Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Napędy optyczne Blu-ray, Ultra HD Blu-ray, HD DVD (https://forum.cdrinfo.pl/f107/)
-   -   Błąd podczas nagrywania pliku iso na bd 50 GB (https://forum.cdrinfo.pl/f107/blad-podczas-nagrywania-pliku-iso-bd-50-gb-96587/)

dominikzw 05.08.2017 18:39

Błąd podczas nagrywania pliku iso na bd 50 GB
 
Ilość załączników: 1
Witam
Nie wiem czemu ale nie mogę nagrać pliku iso filmu na płytę bd 50.
Film bd o wielkości 31,2 gb przerobiłem na iso przez imgburn. Następnie próbowałem nagrać to iso przez nero i po około 80% dostałem komunikat - błąd nagrywania.
Spróbowałem ten sam plik nagrać przez imgburn. Niestety podczas nagrywania wyskoczyły komunikaty:"Failed to Write Sectors 12625728 - 12625759 - Reason: Write Error".

Problem występuje na nowej płycie bd wielokrotnego zapisu verbatima.
Pomyślałem że może jest źle wykonany plik iso, ale gdy go zamontuje jako wirtualny napęd to film odtwarza się bez problemu.

Wcześniej filmy 23 gb nagrywałem bez żadnego problemu w tem sam sposób na płytę bd 25 wielokrotnego zapisu (robiłem obraż iso przez imgburn, a następnie przez nero - nagrać plik iso - nagrywałem).

Reasumując źle nagrywam bd 50 ? czy może jest problem z płytą bd 50 wielokrotnego zapisu? Plik z zapisu przesyłam w załączeniu. Przy próbie odtwarzania w odtwarzaczu blu-ray oczywiście film się zawiesza.

Dziękuje za pomoc

czary2mary 05.08.2017 19:09

Przyczyn może być wiele ..

Zaraz po przejściu na drugą warstwę zaczynają się problemu z zapisem i pojawiają się błędy .

Pierwszy i główny podejrzany to Samsung SN-506BB - to bardzo nieudane konstrukcje ,bardzo szybko lasery od BluRay tracą moc i często mają problemy z zapisem BD-R DL i BD-RE DL gdzie potrzebna jest bardzo duża moc i precyzyjna praca optyki .

Może być też problem z płytą BD-RE - zużywają się z każdym użyciem i kasowaniem i łatwiej o błędy , również są dużo bardziej awaryjne jak nośniki jednorazowe BD-R
Spróbuj pełnego całkowitego skasowania nośnika i potem spróbuj jeszcze raz nagrać .

dominikzw 05.08.2017 19:11

Problemem może być to że plik iso był na dysku zewnętrznym który jest podłączony kablem usb ?

Chciałem sprawdzić płytę czy przypadkiem nie jest uszkodzona. Nie znam żadnego programu więc wynalazłem taki: Opti Drive Control 1.7 - ale wyskauje mi błąd "No suitable disc inserted". Nie wiem co jest grane....

Skopiuje plik na dysk ssd komputera z z niego spróbuje nagrać jeszcze raz na bd 50.

czary2mary 05.08.2017 19:18

Możesz wykonać pełne skasowanie w ImgBurn , Nero Speed Disc , czy Nero Burning ROM .

Jeżeli masz komunikat o braku , niewłaściwym dysku to wygląda na jakieś jego uszkodzenie lub niesfinalizowany nośnik lub błędnie zapisany .
Zacząłbym od pełnego wyczyszczenia nośnika BD-RE DL .

dominikzw 05.08.2017 19:22

Programem imgburn zrobilem czyszczenie pelne, dam znac jaki efekt

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

misiozol 05.08.2017 19:34

Takie pytanie, ile razy juz uzyles tej plyty BD-RW DL ?

dominikzw 05.08.2017 19:37

Wczoraj kupilem, dzisiaj pierwszy raz nagralem przez nero i błąd. Druga próba przez img i błąd. Teraz mam włączone pełne czyszczenie

