Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   PS2 z Network AdaptOrem (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ps2-network-adaptorem-96657/)

Bartek^ 10.09.2017 15:32

PS2 z Network AdaptOrem
 
Cześć,

Konsekwentnie zwiększam swój "park maszynowy", o kolejne zabawki i tym razem trafiła mi się chińska podróba NA. Dokupiłem za grosze PS2 Fat (SCPH 3004) i na chwilę obecną dysponuję tylko jednym dyskiem ATA. Jest to Seagate ST310014ACE (10GB), który wcześniej był w Xbox Classic i jest kompatybilny zgodnie z listą z sieci. Przed inwestycją w większego twardziela chcę sprawdzić czy działa NA. Wszystko połączyłem ze sobą, bo wyczytałem, że za pomocą uLE (bodajże 4.42) i jego narzędzia HDD manager mogę sformatować i usunąć partycje, których jak wiemy na xboxowym dysku jest od groma. ;]
I tu pojawia się problem; uLE nie widzi dysku, ale go szuka na starcie próbując wczytać moduły. Trochę to za każdym razem trwa, ale kończy się na niczym. Wyczytałem, że zworkę należy ustawić na MASTER co zrobiłem.
Zdaję sobie sprawę, że jest to chiński "zamiennik", ale może coś zrobiłem źle wcześniej, lub HDD manager nie może tego zrobić i będę musiał wyciągać swoją starą "cegłę". ;-)
Jakieś pomysły, rady? Ktoś coś?

Pozdrawiam,

A youkai of love 10.09.2017 16:43

Czy odblokowałeś HDD? Xbox niemodowany wymaga zablokowanego HDD a odblokować można tylko w konsoli (xbox) z której się wyjęło taki HDD.

Bartek^ 10.09.2017 17:07

Cytat:

Napisany przez Haker120 (Post 1390131)
Czy odblokowałeś HDD? Xbox niemodowany wymaga zablokowanego HDD a odblokować można tylko w konsoli (xbox) z której się wyjęło taki HDD.

Xboxa kupiłem przerobionego chipem więc zakładam, że dysk jest już odblokowany. Jak najszybciej to sprawdzić?

A youkai of love 10.09.2017 17:43

Pod PC sformatuj, najlepiej programem winhiip i od razu gry wrzuć. Jak się nie da sformatować to zablokowany.

Berion 10.09.2017 18:12

XC używa MBR z FATX, a PS2 MBR/APA z PFS, więc partycji z poziomu PS2 nie usuniesz bo uLE w ogóle tego nie zrozumie. Najlepiej na PC sformatować.

I tak jak radzi Haker120, być może jest zblokowany skoro uLE w ogóle nie widzi dysku. To, że ktoś miał modchip nie oznacza, że jego fw pozwalał na nieblokowanie i że ktoś specjalnie odblokował. To nawet wręcz mało prawdopodobne bo żeby to zrobić trzeba się tym interesować/o tym wiedzieć. ;)

Odblokować można dashboardem takim jak XBMC lub UX. Na PC to raczej ciężko bo raz, że trzeba znać ata password i master ata password to jeszcze mało który dzisiejszy kontroler IDE na to pozwoli.

Bartek^ 10.09.2017 18:48

OK, w takim razie czas na kolejne zakupy. Tym razem dysk ATA.

BTW jak wgrywać dane na HDD? Przez złącze ethernetowe w NA?

szczuru 10.09.2017 19:02

Przez FTP, przez USB itp - aczkolwiek jeśli pytasz o gry to najszybszym sposobem jest podłączenie dysku do PC i wgrywaniem gier używając WinHIIP, można też przez SMB ale idzie bardzo wolno.

misiozol 10.09.2017 22:03

A najlepiej to olac kupic dysk na sata chyba ze takowy posiadasz i chinczyka NA ze zlaczem sata ;)

Bartek^ 11.09.2017 21:38

FTP brzmi bardzo dobrze. Mam Malinkę więc będę próbował przez nią. :-D Ostatnie pytanie: czy potrzebne są specjalne "sanki" czy wystarczą z 2,5 na 3,5 cala?

szczuru 11.09.2017 23:00

Powinno wystarczyć, bo jak wsadzasz tam 3,5" to i tak ma trochę luzu ;)

Bartek^ 13.09.2017 05:53

Dysk zamówiony. 250 GB powinno wystarczyć. Jest jeszcze jedna sprawa - wiatrak. Pracuje głośno i wypadałoby go wymienić. Konsoli jeszcze nie rozkręcałem więc nie wiem: jaki będzie pasował? Zwykły 70x70 czy musi być jakiś "specjalny"?

Bartek^ 16.09.2017 06:20

OK, dysk działa. Sformatowałem go HDLoaderem 0.8C i na próbę zripowałem jedną grę. Niestety dalej nie widzi go uLE. Co może być tego przyczyną?

misiozol 16.09.2017 09:00

Uzyj Winhiip :P

Bartek^ 16.09.2017 17:27

Fak! Więc znów będę musiał wyciągnąć starego klamota, podłączyć do monitora, rozkręcić boczny panel, wyjąć HDD z PS2, zamontować dysk, uruchomić windę, przerzucić Winhiip, sformatować, wyjąć dysk z PC, założyć z NA do PS2...

No, ale czego się nie robi dla wygodnego grania w gierki. :-D

misiozol 16.09.2017 17:50

Nie zegnaj sie z nim tak szybko bo najlepiej wgrac z nim wszystko + i gry itd. a jeszcze lepiej wgrac hakowany obraz dzieki ktoremu masz odpalany opl z hdd czyli hakowany browser 2.0 , a jeszcze lepiej zrobic to co napisalem w poscie nr.8 i zapomniec o starym gracie ;)


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 17:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.