Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Nagrywanie płyty blu ray DVDfab-em nagłe zatrzymanie (https://forum.cdrinfo.pl/f107/nagrywanie-plyty-blu-ray-dvdfab-em-nagle-zatrzymanie-96159/)

mateusz535 23.01.2017 17:28

Nagrywanie płyty blu ray DVDfab-em nagłe zatrzymanie
 
Witajcie
Posiadam samsungowską nagrywarkę zewnętrzna Blu Ray-a. Właśnie wypalam nią już 3 bądź 4 płytę. Wczesniej paliłem Imgburnem a teraz postanowiłem DVDfab 9. Wypalam film w 3D rozmiar około 45 GB. Wszystko szło pięknie do momentu 49% gdzie nagle sie zatrzymało i słychać tylko jak mieli płytę w napędzie a prędkość zapisu spadła do 0.1x. Czas oczekiwania z dwóch godzin zrobił sie na 16 i cały czas rośnie. Płyta to BD-RE 50GB. Już wcześniej na niej paliłem i nie było problemów. To jest jakiś przejściowy błąd czy nie ma sesnu czekać i anulowac? Pozdrawiam

misiozol 23.01.2017 21:25

Zdupczylo sie przy przejsciu miedzy warstwami plyta niestety do smietnika a przyczyn moze byc wiele , jak dvdfab i niekompatybilna nagrywarka poprzez badziewiasta plyte oraz tysiac innych zeczy z OS ;)

mateusz535 23.01.2017 23:48

Tak jak myślałem. Spróbowałem dla pewności ponowić próbe i to samo. Nagrywałem już wcześniej na tej płycie. To mogło być przyczyną? Bo z tego co wiem to te wielokrotnego też sie zużywają od wymazywania i swoją żywotność tracą. Ale żeby po 3-4 razach? Wsadziłem właśnie nową to hula jak najęta.

misiozol 24.01.2017 10:14

U mnie plyta RE zakonczyla zycie po 2 razie ta co przyszla z nagrywarka ;)

mateusz535 28.01.2017 21:27

Cytat:

Napisany przez misiozol (Post 1376784)
U mnie plyta RE zakonczyla zycie po 2 razie ta co przyszla z nagrywarka ;)

To nieźle. Czyli ta żywotność RE jest raczej normalna czy to kwestia szczęścia? Bo jesli to normalność to nie ma sensu w to inwestować tylko kupować jednorazówki.

misiozol 29.01.2017 07:57

Ciezko powiedziec ja mialem jedna i szkoda mi bylo kasy na nastepna po tym jak po drugim razie sie wysralo ;) inni by sie musieli wypowiedziec co tez tesowali zywotnosc BD-RE DL ;)

czary2mary 29.01.2017 09:53

Producenci zwykle trwałość BD-RE DL określają na około ~1000 cykli zapisów .
Warto spróbować skasować całkowicie \ sformatować od nowa na jakimś lepszym sprzęcie jak zewnetrzny TSST z który jest wiele problemów .

mateusz535 29.01.2017 16:30

Cytat:

Napisany przez czary2mary (Post 1377030)
Producenci zwykle trwałość BD-RE DL określają na około ~1000 cykli zapisów .
Warto spróbować skasować całkowicie \ sformatować od nowa na jakimś lepszym sprzęcie jak zewnetrzny TSST z który jest wiele problemów .

1000 cykli to nawet do myśli nie dopuszczałem, według mnie najbardziej fartowne wytrzymają co najwyżej 100 ale moge sie mylić. Paliłem i kasowałem na zewnętrznym Samsungu Se-506BB/TSBD to nagrywało ładnie i kasowało ale film w niektórych miejscach był obcięty, przewijało o kilka scen dalej i o dziwo działo sie tak tylko na RE , na zwykłej jednorazówce filmy leciały bez żadnych przerw. I jeszcze takie dziwne spostrzeżenie ale po ok. 3 -4 nagraniach wielkość rzeczywista zmniejszyła sie z początkowej 46,6GB do 45,1 GB a przez to nie bylem w stanie wypalić niektórych największych filmów, które bez problemu powinny wejść a ze względu na tą zmniejszoną pojemność mialem do wyboru albo overburning albo skracanie. Tylko czy overburning przy płytach BD i takich pojemnościach ma sens? Już chyba lepiej zastosować skracanie tylko nie wiadomo jakie dane są na końcu.

czary2mary 29.01.2017 17:03

Z każdym zapisem \ kasowaniem nośnik coraz słabiej zapisuje się .
To znany też problem że czasami stacjonarne player BluRay mają problemy z odczytem BD-RE DL nawet tylko kilkanaście razy nagranych .
Jeżeli zmniejszyła się pojemność nośnika mimo całkowitego wymazania danych to nośnik uległ uszkodzeniu .

mateusz535 29.01.2017 17:11

Tak sądziłem że coś z tą płytą jest nie tak. Może zaopatrze sie jeszcze w jedną żeby sprawdzić czy da radę na dłużej.

Berion 29.01.2017 17:13

Mnie BD-RE też padła. Już po trzecim nagrywaniu, przy końcu wywala CRC.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 04:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2025, vBulletin Solutions Inc.