Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Pamięć przenośna, pendrive, karty pamięci, dyski USB (https://forum.cdrinfo.pl/f115/)
-   -   Jaki dobry adapter USB do ATA/SATA? (https://forum.cdrinfo.pl/f115/jaki-dobry-adapter-usb-ata-sata-95895/)

xor82 21.09.2016 18:43

Jaki dobry adapter USB do ATA/SATA?
 
Taki, co nie będzie miał problemów z wykrywaniem dysków pod różnymi konfiguracjami systemowymi.

mgit 21.09.2016 19:37

Celuj w coś od UNITEK

Berion 21.09.2016 19:46

Nie ma takich, które by spełniały to założenie. ;)

mgit 21.09.2016 19:48

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1368460)
Nie ma takich, które by spełniały to założenie. ;)

Jeśli założymy wykorzystanie mostka w konfiguracjach z systemami pokroju Windows 95 lub MSDOS to się zgodzę :taktak:

Berion 21.09.2016 19:56

Daj spokój nawet. Są kontrolery które się nie lubią ze sobą (dlaczego to nie wiem, nie jestem elektronikiem ani programistą od fw/drv) i nie raz spotkałem się z sytuacjami kiedy coś jest tajemniczo niekompatybilne z jednym, umownie nazwijmy komputerem, a ten sam tandem na innym już działa.

A tak swoją drogą to Windows 95 nie miał chyba obsługi USB 1.1, MS-DOS tym bardziej. ;p

M@X 21.09.2016 20:30

Byl na plycie dodatek do obslugi USB w wersji OSR2.

mgit 21.09.2016 20:38

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1368467)
Daj spokój nawet. Są kontrolery które się nie lubią ze sobą (dlaczego to nie wiem, nie jestem elektronikiem ani programistą od fw/drv) i nie raz spotkałem się z sytuacjami kiedy coś jest tajemniczo niekompatybilne z jednym, umownie nazwijmy komputerem, a ten sam tandem na innym już działa.

A tak swoją drogą to Windows 95 nie miał chyba obsługi USB 1.1, MS-DOS tym bardziej. ;p

95 USB obsługiwał bez problemu - mam nawet płytkę oryginalną z takowym zapisem... wygląda mniej więcej tak :P

xor82 21.09.2016 21:21

Chodzi mi o takie co mają dobre zasilacze, które się nie spalą, a przede wszystkim nie spalą elektroniki dysku :)
Ostatnio używałem 2 różnych firm, ale działy się różne dziwne rzeczy. Np. pod Win7 x64 dysk ATA pojawiał się, lecz system chciał go formatować, czasem dysk znikał i się pojawiał na zmianę. Pod XP ATA w ogóle mi nie wykryło w oknie Komputer, a jedynie w magazynie dysków. A może po prostu trzeba coś ustawić w BIOS lub wgrać jakieś sterowniki?
A może zamiast przejściówki lepiej stacja dokująca do dysków ATA/SATA?

mgit 21.09.2016 21:24

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez xor82 (Post 1368493)
Chodzi mi o takie co mają dobre zasilacze, które się nie spalą, a przede wszystkim nie spalą elektroniki dysku :)
Ostatnio używałem 2 różnych firm, ale działy się różne dziwne rzeczy. Np. pod Win7 x64 dysk ATA pojawiał się, lecz system chciał go formatować, czasem dysk znikał i się pojawiał na zmianę. Pod XP ATA w ogóle mi nie wykryło w oknie Komputer, a jedynie w magazynie dysków. A może po prostu trzeba coś ustawić w BIOS lub wgrać jakieś sterowniki?
A może zamiast przejściówki lepiej stacja dokująca do dysków ATA/SATA?

Ja mam taką jak na zdjęciu - i problemów nie sprawia

xor82 21.09.2016 21:44

Właśnie martwi mnie ta pionowa pozycja. Kiedyś czytałem, że dyski "talerzowe" są raczej stworzone do poziomego położenia. Rozumiem, że ta stacja komunikuje się przez USB i ma porządny zasilacz. Problem w tym, że wszystkie stacje, które widziałem w sklepach mają tylko dyski interfejsy SATA, a brak ATA.

mgit 21.09.2016 21:49

Ilość załączników: 1
Cytat:

Napisany przez xor82 (Post 1368498)
Właśnie martwi mnie ta pionowa pozycja. Kiedyś czytałem, że dyski "talerzowe" są raczej stworzone do poziomego położenia. Rozumiem, że ta stacja komunikuje się przez USB i ma porządny zasilacz. Problem w tym, że wszystkie stacje, które widziałem w sklepach mają tylko dyski interfejsy SATA, a brak ATA.

Dla dysku jest to bez różnicy - no chyba, że zawsze pracował w poziomie i jest mega stary to jego kondycji pracą pionową nie poprawisz....

Alternatywą jest to co w załączniku - przypadkowo też mam i mogę śmiało polecić

xor82 22.09.2016 06:53

Ile ma już ten adapter? Czy ta stacja dokująca ma też wejście ATA?

Berion 22.09.2016 10:09

Ma dwa PATA. duże i 22 pinowe.

xor82 22.09.2016 10:24

Moja przejściówka ma w "zwykłym" ATA 40 PIN'ów. Czy to może być problem, że źle wykrywa takie dyski? normalnie są zdaje się 44 PIN'y.

Michal30r 23.11.2022 07:18

To zależy od tego, do jakiego typu komputera się podłączasz. W przypadku Maca polecam przejściówkę z USB na ATA/SATA. Adapter USB na ATA/SATA to urządzenie, które pozwala na podłączenie urządzenia USB (np. aparatu fotograficznego, telefonu, odtwarzacza mp3) do dysku twardego.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.