Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Gry na konsole (https://forum.cdrinfo.pl/f120/)
-   -   Crash Bandicoot N.Sane Trilogy (https://forum.cdrinfo.pl/f120/crash-bandicoot-n-sane-trilogy-96529/)

szczuru 02.07.2017 00:11

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
 
Brakowało mi tutaj tematu o tym remake-u :P Jak wrażenia? Ja skończyłem dziś trójkę i przyznam szczerze, że bawiłem się równie dobrze co 18-19 lat temu. Faktycznie, można narzekać na 30fps ale po co? Gra się świetnie, i tak jak wspominał Berion w innym temacie na PS4 "nie pro" gra chrupie (jeśli można tak nazwać jednorazowy spadek z 30 do 28 fps-ów) i to tylko w 1 miejscu - intro CB3 :P Co do samego odczucia poza funem to wydawała mi się trochę prostsza niż oryginał ale jest to chyba spowodowane tym, że pierwowzór ogrywałem "za dzieciaka". Jedynkę zostawiam sobie na koniec bo w głowie ciągle mam uraz jak cholernie był to trudny tytuł w porównaniu z innymi częściami. Stanowczo nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tą kompilację, biorąc pod uwagę, że nowa nie kosztuje jak inne tytuły ~200zł tylko ~150zł i to za 3 gry łącznie.

A teraz pora na WIELKI minus - Loadingi. WIECZNE, śmiem twierdzić, że dłuższe niż za czasów PSX-a (aż przypomina mi się narzekanie Nathana Drake'a z Uncharted 4 na Loadingi Crasha 1 :D ).Stanowczo jest to chyba najdłużej ładująca się gra na PS4, w którą dotychczas grałem. Sentyment i radość to trochę rekompensują ale jednak trochę wkurza...

A youkai of love 02.07.2017 11:10

Czekam na moją zamówioną przedpremierowo kopie, po to kupiłem, to dziadostwo, ps4. :P

szczuru 02.07.2017 12:20

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1386485)
Czekam na moją zamówioną przedpremierowo kopie

To taki problem jest z preorderami? Ja kupiłem od ręki w sklepie dzień przed premierą...

misiozol 02.07.2017 15:50

Preorder pewnie zrobiony w zatoce z piratami lol2

A youkai of love 02.07.2017 16:33

Powiedział co wiedział. xD Czekam na grę, jutro powinienem dostać.

Berion 03.07.2017 22:24

Trudno zrobić preorder w zatoce jak nie ma publicznych kxploitów i usrland exploitów na czymś nowszym niż zabytkowy 1.76... Podejrzewam też, że Crash wymaga fw co najmniej 4.50. Także ten, no, Misiozol, ty nie graj tyle na tym PC bo ewidentnie Ci szkodzi. ;p

- - -

Podobno walki z bossami zostały spowolnione prawie o połowę... A powinni jeszcze przyspieszyć (naprawdę niektóre były za wolne jak np. czekanie na zaminowanie podłogi przez Korteksa w CB3).

Nie podoba mi się ta nowa woda. Szczerze powiedziawszy to ładniejsza była na PSX... Ale może to tylko tak źle na screenach wygląda.

- - -

Jakby tak zarobili na tej trylogii to mogliby ugryźć CTR, CTTR i Basha (bo chyba całego Crasha sprzedano, nie?).

M@X 04.07.2017 04:10

Ta gra powstała prawie od zera - nie mieli nic O.O

http://www.spidersweb.pl/2017/07/cra...e-trilogy.html

:taktak:

A youkai of love 04.07.2017 09:58

W poziomie Hog Wild, ostatniego pieczonego świniaka powtarzałem coś około 20 razy. xD W wersji na PS1 cały poziom ograny za pierwszym podejściem czyli coś nie halo.

misiozol 04.07.2017 11:23

Cytat:

Napisany przez Berion (Post 1386575)
Trudno zrobić preorder w zatoce jak nie ma publicznych kxploitów i usrland exploitów na czymś nowszym niż zabytkowy 1.76... Podejrzewam też, że Crash wymaga fw co najmniej 4.50.

Bla bla , wiem o tym doskonale ze nie ma i nie mozna zakupic alternatywnie, a ty jestes rozrywkowy jak worek kartofli :P

A youkai of love 04.07.2017 12:37

Crash wymaga 4.55 minimalnie. :D

Berion 04.07.2017 20:57

@Misiozol
To ja nie rozumiem teraz co napisałeś uprzednio i po co. :hmm:


@M@X
Nawet jakby mieli to i tak byłoby bezużyteczne. Tekstury są za małe aby z nimi coś zrobić (mogłyby służyć co najwyżej za szablon dla grafików). Obiekty zupełnie inną geometrię, nierozszerzalną na obecny stopień skomplikowania (łatwiej byłoby zrobić od nowa niż wzbogacać stare, zakładając że w ogóle konwersja formatów przebiegłaby bezdefektowo). Szkielety animacji tak samo bo dostosowane do obiektów na PSX.

Także mam wielki szacunek dla, gównianego przecież, studia jakim jest Vicarious Visions. Patrząc po YT to odwzorowali poziomy rewelacyjnie. Nie idealnie, nie wszystkie tekstury mi się podobają (np. mama miśka ma beznadziejny ryj teraz albo podłoga z TNT podczas walki z Ripper Roo), ale ogólnie rzecz biorąc jest więcej niż ok.


@Haker120/@Szczuru
A jak fizyka? Kolizje i poruszanie się są identyczne jak na PSX? Są wszystkie ruchy? Czy są "martwe strefy" w poziomach gdzie nie dorzucono blokerów (np. w CB1 można było wejść na linę mostu i nie męczyć się ze skakaniem po drewienkach)?

szczuru 04.07.2017 21:45

@Berion, po linie można dalej iść ale można z niej też spaść (za most). ja odruchowo gram na dpadzie i gra się okej :D Aczkolwiek zauważyłem, że np w CB3 nie mogę poziomów "motorowych" przejść używając dpada (sterując nimi Crash nie zawsze chciał wykonać drift) - grając analogiem nie ma takiego problemu. Parę osób w internetach narzeka na sterowanie w CB3 w poziomach z motorówką (tam, gdzie grało się Coco) - ja nie uświadczyłem żadnych anomalii - gram dpadem i jest git :D

damian1994 15.07.2017 16:51

Berion, Crasha zrobiło Vicarious Visions :P. Goście od Spider-Mana Enter Electro z PSX.

Berion 15.07.2017 18:36

Myślałem o czym innym, a napisałem co innego. Ale Vicarious Visions to też kiepski studio. ;p

A youkai of love 19.07.2017 20:01

Kupiłem jakąś grę na ps4 za 60zł i wymieniłem połamane pudełko. xD Samo VV zrobiło całkiem niezłe Crash XS aka Huge Adventure i Crash 2: N-Tranced na GBA.


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 12:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.