Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Zabezpieczenia CD/DVD/Blu-ray (https://forum.cdrinfo.pl/f11/)
-   -   Legalna płyta z programem, kopia i Mac OS X w tle. (https://forum.cdrinfo.pl/f11/legalna-plyta-programem-kopia-mac-os-x-tle-95904/)

dzierzakm 25.09.2016 10:04

Legalna płyta z programem, kopia i Mac OS X w tle.
 
Witam. Jestem tu po raz pierwszy w dodatku ślepy na jedno oko po operacji, więc grzebanie w sieci i czytanie sprawia mi nieco problemów. Potrzebuję pomocy w nastepującej kwestii. Mam kupiony program do rozwiązywania testów na prawo jazdy, niestety działa on tylko w Windowsie, a mój komputer to iMac. Mam też tablet 2in1 Lenovo na którym chciałem uruchomić obraz płyty. Niestety płyta jest zabezpieczona i nie mogę z niej korzystać.
Pytanie. Czy jest jakaś wirtualna maszyna która odtworzy obraz z pendriva lub może jakiś inny sposób. Zależy mi na korzystaniu z komputera przenośnego, a nie instalowaniu Windows na Maca.
Dodam, że mam ponad 50 lat i choć jestem zaawansowanym użytkownikiem to prosiłbym o w miarę proste odpowiedzi:)

misiozol 25.09.2016 10:33

Zainteresuj sie alcohol120% on ci pomoze lub deamon tools ;)

dzierzakm 25.09.2016 10:48

Ale zainstalować na Windzie czy na Macu? Próbowałem pobrać oba ze strony Komputer Świata, ale proponują strasznie dużo syfu do zainstalowania... może jakieś bezpieczniejsze miejsce poszukam.

Berion 25.09.2016 11:36

Programu na Windows nie uruchomisz ot tak sobie na innym systemie. Dla Linux powstał Wine i Crossover a i tak daleko im do ideału (nie wszystko działa i nie wszystko poprawnie).

Pozostaje Ci więc wirtualizacja Windowsa (za pomocą VirtualBox, Parallels itp.) lub instalacja Windowsa jako drugi system.

Co do tabletu, nie wiem co to jest "2in1" ponieważ to nie jest określenie modelu. Jeśli siedzi tam Windows (jak podejrzewam obok Androida, stąd to 2in1?) to musi to być Windows 8, 8.1 lub Windows 10 bo na Windows RT także nie uruchomisz aplikacji w WinAPI.

Co do zabezpieczeń: wątpię aby były jakiekolwiek. Jeśli to jest pełnoprawny Windows na tym tablecie to możesz odpalić te program z płyty (z napędu na USB lub kieszeni na USB, choćby tylko po to aby via ProtectionID sprawdzić czy rzeczywiście jakieś zabezpieczenia są i wtedy będzie można pomyśleć co z tym zrobić).

Programów nie ściąga się z plikowni tylko ze stron producenta. Jest tylko wersja dla Windows:
http://trial.alcohol-soft.com/en/downloadtrial.php

dzierzakm 25.09.2016 13:00

Nie zrozumieliśmy się.
1. Tablet 2w1 to hybryda Lenovo Ideapad MIIX 300 10 z Windą i tylko z windą, tablet z klawiaturą, mam dojście przez USB, mam zewnetrzny naped ale urządzenie nie uciągnie napędu z płytą w środku - pusty czyta prawidłowo.:)
2. Jedyny pracujący napęd mam w iMacu ale chciałbym korzystać z programu na tablecie z Windą, ze względu na mobilność. Potrafię zrobić kopię płyty, obraz płyty, ale gdy uruchamiam na windowsie w Tablecie z pendriva, wyrzuca mi komunikat, że to kopia, i żebym się cmoknął.

Potrzebuję zatem takiej maszyny wirtualnej która mi ten obraz iso z pendriva przeczyta jako oryginalną płytę.

Berion 25.09.2016 13:21

1. Ale jaki Windows? 8/8.1/10 czy RT?
2. Co to znaczy, że "nie uciągnie" napędu?
3. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem, potrzebujesz zewnętrznego napędu aby określić rodzaj zabezpieczenia (albo idź do kogoś z normalnym komputerem).
4. Ostatnie zdanie jest bezsensowne. Maszyna wirtualna to wirtualizator np. systemu operacyjnego.
5. Ten obraz *.iso co go masz możesz wyrzucić do śmietnika bo albo aplikację trzeba scrackować (wątpię aby ktokolwiek się tym kiedykolwiek zajął), albo skopiować nośnik z zabezpieczeniami albo je symulować.

