Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Xbox classic xecuter2 (https://forum.cdrinfo.pl/f105/xbox-classic-xecuter2-96024/)

Bartek^ 24.11.2016 20:24

Xbox classic xecuter2
 
Cześć,

Tydzień temu kupiłem okazyjnie xboxa. Po uruchomieniu konsoli pojawia mi logo konsoli, a pod spodem napis xecuter 2. Po mojemu konsola jest przerobiona chipem, ale po załadowaniu się OSu konsoli widzę, że to zwykły "standard" (żadnych dodatkowych opcji itp). Czy przy uruchamianiu wymagana jest jakaś kombinacja przycisków na padzie jak na PS2?

PS. Da się z poziomu gry wyjść padem do menu konsoli?

A youkai of love 25.11.2016 11:55

Jak przerobiona to nagraj jakiś auto-installer na płycie i uruchom jak chcesz inny OS zamiast MSDash. Nawet tu na forum jest Berionowy auto-installer. xD

Berion 25.11.2016 19:13

Zacznij od przeczytania Xbox FAQ. ;)

Bartek^ 26.11.2016 11:36

OK, chyba już rozumiem - mam chipa, ale dashboard został oryginalny. W jaki sposób wypalić soft na płytce? Trzeba stosować konkretne ustawienia czy po prostu ustawienia domyślne?

misiozol 26.11.2016 12:56

Z tego co kojarze zwykle ustawienia tak jak normalne dvd book type dvd-rom ;) poszukaj tego Auto-Installer Deluxe v4.53, podal bym link ale Berion dostanie spazmu i zaczenie cos gadac o zlodziejskiej domenie lol2

Berion 26.11.2016 20:39

W Xbox FAQ są wszystkie informacje. I nagrywanie i dashe i nawet Auto Installer. ;p

misiozol 26.11.2016 21:29

Wiesz twoj ma ~10mb , tamten zapodany odemnie jakies ~2gb i nie, nie jest to dummy plik zeby zwiekszyc objetosc , ktos zrobil takie AIO dla xbox classic ;)

Berion 27.11.2016 00:29

To tak jak moje AIO do PS2, kwestie historyczno-kolekcjonerskie bo programów na poziomie, tego co się używa to jest kilkadziesiąt MB. Ale nie namawiam, tylko sugeruję.

No i nikt nie ma takiego configu do UX jak ja, tylko podstawowy (xbox-scene.com jest już martwe więc także nikt już nie przeczyta na forum listy i opisu autorów). Nie no, nie namawiam! :D

szczuru 27.11.2016 03:03

...ale zalecam :D

Bartek^ 27.11.2016 11:23

Rozkręciłem konsole i w środku znajduje się napęd Thomsona i zwykły, dziesięciogigowy dysk Seagate'a. Odkurzyłem też wnętrze. Chip musi być gdzieś pod napędem DVD, bo go nie widziałem. Testowo wypaliłem też backup jednej z gier, które dostałem i... działa już za pierwszym razem. :D
Popołudniu pobawię się z instalacją dasha Beriona i FTP. Na domyślnym dysku za wiele nie powojuję.
Plan na przyszłość: kupno kabla komponentowego, wymiana dysku na większy (ATA) - tu przydałaby się lista kompatybilności i kupno innego pada ("balon", którego dostałem jest średnio wygodny).

Berion 27.11.2016 12:03

Zanim powojujesz to sczytaj klucze i tzw. bios. ;) Fw na modchipie może nie przyjmować niezablokowanego HDD (tak jak oryginalny). Fw na modchipie może oczekiwać wyłącznie "C:\xboxdash.xbe".

Balon jest gigantyczny, S-ki lepsze. Chińczycy chyba mają jakiś wynalazek do podłączania joypada z X360 (przewodowego), co byłoby najlepszym wyjściem.

misiozol 27.11.2016 12:19

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1372355)
To tak jak moje AIO do PS2, kwestie historyczno-kolekcjonerskie bo programów na poziomie, tego co się używa to jest kilkadziesiąt MB. Ale nie namawiam, tylko sugeruję.

No i nikt nie ma takiego configu do UX jak ja, tylko podstawowy (xbox-scene.com jest już martwe więc także nikt już nie przeczyta na forum listy i opisu autorów). Nie no, nie namawiam! :D

Nie o tej domenie mowa :P i tak jest to takie AIO na xboxa jak twoje na ps2 ;)

Cytat:

Napisany przez Bartek^ (Post 1372377)
Rozkręciłem konsole i w środku znajduje się napęd Thomsona i zwykły, dziesięciogigowy dysk Seagate'a. Odkurzyłem też wnętrze. Chip musi być gdzieś pod napędem DVD, bo go nie widziałem. Testowo wypaliłem też backup jednej z gier, które dostałem i... działa już za pierwszym razem. :D
Popołudniu pobawię się z instalacją dasha Beriona i FTP. Na domyślnym dysku za wiele nie powojuję.
Plan na przyszłość: kupno kabla komponentowego, wymiana dysku na większy (ATA) - tu przydałaby się lista kompatybilności i kupno innego pada ("balon", którego dostałem jest średnio wygodny).

Poszukaj tego deluxe instalera bo warto ;)

Bartek^ 30.11.2016 11:09

Ilość załączników: 1
Dzięki za dobre rady. Dysk i kabel A/V zamówiony, ale zauważyłem jeszcze cudo jak w załączniku. Czy pad zgodny z PC będzie działał po podpięciu?
Ktoś, coś... ;)

Berion 30.11.2016 11:50

Raczej nie będzie. Skąd weźmiesz sterowniki i jak je wstawisz do "biosu"? To jest po to, żeby sobie pendrive'a podłączyć na FAT32 (tylko XBMC go zobaczy) lub FATX (wykryty zostanie jako Memory Unit).

misiozol 30.11.2016 11:53

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1372603)
Raczej nie będzie. Skąd weźmiesz sterowniki i jak je wstawisz do "biosu"? To jest po to, żeby sobie pendrive'a podłączyć na FAT32 (tylko XBMC go zobaczy) lub FATX (wykryty zostanie jako Memory Unit).

Dokladnie jak pisze , szkoda kasy na to ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 00:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.