Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Odzyskiwanie danych (https://forum.cdrinfo.pl/f109/)
-   -   Program do obrazowania/klonowania dysku z opcją portable (https://forum.cdrinfo.pl/f109/program-obrazowania-klonowania-dysku-opcja-portable-95908/)

xor82 25.09.2016 14:47

Program do obrazowania/klonowania dysku z opcją portable
 
Czy znacie jakiś program do robienia obrazu dysku, który można zainstalować na USB i podłączyć bezpośrednio do działającego systemu w celu zrobienia kopii?

Berion 25.09.2016 18:02

Jak wyobrażasz sobie tworzenie kopii partycji systemowej na działającym stale zmieniającym się systemie? Chyba że akurat każdej innej partycji lub akurat nie tej z uruchomionym systemem.

DMDE jest portable (wystarczy wypakować instalator).

grzeniu 25.09.2016 18:45

Zrobisz to z płyty bootowalnej True Image. Bootujesz z niej kompa i robisz kopię partycji/dysku.
Wada - True Image nie jest darmowy.
Możesz też bez płyty (mając zainstalowanego True Image), ale on też restartuje kompa przed akcją.
Z uruchomioną windą trudno w ogóle mówić o kopii dysku, ale może to niedomówienie a nie bezwzględny twój warunek.

andy 25.09.2016 19:07

dd odpalony z jakiegoś linuksa livecd (np. Kali Linux)? Oczywiście nie zrobisz idealnej kopii działającego systemu.

xor82 25.09.2016 20:55

Jak to nie? Robiłem kopię "live" poprzez AOMEI Backupper :) Używa Volume Shadow Copy.

M@X 26.09.2016 06:09

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1368677)
Jak wyobrażasz sobie tworzenie kopii partycji systemowej na działającym stale zmieniającym się systemie? Chyba że akurat każdej innej partycji lub akurat nie tej z uruchomionym systemem.

Mowie na to Time Machine.

Berion 26.09.2016 17:27

@xor82
Robienie obrazu HDD pracującego systemu jest fizycznie niewykonalne. Nie wiem co robi ten program, ale nie jest to obraz partycji/dysku.

@M@X
Temat dotyczy obrazu, a Time Machine zawiera jedynie pliki. To tak jakby nazwać kopię zrobioną via CWM/recovery w Androidzie obrazem. ;)

mgit 26.09.2016 20:46

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1368746)
@xor82
Robienie obrazu HDD pracującego systemu jest fizycznie niewykonalne. Nie wiem co robi ten program, ale nie jest to obraz partycji/dysku.

@M@X
Temat dotyczy obrazu, a Time Machine zawiera jedynie pliki. To tak jakby nazwać kopię zrobioną via CWM/recovery w Androidzie obrazem. ;)

Jak byś to nie nazwał Time Machine robi to do czego zostało stworzone... tak samo jak i TrueImage :taktak:

Backup mamy? Mamy... i do tego w prosty sposób... po co sobie życie utrudniać z własnej inicjatywy? Mamy rok 2016 i ma być prosto i szybko... :)

andy 26.09.2016 21:12

@mgit a czy ty musisz się za przeproszeniem wpierdalać do każdego tematu i pisać takie pierdoły? Zero konkretów tylko napieprzasz posty jak byś pracował na taśmie.

@xor to nie jest program do robienia obrazu dysku. On za pomocą tej technologii co wspomniałeś robi kopie w punkcie czasu plików ale nie robi obrazku dysku bo tego się nie da podczas działającego systemu.

btw, skoro masz program do robienia kopii danych w czasie działania systemu, to po co się o taki tutaj pytasz?

mgit 26.09.2016 21:19

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1368776)
@mgit a czy ty musisz się za przeproszeniem wpierdalać do każdego tematu i pisać takie pierdoły? Zero konkretów tylko napieprzasz posty jak byś pracował na taśmie.

@xor to nie jest program do robienia obrazu dysku. On za pomocą tej technologii co wspomniałeś robi kopie w punkcie czasu plików ale nie robi obrazku dysku bo tego się nie da podczas działającego systemu.

btw, skoro masz program do robienia kopii danych w czasie działania systemu, to po co się o taki tutaj pytasz?

A co nie wolno :fiu:

Berion 27.09.2016 16:27

Tylko widzisz, ja się odnoszę do treści pierwszego postu, a Ty chcesz naprawiać świat. :P

misiozol 27.09.2016 16:56

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1368776)
@mgit a czy ty musisz się za przeproszeniem wpierdalać do każdego tematu i pisać takie pierdoły? Zero konkretów tylko napieprzasz posty jak byś pracował na taśmie.

Pisze co pisze bo nic ciekawszego nie ma do napisania , ot taki model k***a , ja przynajmniej pier.dole od poczatku nie na temat :szczerb:

xor82 29.09.2016 09:52

Cytat:

Napisany przez andy (Post 1368776)

@xor to nie jest program do robienia obrazu dysku. On za pomocą tej technologii co wspomniałeś robi kopie w punkcie czasu plików ale nie robi obrazku dysku bo tego się nie da podczas działającego systemu.

btw, skoro masz program do robienia kopii danych w czasie działania systemu, to po co się o taki tutaj pytasz?

Pytałem o coś więcej niż o progam TYLKO do robienia obrazu w trakcie pracy. Okazuje się jednak, że DMDE czy HDClone działają bez instalacji - a więc ingerencji w przestrzeń dysku hosta - i można je odpalać z USB.

PS
Dzięki AOMEI Backupper czy OneKey Recovery robiłem obraz (partycji, systemu) w trakcie pracy systemu i przywracałem bez większych problemów. Zresztą tak samo dzięki R-Studio. Jednak każdy z tych wymagał instalacji na komputerze hosta.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 23:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.