Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Eboot.bin to ISO i problem z obrazem (https://forum.cdrinfo.pl/f106/eboot-bin-iso-problem-obrazem-95811/)

A youkai of love 11.08.2016 20:15

Eboot.bin to ISO i problem z obrazem
 
Mam grę, którą kupiłem przez znajomego w wersji USA na ps1 no i oczywiście na ps3 gra działa, ale ten sam *.pkg po rozpakowaniu do eboot.bin na PSP również śmiga, ale zależy mi na 'rozpakowaniu' tejże gry i nagraniu na CD, mam obraz, zgrany z oryginału kumpla, też NTSC ale robione na szybko i w podglądzie, obraz ten waży 993 mb i przy nagrywaniu sypie błędami, na emulatorze ePSXe działa. W pierwszym przypadku, czy da się rozmontować tego eboot.bin na normaly obraz ISO? Gra to Rayman także audio w subkanałach, w drugim przypadku czy da się naprawić tę kopie? Na konsoli w paru miejscach cisza ale oprócz tego jako tako działa.

Berion 11.08.2016 22:23

PSX CD-ROM mają pojemność maksymalnie 700MB. I dlatego obrazy płyt gier na PSX też tyle mają maksymalnie.

Coś ci się chyba pomyliło. Obraz gry na PSX, sprzedawany w PlayStation Store jest w PSAR, obudowanym PBP, obudowanym PKG, obudowanym PDB (incepcja wsteczna, zwana czasem pierd*cem Sony).

A tak swoją drogą, to format *.iso jest wysoce niewskazany w przypadku gier na PSX, ponieważ nie przechowują wielu informacji, których gra może używać.

A youkai of love 12.08.2016 10:17

Zgadza się i wiem o tym, po prostu kumpel kupił dla mnie, za moją kase xD, jedną kopie i wydłubał z konsoli także dostałem *.pkg. Z tym obrazem co mam zrobiony z oryginalnej płyty coś nie halo albo z konsolą bo na ps1 wszystko ok a na ps2 niektórych dźwięków nie ma. No i da się jakoś tego eboota przerobić na jakiekolwiek ISO?

misiozol 12.08.2016 11:52

A co to za gra ? jak posiadasz oryginal to mozesz poszukac legalnie w zatoce z piratami formatu iso tej gry bo ci sie zarysowala plyta ;)

A youkai of love 12.08.2016 15:06

No i tu jest problem bo w zatoce są obrazy które nie działają na ps2, przynajmniej u mnie. xD No i pisałem że pierwsza część Raymana.

Berion 12.08.2016 22:01

Coś kręcisz, pierwszy Rayman to jakieś 300MB, PSAR jest kompresowany więc pewnie waży nawet mniej. :P

Kiedyś używałem PSX2PBP, pozwala na konwersję w obie strony, ale to były początki CFW M33, więc do dziś są pewnie nowsze aplikacje (szczególnie że wtedy nie było jeszcze PBP z kilkoma obrazami płyt w środku).

A youkai of love 13.08.2016 09:57

Mam obraz zgrany z oryginalnej CD który waży 588mb a w podglądzie np. ultraISO 993mb, i 2gi *.pkg od kumpla który za moją kasę kupił mi wersję PSN, która waży 96,5mb. xD Moje pytanie było jak to *.pkg przerobić do ISO?

Berion 13.08.2016 17:33

PKG wypakować za pomocą np. PKGView, a PBP możesz spróbować tym co podałem wyżej.

A youkai of love 14.08.2016 17:02

Gdzie mogę pobrać to PSX2PBP? Bo PSX2PSP Za każdym razem wywala 'unable to allocate memory'.

Berion 15.08.2016 11:37

Ja nie mam.

A jakiego systemu operacyjnego używasz?

A youkai of love 16.08.2016 09:54

Windows 7 64bit, cholernie drogi był ten klucz. xD No ale to samo na wirtualce XP a na wirtualce 98 w ogóle nie ruszyło. :D

Berion 16.08.2016 11:18

W tamtych czasach nikt nie pisał już programów pod 9x, więc trud to daremny. Na XP powinno śmigać bo to był system docelowy w większości homebrew.

A ja się pomyliłem, jednak to był PSX2PSP w wersji 1.2 (i używałem go wtedy na Win7 32bit), ostatnia to 1.4.2. U mnie działał. A jeśli nie działa tak jak oczekujemy to widzę takie możliwości: zmienił się od tamtej pory format PSAR lub jest uszkodzony.

A youkai of love 16.08.2016 12:07

Uszkodzony? Na ps3 i psp działa. xD

Berion 16.08.2016 12:46

Nie mam tej gry kupionej na europejskim PSS, mam na amerykańskim, ale straciłem dostęp do maila, a po tym włamie nie odnowiłem hasła, więc nie sprawdzę. Ale mogę pobrać inną grę (Sony udostępnia na www po zalogowaniu po stronie PC linki bezpośrednie) i sprawdzić czy się rozpakuje owym programem na Windows 7 64bit SP1.

A youkai of love 16.08.2016 13:00

No ja od początku pisałem że ten Rayman z PSN to z amerykańskiego PSN. xD Zależy mi na tym bo zamówiłem jeszcze longboxa Raymana 1 na PS1 ale nie mogę się już doczekać a przecież mam gre legalnie zakupioną. Za pomoc będę niezmiernie wdzięczny. :)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 10:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.