Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Komputery - oprogramowanie i sprzęt (https://forum.cdrinfo.pl/f113/)
-   -   Pogromca konsol , czyli jak z zwyczajnego laptopa zrobic bestię do grania czyli eGPU (https://forum.cdrinfo.pl/f113/pogromca-konsol-czyli-jak-zwyczajnego-laptopa-zrobic-bestie-grania-czyli-egpu-96275/)

misiozol 04.03.2017 22:20

Pogromca konsol , czyli jak z zwyczajnego laptopa zrobic bestię do grania czyli eGPU
 
Ilość załączników: 3
Jako ze lubie konsole tak jak nasz Berion, ale i tez lubie miec swoje dane postanowilem obejsc problem kupna nowej konsoli ps4/xone a i bardzo mnie bolalo wydanie grubej kasy na zlozenie pc do gier. wiec wizja zrodzila calkiem przypadkiem i okazalo sie ze juz ktos to wynalazl i przyszly mi z pomoca chinske potrale aukcyjne okazuje sie ze jest kilka wersji i producentow, ale w zasadzie sprowadza sie to do 3 wersji , express card, ePCIm, i do PC na zwykle pci ;) , montaz banalnie prosty pare kabli+zasilacz+pare bibelotow i otrzymujemy pogromce konsol w cenie karty graficznej+zasilacz+eGPU , no ale nie jest tak kolorowo jestesmy ograniczeni przpustowoscia szyny w laptopie np. stary laptop ma 2.5G/s nowsze 5G/s cos jak PCI 16x w wersji 2.0 , w zupelnosci to wystarcza do NAJNOWSZYCH tytulow w jakosci ultra przy full HD . A na dole mala prezentacja obudowa z plexy sam wykonalem wiec prosze o wyrozumialosc bo kleilem plexe perwszy raz w zyciu :D

Załącznik 87524

Załącznik 87525

Załącznik 87526

Berion 04.03.2017 22:25

Jedyne co mi się w tym podoba to ten akryl. A nie, też nie, bo niestarannie wycięty i nie wypolerowany. ;p

Co to za tytuł? Co to za dywersja! :D

misiozol 04.03.2017 22:27

Co moge powiedziec zostalem dywersantem i przeszedlem na PC :D , co do ciecia mialem tylko nozyk :P

Berion 04.03.2017 22:35

Przykro patrzeć. ;}

misiozol 04.03.2017 22:40

Buhu... to nie patrz :P

seku 05.03.2017 11:15

powiem tak majstersztyk :-)
Ja tu obmyślam plan jak zminimalizować pobór mocy :-) i hałas przy nie traceniu na wydajności a kolega do lapka zapodaje 1080Ti no szacunek :-)

jak dla mnie wielki + za chęci i pomysł

minusy jak dla mnie za dużo kabli zew. zasilacz i pytanie jak się to będzie miało np. w maratonie 12h. grania nonstop

silne GPU to nie wszystko

misiozol 05.03.2017 14:58

Ilość załączników: 1
Kabli nie ma wlasnie tak jak sie tobie wydaje, jedyne kable to zasilacz della SX-280 taki jak na fotce no i w zasadzie to wszystko mozna by zec, ze wszystko jest czyste, polaczenie laptopa i karty jest za pomoca expresscard>hdmi no i podlaczenie do tv kablem hdmi . No i niestety nie jest to gtx1080 tylko gtx980 tak wyglada instalacja sterownika :D , odnosnie poboru mocy no to laptop pobiera ~60w karta ~200w co jest rozwiazaniem zdecydownie sensownym , niestety ograniczenie poboru pradu wiaze sie z kupnem nowej generacji grafiki ;)




Załącznik 87542

seku 07.03.2017 08:17

ja niestety nie wykorzystam iGPU Intel HD 630 bo niby MSI zrobiło sterownik pod WIn7 x64 ale coś kulawo chodzi
tj. www flash itp. jest ok Areo się odpaliło itp. chodzi Heroes 3 HD ale np. już Starcraft 2 się mi nie odpala pisze coś tam...
taki minusem tez jest to że np. mam XF-I Titanium Pro Championseries i dźwięk do monitora nie chce iść po HDMI a z GTX działa


a w tym pudełku z plexi nie masz za ciepło ? czy nie katowałeś kilka godzin nonstop ?
póki co GTX wraca do obudowy

