Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Homebrew (https://forum.cdrinfo.pl/f106/)
-   -   Psx multicd (https://forum.cdrinfo.pl/f106/psx-multicd-95915/)

MrFilox 29.09.2016 17:43

Psx multicd
 
Nie rozumiem tego kroku jak go zrobić:
Cytat:

Budujemy obraz i... przed wypaleniem najlepiej jeszcze sprawdzić na emu czy wszystko jest ok. (polecam ePSXe).

Berion 29.09.2016 17:52

Składasz obraz płyty z plików, korzystając z poradnika BIN2CD (jak nagrać programy na płytę, czy jakoś tak to się nazywało). I jak już to zrobisz to uruchamiasz na emulatorze, dzięki czemu np. się dowiesz czy w ogóle się ten wynalazek uruchamia (pamiętaj że opisy pochodzą z czasów kiedy płyty nie były takie tanie).

MrFilox 29.09.2016 19:14

No ok wiem jak zrobić cnf ale to dla programu a ja chce zrobic dla demomenu. I teraz pytanie jak to zrobić ?

Berion 29.09.2016 20:24

A demomenu czym jest? Programem. Gra czym jest? Programem.

Spróbuj podać więcej szczegółów, bo ja nie mogę pojąć z czym masz problem. Skoro masz demomenu, które składa się z pliku wykonywalnego i pliku tekstowego (z listą co i skąd bootować i jak nazwać menu) to po prostu dopisujesz "SYSTEM.CNF", który prowadzi do demomenu. Przyjmijmy, że plik demomenu nazywa się "ZOSIA.ABC" to wpisujesz w CNF dla parametru BOOT dokładnie taką nazwę. Możesz też w ogóle nie używać CNF, ale wtedy demomenu musi się nazywać "PSX.EXE" i znajdować się w katalogu głównym płyty. "SYSTEM.CNF" wskazuje firmware konsoli co i skąd uruchomić, więc nie tworzysz przecież żadnych CNF dla innych programów bo ich nie uruchamia już firmware tylko demomenu i po to ten jego plik konfiguracyjny aby wiedział co i skąd.

MrFilox 23.10.2016 15:37

Ja nw czy coś źle robię, bo mi to nie działa robie wg poradnika i lipa. Mój plik programs.txt:
START
" ##==================##" ... NoWhere :)"
" # ---- Programy ---- #" ... NoWhere :)"
" ##==================##" ... NoWhere :)"
" #" ... NoWhere :)"
" #-> PadTest"cdrom:\PLAYSTATION\PADTEST.EXE;1"
" #-> XPloder CD 9000"cdrom:\PLAYSTATION\XPLODER.EXE;1"
" " ... NoWhere :)"
"CREATED BY < xyz > ... NoWhere :)"
"END"

-----------
-- NOTE: --
-----------
Potem jest system.cnf do tego pliku nie uruchamia go więc zrobiłem psx.exe to pliku programs.txt a z pliku psx.exe zrobilem cnfa też nie działa. Co mam zrobić ? Obraz zrobiłem wg poradnika Bin2Cd i spaczowałem programem do pliku licencyjnego.

Berion 24.10.2016 10:47

SYSTEM.CNF prowadzić musi do programu, a nie jego pliku konfiguracyjnego.

Złamałeś chyba standard ISO9660, bo ani folder ani plik nie mogą mieć więcej niż 8 znaków ("PLAYSTATION" to 11 znaków, więc skrócone zostanie do "PLAYSTAT~"). Jeśli demomenu również znajduje się w folderze "PLAYSTATION" to konsola nie znajdzie programu, skoro oczekuje "PLAYSTAT~", a co za tym idzie nie włączy go.

Najlepiej zrobisz jak wkleisz nam treść SYSTEM.CNF i zrobisz listę plików zawartości płyty np. za pomocą IsoBuster (opcja save filetree relative path czy jakoś tak to szło).

MrFilox 24.10.2016 14:56

Plik programs.txt zapisany jako psx.exe

START
" ##==================##" ... NoWhere :)"
" # ---- Programy ---- #" ... NoWhere :)"
" ##==================##" ... NoWhere :)"
" #" ... NoWhere :)"
" #-> PadTest"cdrom:\PSX2\PADTEST.EXE;1"
" #-> XPloder CD 9000"cdrom:\PSX2\XPLODER.EXE;1"
" " ... NoWhere :)"
"CREATED BY < xyz > ... NoWhere :)"
"END"

-----------
-- NOTE: --
-----------

System.cnf

BOOT = cdrom:\PSX.EXE;1
TCB = 4
EVENT = 10
STACK = 801FFFF0

Berion 24.10.2016 19:17

Plik wykonywalny to jest PSX.EXE, SLUS_123.45, ZOSIA.ABC czy jak sobie nazwiesz demomenu - i do niego ma prowadzić SYSTEM.CNF.

Plik PROGRAMS.TXT to plik tekstowy, który jest instrukcją dla demomenu co ma wyświetlić w menu, co i skąd uruchomić - musi się tak nazywać jak jest.

MrFilox 25.10.2016 15:15

Dalej nie rozumiem co i jak :P Mógłbyś (jeżeli to nie problem) podać mi wzór jak napisac Plik psx.exe i plik system.cnf ?

Berion 25.10.2016 22:11

PSX.EXE to plik wykonywalny dla PSX, taki jak EXE dla Windows czy ELF dla systemów uniksowych. Jego się nie pisze, chyba że jesteś programistą i chcesz napisać program.

SYSTEM.CNF masz dobry, przy założeniu że plik wykonywalny będzie się nazywać PSX.EXE i znajdować w katalogu głównym płyty. I bezsensowny bo jeśli tak go nazwiesz to CNF jest zbędny. ;p


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 15:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.