tandetę CECH-4xxx - bo nowa.

Ostatnio miałem okazję na żywo przyjrzeć się PS3 4k u ethar-a i normalnie to jest wykonane jak jakiś PolyStation czy inny "Pegazus" :szczerb: Natomiast na DUŻY plus - głośność działania - w porównaniu z moją czy ethar-a 2k to 4k chodzi praktycznie bezgłośnie.

SMBA 23.04.2016 17:03

Jestem ciekaw czy ta cichość nie powstała kosztem temperatur. ;)

armorsnake 23.04.2016 20:32

Jeżeli szukasz pewnej konsoli z CFW to zapraszam, akurat mam 2104 z najlepszą płytą główną SUR-001. Nalot godzinowy dość mały.
Broń Boże brać do ręki 3k a tym bardziej 4k, to jest dopiero tykająca bomba. Modele slim 2k, 2.1k, 2.5k są najlepszymi modelami generacji. Nie wiem czemu ludzie psioczą na 2k, temp na prockach mają niższe niż 2.5k, poza tym są zdecydowanie twardsze, spory minus to RSOD wynikający z zastosowania wadliwych kości NOR.
Cfw można zainstalować na KAŻDEJ ps3 do data code 1A włącznie oraz na niektórych 1B (15-20% szansy).
I według mnie lepiej kupić od zaufanej osoby za normalną cenę niż szukać jak najtaniej i potem się dziwić czemu "konsola tylko pika 3 razy i nie chce się włączyć".

Trilu 23.04.2016 23:06

@Berion,mam wydane dokładnie 1200zł,gram cały czas na tym samym koncie,ps4 też mam na tym samym :P
@armorsnake,handlarzu,tak mi mów :P

Berion 24.04.2016 00:42

"Nie martw się, wyłączą ci!"
:czar:

Trilu 24.04.2016 11:27

A niech wyłączają,ostatnią grę jaką zaliczę t o będzie Uncharted 4 i kończę z graniem i konsolami :p

M@X 24.04.2016 11:31

Panowie, trzymajcie sie tematu. Jak macie cos do sprzedania to dajcie ogloszenie w dziale "Gielda", a nie zasmiecajcie tematu. Nastepnym razem wyedytuje.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.