Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f120/)
-   -   400MB save! (https://forum.cdrinfo.pl/f120/400mb-save-96071/)

Berion 21.12.2016 22:03

400MB save!
 
Nie wierzę własnym oczom. Save do gry Afrika waży... 400MB! Myślałem, że w Bioshocku nieźle zapili z 60MB, ale to już przechodzi wszelkie granice. Co tam k*a tyle waży? 200 JPG 900xIleśtam z kompresją na poziomie: "coś może widać"? Nie mogę wyjść z szoku. Odpalanie gry trwa 5min. Czaicie to? Start Game, a tu 5 min czekania na zapis pierwszego save'a - i ja się zastanawiam - resetować? Kobra wywraca grę czy jak? A tu się okazuje, że tyle czasu zapisuje się pierwszy auto-save. k***a I wczytuje też tyle... k***a

ynsiwy 21.12.2016 22:14

tak to przykre :( :P

loki7777 21.12.2016 22:24

Mam, nie podobala mi sie. Grafa i zalozenie moze ok, ale calkiem niudane.

Patrix 21.12.2016 22:26

Mi się wydaje, że po prostu robią chyba binarny memory dump do pliku z jakiegoś obszaru pamięci :)

Berion 22.12.2016 01:33

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1374056)
Mam, nie podobala mi sie. Grafa i zalozenie moze ok, ale calkiem niudane.

Grafika średnia (jak na tamte czasy), fizyka beznadziejna, animacje kiepskie, tragiczne GUI i muzyka jak z Indiana Jonesa i jedna ta sama... Wszystko złe.

Poza założeniami. Podoba mi się koncepcja sandbox'a z szukaniem zwierza i robieniu im zdjęć (na szczęście murzyn nam oddaje auto i można jeździć gdzie się chce). Za nie dostajemy filmy przyrodnicze, zdjęcia, informacje o zwierzynie i walutę, którą wymieniamy na gadżety takie jak lepsze aparaty, obiektywny, namiot itd. I dlatego gram. :) Mogę polecić to najmłodszym, nie można nic potrącić jeepem, nie ma nawet krwi jak gepard przegryzł szyję topi.

To przedostatnia gra na PS3, którą mam zamiar ukończyć i pożegnać tę generację, a w każdym razie PS3 od strony czysto growej.

Cytat:

Napisany przez Patrix
Mi się wydaje, że po prostu robią chyba binarny memory dump do pliku z jakiegoś obszaru pamięci

Też tak pomyślałem, ale nie. Mnóstwo indeksów i mnóstwo 17MB plików dummy, które się nie zapełniają, poza jednym. Mając 200 zdjęć, czyli maksimum, używany jest tylko jeden (no chyba, że później będzie można mieć więcej, gram dopiero kilka godzin). Sądzę, że to pozostałość po założeniach projektowych. Świetnie, 350MB śmieci... Jak skończę grać to przyjrzę się temu jeszcze bliżej i poeksperymentuję z terapią odchudzającą (gra jest tak stara, że pewnie nie używa PARAM.PFD do zabezpieczania save'ów bo nawet ich nie szyfruje).

- Deckard - 22.12.2016 08:54

od muzyki z Indjany Dżonsa sie odczep :P

misiozol 22.12.2016 09:08

A co to za badziewie ze ja o niej nic nie wiem ? co to za wykopaliska w grach ?

M@X 22.12.2016 10:15

Co to za problem gdy pojemności liczymy już w gigabajtach a nawet terabajtach?

misiozol 22.12.2016 10:43

Problem to nie wielki jesli idzie o 500mb, ale czas w jakim jest wykonany zapis i odczyt takiego save-a gry ;)

mgit 22.12.2016 16:27

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1374070)
Co to za problem gdy pojemności liczymy już w gigabajtach a nawet terabajtach?

A co tu się dziwić... jak zwykle coś mu się nie podoba... tylko developerów by poprawiał :sciana:

500MB w te czy we wte.... co za różnica...

Berion 22.12.2016 17:07

Tak, pewnie, 500MB save w te czy we w te, przy 40MB/s zapisu i dramatycznie niskim IOPS. Ja bym za***ał od razu 1GB bo przecież i tak ludzie mają teraz wieloterabajtowe dyski... Nawet nie wiem jak to skomentować. Informacje, które trzeba zapisać w tej grze to jakieś 50KB + maksymalnie 200 zdjęć, każde po około 200KB. Czasami mi się wydaje, że zasłużyliście na to aby was tak kantować. Byle gówno można zrobić po najmniejszej linii oporu, a i tak znajdą się obrońcy i/lub tumiwisicy...

M@X 22.12.2016 18:12

Argumentacja misiozola mnie przekonuje. :taktak:

Beriona - niestety nie. :nie:

Jak widzę "IOPS" to widzę gimbów z komentarzy na PCLabie. Polecam przy okazji rozpętać wojnę TLC vs MLC do kompletu i wyjdzie standard.

A jedyna prawda jest taka, że do momentu padnięcia dysku i tak wymienię go na większy/szybszy, a dane backupują się same co godzinę. Jestem "kantowany". Ale mi źle...

loki7777 22.12.2016 18:21

Tylko, ze to dzial konsole a nie PC:) Podstawowa PS3 ma 12gb wbudowanej pamieci flash a to juz nie tb. I o jakim backupie piszesz, bo chyba o macu a nie ps3?

misiozol 22.12.2016 18:50

Cytat:

Napisany przez loki7777 (Post 1374089)
Tylko, ze to dzial konsole a nie PC:) Podstawowa PS3 ma 12gb wbudowanej pamieci flash a to juz nie tb. I o jakim backupie piszesz, bo chyba o macu a nie ps3?

Problemem nie jest to 12gb bo to swiadomy wybor uzytkownika i z tych 12 zostaje na starcie ~9gb , co dalej nie zmienia postaci ze mozna do niej dolozyc hdd i kupywanie wersji 12gb ma sens gdy kupujemy ja dla dzieci do pogrania w simsy czy inne bzdety. Glownym problemem jest czas jaki jest potrzebny na zapis/odczyt/utworzenie takiego gniota i w zasadzie nie wiadomo czy to jeszcze nie jest dodatkowo szyfrowane i co tam sie w tym save-ie znajduje.

Berion 23.12.2016 13:18

No i sobie pograłem... Gra się zawiesza przed polowaniem na hieny. Z płyty, z wyłączoną kobrą to samo. Na pohybel partaczom... Ale szkoda, bardzo chciałem gry w takiej konwencji, nawet przebolałem że amatorska...

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1374087)
Argumentacja misiozola mnie przekonuje. :taktak:
Beriona - niestety nie. :nie:

Nie trafia do Ciebie argumentacja, że na save/load trzeba czekać kilka minut? Hello!? Panie nowoczesny, to nawet na PSX krócej trwało przy największych save'ach... Lepiej się przyznaj, że już zakodowałeś sobie w podświadomości, że ze mną zgadzać się nie możesz. Inaczej byłby kernel panic. :P


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.