Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Audio/Stacjonarne nagrywarki i nośniki CD-R Audio (https://forum.cdrinfo.pl/f112/)
-   -   Płyta nagrana CD-R rożni się jakoscią nagrania w stosunku do orginału? (https://forum.cdrinfo.pl/f112/plyta-nagrana-cd-r-rozni-sie-jakoscia-nagrania-stosunku-orginalu-96650/)

artiz666 03.09.2017 20:26

Mam takie pytanie bo jestescie obeznani. Czy waszym zdaniem muzyka- płyta nagrana CD-R rożni się jakoscią nagrania w stosunku do orginału?

mikhnal 03.09.2017 20:50

Zawsze się różni.

Poza tym to nie ten dział na takie pytania.

czary2mary 04.09.2017 10:13

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu
 
Wiele czynników ma wpływ na to jak nam zagra kopia audio CD-R .
Ważne jest stan płyty kopiowanej , ripper , kodeki , napęd do odczytu , napęd do zapisu , program nagrywający , jakość nośnika CD-R , sprzęt odtwarzający nagrany CD-R Audio..itp itd
Zdarza się że nagrany CD-R brzmi inaczej na każdym z 10 player CD bo każdy sprzęt ma inny odczyt \chipset , oprogramowanie \przetwornik itp itd .

misiozol 04.09.2017 20:34

A ja bym sie nie zgodzil, jesli plyta nie ma zabezpieczen ani zadnych cudactw to bedzie kopia 1:1 bo to jest kopia cyfrowa i sa same 1 i 0 i dokladnie w takiej samej kolejnosci odtworzone , pomijam tu jakies wady plyty zniszczenia fizyczne itd jesli natomiast idzie o sam dzwiek to sie zgodze jak najbardziej ze co sprzet bedzie brzmiec inaczej

mikhnal 04.09.2017 20:37

Mylisz się, dane audio nie mają korekcji i różne napędy różnie te dane odczytają.

grzeniu 04.09.2017 20:52

W pytaniu nie ma, że chodzi o kopię 1:1, więc pytanie ogólne.
Przy kopii nie ma kwestii kodeków i ripperów, bo można zrobić w locie i jedzie na żywca bit po bicie.
Danych korekcyjnych nie mają też oryginały, więc teoretycznie oryginał też może być czytany inaczej w każdym playerze.

MT2 04.09.2017 20:56

Jeżeli płyta została zgrania jakimś porządnym ripperem (z poprawnym offsetem, sprawdzeniem przerw, obsługą AccurateRip i CTDB) do bezstratnego formatu, to po poprawnym nagraniu (używając pliku .cue z przerwami) płyta będzie IMO kopią 1:1.

mgit 04.09.2017 21:06

Należy zadać pytanie... czy jest się w stanie odróżnić wersję odtwarzaną z nośnika tłoczonego od wersji nagranej na zwykłej nagrywarce... :hmm:

Zakładając, że nie odtwarzamy na porządnym sprzęcie, a np. słuchawkach za 80 zł... lub mniej...

Jak się głębiej zastanowić, czasy CDAUDIO minęły... aktualnie do łask coraz śmielej wracają płaty gramofonowe dla audiofili, i spotify dla reszty...

grzeniu 04.09.2017 21:16

Na popierdółkach za parę pln możesz się zastanowić, czy odróżnisz mp3 :szczerb:

artiz666 04.09.2017 21:28

Sprzęt to słuchawki senki hd600+ wzmacniacz słuchawkowy feniks audio+ CD Denon DCD1510AE.
Cz

grzeniu 04.09.2017 21:55

Zrób kolego obiektywny test i podziel się wnioskami. Słowo obiektywny jest tu kluczowe.
To odwieczne pytanie o wyższości świąt wielkiej nocy nad świętami bożego narodzenia.

Teoria mówi, że kopia 1:1 (czyli bit po bicie) musi zapewnić że będzie tak samo, ale... no i tu zaczynają się schody. Zauważ, że nawet oryginał nówka z pudełka nieśmigana, odtworzony ileś razy nie musi już brzmieć tak samo. Im głębiej w las, tym więcej drzew.

misiozol 04.09.2017 22:06

Zostaje sekcja zwlok lol2

Arepo 04.09.2017 22:50

Panowie, temat był tyle razy był wałkowany, a widzę pewnie chaos w postach ;)

Można wykonać bez problemu kopię 1:1 płyty tłoczonej na CD-R. Jednak przy odczycie na stacjonarnym odtwarzaczu ze względu na błędy jitter (niedokładne wypalenie pitów) sygnał zostanie zdegradowany po przejściu przez konwerter D/A. Czyli biorąc pod uwagę "ułomność" płyt CD-R, nie uzyskamy tak dobrej jakości dźwięku jak z płyty tłoczonej. Tutaj jest przykładowe porównanie.

Można ten problem obejść, odtwarzając zgrany 1:1 sygnał nie z nośnika CD-R, a np.: DAC'a czy zwykłego komputera.

czary2mary 05.09.2017 07:10

Ilość załączników: 6
Również wytłoczona płyta CD-ROM Audio jest obarczona " błędami odczytu" i zniekształceniami sygnału (jitter) więc chyba różnica w odczycie , ilości błędów płyty CD-ROM Audio i kopia CD-R Audio powodują rożne "brzmienie" że tak to nazwę .
Powiem szczerze że mi osobiście bardzo ciężko na sprzęcie średniej klasy Pioneer i Denon usłyszeć jakiekolwiek różnice na moich kopiach CD-R .
Jedynie w przypadku bardzo dużych błędów i fatalnych jakościowo płyt CD-R wydaje mi się że udaje mi się usłyszeć problemy typu "góra brzmi fatalnie"

Przetestowana nowa płyta wytwórni Sony Music wytłoczona w polskiej tłoczni Takt .

BenQ DW1620

Załącznik 102412

Załącznik 102413



BenQ DW1640

Załącznik 102414

Załącznik 102415



BenQ DW1650

Załącznik 102416

Załącznik 102417


Jak widać jakość tłoczenia nie powala , wiele osób dziś stara się kupować wydania japońskie podobno najlepiej wytłoczone i " brzmiące "

M@X 05.09.2017 07:16

Cytat:

Napisany przez artiz666 (Post 1389825)
Sprzęt to słuchawki senki hd600+ wzmacniacz słuchawkowy feniks audio+ CD Denon DCD1510AE.
Cz

Wszyscy "audiofile" których spotkałem wymiękali na ślepym teście, więc wyluzuj - prawdopodobnie nie usłyszysz żadnej różnicy. Korzystam z B&O H9 które są tak półkę wyżej niż HD600+ i różnicy między CD Audio a ALAC nie ma żadnej jak dla mnie :spoko:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 05:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.