M@X 25.09.2016 17:22

Cytat:

Napisany przez dzierzakm (Post 1368637)
Witam. Jestem tu po raz pierwszy w dodatku ślepy na jedno oko po operacji, więc grzebanie w sieci i czytanie sprawia mi nieco problemów. Potrzebuję pomocy w nastepującej kwestii. Mam kupiony program do rozwiązywania testów na prawo jazdy, niestety działa on tylko w Windowsie, a mój komputer to iMac. Mam też tablet 2in1 Lenovo na którym chciałem uruchomić obraz płyty. Niestety płyta jest zabezpieczona i nie mogę z niej korzystać.
Pytanie. Czy jest jakaś wirtualna maszyna która odtworzy obraz z pendriva lub może jakiś inny sposób. Zależy mi na korzystaniu z komputera przenośnego, a nie instalowaniu Windows na Maca.
Dodam, że mam ponad 50 lat i choć jestem zaawansowanym użytkownikiem to prosiłbym o w miarę proste odpowiedzi:)

Tez mi taka dali, od razu wyladowala w koszu. Do testow przygotowywalem sie za pomoca jakiejs aplikacji za $ 0.99. Nie dosc ze pytania byly bardziej aktualne, to jeszcze moglem robic testy w kazdym miejscu w ktorym mialem ze soba iPhone'a i to rozwiazanie polecam. :spoko:

dzierzakm 25.09.2016 17:40

@Berion
1. Windows 10
2. Po połączeniu napędu optycznego do tabletu z Windows, napęd mieli, ale nie startuje. Bez płyty napęd widać jako np. F: po próbie uruchomiania znika.
3. Właśnie chodzi mi o symulowanie zabezpieczeń, tak by napęd wirtualny przeczytał i otworzył płytę z pendriva

dzierzakm 25.09.2016 17:42

@M@X

chyba pozostaje mi iPad:) i aplikacja z App Store, wkurza mnie tylko, że mam kupioną legalnie płytę i nie mogę używać.

M@X 25.09.2016 17:47

Wiekszosc aplikacji w tym kraju nie ma wersji na Maca i musimy sobie z tym radzic :-). Wierz mi, na iPadzie bedzie Ci duzo wygodniej - rozwal sie na ulubionej kanapie ze szklaneczka dobrej whiskey i zacznij robic testy. Ani sie obejrzysz jak przy pewnych pytaniach palec sam bedzie wedrowal we wlasciwe miejsce. To lepsze niz sleczenie przed ekranem :-)!

Ja korzystalem z tej - jest uniwersalna wiec ma interfejs dostosowany do iPada:

https://appsto.re/pl/5_OE1.i

dzierzakm 25.09.2016 17:48

OK. Berion pożyczyłem laptopa z Windows, jak przenieść zawartość płyty na pendriwa tak bym mógł otworzyć program na każdym komputerze z Windows?

Berion 25.09.2016 18:04

Najpierw sprawdź co to za zabezpieczenie programem, którego nazwę wcześniej podałem. ;)

grzeniu 25.09.2016 18:38

Cytat:

Napisany przez dzierzakm (Post 1368672)
@Berion
1. Windows 10
2. Po połączeniu napędu optycznego do tabletu z Windows, napęd mieli, ale nie startuje. Bez płyty napęd widać jako np. F: po próbie uruchomiania znika.
3. Właśnie chodzi mi o symulowanie zabezpieczeń, tak by napęd wirtualny przeczytał i otworzył płytę z pendriva

Tablet nie zasili ci wystarczająco napędu, dlatego niby jest widoczny ale nie działa. Musiałbyś mieć zasilacz zewnętrzny

Co co napędu wirtualnego, to spróbuj zamontować obraz w daemon tools, ale najprawdopodobniej twój obraz jest źle zrobiony i to się nie uda. Równie dobrze możesz zamontować obraz w alcoholu (wirtual ten sam), jeśli już polecano ci wyżej Alcohola.

misiozol 25.09.2016 21:14

Nie uda mu sie odpalic na w10 bo to gowno i zakala musial by miec cos z w7 ;)

mgit 25.09.2016 21:32

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1368693)
Nie uda mu sie odpalic na w10 bo to gowno i zakala musial by miec cos z w7 ;)

Ta od razu mu Windows 95 poleć... :sciana:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 18:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.