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

misiozol 05.08.2017 19:39

Nie to zebym byl pesymista :P , ale u mnie plyta RW podzialala doslownie jeden raz i to markowa panasonica :D

dominikzw 05.08.2017 19:40

Mam bd25 re maxell i jest nagrywana juz chyba z 20 razy i zero problemów

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

misiozol 05.08.2017 19:46

Hmm... no OK to jestes szczesliwiec , widac po logu ze jest problem juz po zmianie warstwy na druga, co mi przychodzi do glowy to wyprobowac na innym sprzecie wykluczysz w ten sposob plyte ;)

dominikzw 05.08.2017 19:47

Wlasnie problem w tym ze nie mam gdzie. Jak wyzeruje plyte to tym programem opti drivd control albo innym moge sprawdzic czy to nie wina płyty?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

dominikzw 05.08.2017 20:00

Ilość załączników: 2
Podczas czyszczenia w 45% jest komunikat. Plik w załączeniu.
Hmmm co teraz?

Wysypało masę błędów. plik 03. To że nie może wykonać skasowania pełnego oznacza że płyta jest uszkodzona czy jest ryzyko że napęd nie odpowiada tej płycie? Bo nie wiem czy nie reklamować płyty, tylko nie chce wyjść na bałwana....

czary2mary 05.08.2017 20:20

Cytat:

Napisany przez dominikzw (Post 1388267)
Podczas czyszczenia w 45% jest komunikat. Plik w załączeniu.
Hmmm co teraz?

Wysypało masę błędów. plik 03. To że nie może wykonać skasowania pełnego oznacza że płyta jest uszkodzona czy jest ryzyko że napęd nie odpowiada tej płycie? Bo nie wiem czy nie reklamować płyty, tylko nie chce wyjść na bałwana....

Bardziej to wygląda jednak na problem z napędem - te modele często maja problem z nośnikami BD-R DL i BD-RE DL ..
Najprościej było by sprawdzić płytę i całkowite kasowanie nośnika na lepszym napędzie - typu 5.25 LiteOn iHBS , Pioneer BDR , LG -BH\WH

dominikzw 05.08.2017 20:28

Kupilem taki napęd bo tylko taki pasuje mi do laptopa, cena zewnętrznego na usb byla po prostu pozwalająca. Czyli muszę na innym napędzie sprawdzic te plyte, będę myślał.

Mam do Was inne w takim razie pytanie: do tej pory film nagrywaldm na bd i odtwarzalem na bluray na kinie domowym 5.1. Czy jak kabel hdmi podlacze bezposrednio zamiast do bluray tylko do laptopa i uruchomie film to jakosc obrazu i dźwięku będzie taka sama czy będzie gorzej i nie będzie dzwieku 5.1? Wiem ze pytanie z innej beczki no als moze będziecie wiedzieć. Dziękuję

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

czary2mary 05.08.2017 20:48

Cytat:

Napisany przez dominikzw (Post 1388269)
Kupilem taki napęd bo tylko taki pasuje mi do laptopa, cena zewnętrznego na usb byla po prostu pozwalająca. Czyli muszę na innym napędzie sprawdzic te plyte, będę myślał.

Mam do Was inne w takim razie pytanie: do tej pory film nagrywaldm na bd i odtwarzalem na bluray na kinie domowym 5.1. Czy jak kabel hdmi podlacze bezposrednio zamiast do bluray tylko do laptopa i uruchomie film to jakosc obrazu i dźwięku będzie taka sama czy będzie gorzej i nie będzie dzwieku 5.1? Wiem ze pytanie z innej beczki no als moze będziecie wiedzieć. Dziękuję

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli player PC BluRay obsługuje dźwięk 5.1 (np. nowsze pełne wersje Power DVD) to obraz i dźwięk powinien teoretycznie wychodzić w podobnej jakości .


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.