EDIT: zgaduje że lapek z ery C2D czy już "i" ? daje rady taki procek do tak mocnego GPU ?
bo to raczej będzie wąskie gardło tak sie mi cos zdaje

misiozol 07.03.2017 09:00

Jest quad core Q9000 daje rade nawet nie za bardzo pierdnie przy fallout4 czy wiedzminie3 w ustawieniach ultra , jest ~20% uzycia CPU jak gram , co do temperatur GPU nie ma problemu, dla tej karty jakosc FullHD to jak spacerek po parku bo robi rozdzialke UHD w standardzie na 3 monitorach plus jedno hdmi :D ledwo co wiatraczki sie jej wlaczaja jak gram ;) ,Jesli o mnie idzie to tylko i wylacznie uzywam monitora/tv zewnetrznego , Pytanie ty mowisz o stacjonarnym PC ?

seku 07.03.2017 09:36

tak stacjonarnym :-) gdzie zmieszczę 6x DVD :-)

dziś mam czas i działam z sprzętem :-)
przyzwyczaiłem się do posiadania tylu nagrywarek na raz można wszystko nagrać i testować jednocześnie :-)

Ja mam HP 6440b i jako alternatywa do prac biurowych wystarcza mi idealnie :-)

wujooj 07.03.2017 10:02

Świetne rozwiązanie, jednak:
- jeżeli nie mam slotu expresscard to zostaje mi wersja pod mini pci-e
- wykorzystując mini pci-e muszę zabrać slot karcie wifi, czyli tracę wifi + bt w laptopie
- odłączając kartę wifi zmuszony jestem korzystać z kabla lub dokupić kartę na usb.
Idea bardzo dobra, ale tylko w przypadku laptopów z express card, a tego rozwiązania w nowszych sprzętach prawie nie ma...

misiozol 07.03.2017 14:59

Generalnie idea jest bardzo dobra bo mozemy z praktycznie z kazdego dziadka laptopa C2Duo zrobic maszyne do grania ktora rozwala ps4/xone nie wydajac przy tym fortuny na pc do grania , prawda z tym ze na express card wyglada to estetycznie, pomijam ze mozna dokupc maly pipsztyk na usb do wifi , wersja na mini pci tez da rade nie jest to takie eleganckie ale nie wydasz foruny na lapka wiec mamy kompromis ;)

ethar 11.03.2017 09:03

Moje pytanie pod jaki port w laptopie jest karta podłączona? Express Card mam rozumieć? A jak ktoś nie ma takiego portu w laptopie to jak to obejść?:P Express Card pod USB?:D

M@X 11.03.2017 09:29

O USB zapomnij, ma za małą przepustowość. Opcjonalnie mogłoby przejść z USB 3.0 jeśli port wspierałby Thunderbolt 3, bo tylko on zapewnia sensowną przepustowość.

misiozol 11.03.2017 10:08

Cytat:

Napisany przez ethar (Post 1379929)
Moje pytanie pod jaki port w laptopie jest karta podłączona? Express Card mam rozumieć? A jak ktoś nie ma takiego portu w laptopie to jak to obejść?:P Express Card pod USB?:D

A raczyles przeczytac caly pierwszy post czy obrazki zes tylko ogladal i myslal o :cycki: ?

Cytat:

Napisany przez M@X (Post 1379933)
O USB zapomnij, ma za małą przepustowość. Opcjonalnie mogłoby przejść z USB 3.0 jeśli port wspierałby Thunderbolt 3, bo tylko on zapewnia sensowną przepustowość.

Jak wyjdzie TB3 to "moze" zmienie laptopa ;) a na razie TB2 doskonale daje rade ale to zupelnie inna implementacja do mojej ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.