Forum CDRinfo.pl

Forum CDRinfo.pl (https://forum.cdrinfo.pl/)
-   Hardware (https://forum.cdrinfo.pl/f105/)
-   -   Którą PS2 wybrać - help :] (https://forum.cdrinfo.pl/f105/ktora-ps2-wybrac-help-96763/)

Meanthord 19.10.2017 18:38

Którą PS2 wybrać - help :]
 
Hejka stare pierniki ;P.

Posiadam dwie PS2 slim - jedna to 77004 (oddzielny zasilacz, napis "Ripper 3.41" przy bootowaniu gier), druga to 9004 z wewnętrznym zasilaczem i napisem "modbo" podczas ładowania.

Dwie mi niepotrzebne. Zakładając, że jedną z nich chciałbym sobie zostawić, a druga gdzieś wydać w świat mam pytanie - która z nich będzie "lepsza"? Zakładając, że lasery w nich są mniej więcej w takim stopniu zużycia, którą z nich lepiej sobie zachować biorąc pod uwagę: trwałość modelu, rodzaj chipa czy "lubienie się" z FMCB?

Wszelkie uwagi mile widziane.

mgit 19.10.2017 19:00

Wywal obie - i kup bez przeróbki za grosze... :taktak:

Meanthord 19.10.2017 19:10

A czy odpowie ktoś, kto ma merytoryczną wiedzę? :)

mgit 19.10.2017 19:22

Cytat:

Napisany przez Meanthord (Post 1392514)
A czy odpowie ktoś, kto ma merytoryczną wiedzę? :)

To jest bardzo merytoryczne - nowa koszt 150 zł... zerowe zużycie lasera :taktak:

Ripper oraz mobo to rodzaj przeróbki - efekt działania ten sam... więc wróżenie z fusów... ponadto skąd pewność jednakowego zużycia lasera?

Meanthord 19.10.2017 19:37

Nie wiem czy to nie jałowe wdawanie się w dyskusję... ale odpowiem.
Uściślij jeśli łaska co rozumiesz pod pojęciem "nowej" PS2 za 150 zł. Nowej w sensie kupno używanej z nowym laserem czy kupno fabrycznie nowej, która u kolekcjonerów kosztuje ~ 2000 zł? Jaki byłby w tym cel skoro - jeśli już idziemy tą drogą - mógłbym kupić sam laser i wstawić do jednej z konsol, które posiadam?

Efekt działania chipów pewnie jest ten sam... ale miło byłoby wiedzieć np. czy ORYGINALNY ripper faktycznie meldował się wyświetleniem odpowiedniego napisu czy jest to jakaś podróbka. Dla osób nie lubiących bawić się w takie szczegóły jest to pewnie nieistotne, ale skoro zadałem tego rodzaju pytanie, to można mniemać, że interesują mnie takie drobiazgi. Np. z tego co słyszałem, niektóre chipy niezbyt lubią się z FMCB, który jest mi z kolei niezbędny w kontekście emulacji.

Dalej - nie mam pewności co do zużycia lasera w jednej i drugiej konsoli, zwłaszcza, że obydwie były kupowane onegdaj jako używane. Obydwie uruchamiają bez problemów wszystkie gry, więc dlatego napisałem "zakładam podobny stopień zużycia". Pewności 100% nie mam - jest ryzyko, jest zabawa ;). Mimo wszystko nie lubię trzymać dublujących się sprzętów w domu, stąd chęć "oczyszczenia" miejsca ;).

Sam więc widzisz, że różnych czynników jest cała masa, więc rada "sprzedaj obydwie i kup trzecią" jest tutaj całkowicie bezsensowna.

Berion 19.10.2017 19:40

@Meanthord

SCPH-7*
+ zasilacz na zewnątrz; jak umrze łatwo wymienić
+ Ripper 3.41 stary dobry klon Matrix'a
+ konsola ładniejsza od SCPH-9*
- zasilacz na zewnątrz to dodatkowy tobołek

SCPH-9*
wszystko jak wyżej tylko na odwrót. ;]


PS: A co do lasera to nigdy nie wiadomo jak były używane. Logika podpowiada, że starsza konsola to laser w gorszym stanie, ale ilości przepracowanych godzin mogą być różne bo ludzie są różni. Jeden gra 12h dziennie, a inny kilka w tygodniu. Jeden na płytach kryształ, inny na podstawkach pod piwo.

PPS: Tak, ale pierwsze Modbo 7xx też wyświetlały Ripper. ;p

A youkai of love 19.10.2017 19:42

Wypal grę na ps1 i sprawdź, do wyboru wersja NTSC Crash 2 i 3, czemu te? Jak chip, niezależnie czy klon czy klon klona, uruchomi jedną, zakładając że tylko jedną wypalisz, z dwóch Crash'ów z poprawnym ułożeniem obrazu, zostaw tę, na 90% stawiam że konsola z modbo odpali, nawet jak obraz będzie przesunięty do góry, na klonie klona Rippera 3.41 gry z ps1 na 100% będą problematyczne i bez loga PS1.

@Bełion, nie siej defetyzmu, wygląd to akurat osobista sprawa. xD Liczy się czy odpali gry NTSC z PS1, Ripper 3.41 tak się składa to klon klona o badziewnej jakości, dzisiaj tylko można w miare Modbo760 dostać. Ten Ripper 3.41 to gniot, nie ma menu i gry z ps1 nie wszystkie ładuje i obciąża laser czego kloniaste modbo nie robi, miałem oba chipy, konsole z 'gównianymi' modbo mam do dziś a 2 z 'super' Ripperem 3.41 zjarały mi się.

Jolek 19.10.2017 19:47

Nigdy nie miałem żadnego chipa, ale chyba nawet z nim FMCB "nie pójdzie" na SCPH-9000X z podwoziem R:
https://s4.postimg.io/q0g90nn99/SCPH..._1_Aasmall.png

Jednakże FMCB nie jest potrzebny to uruchomienia jakiejkolwiek aplikacji homebrew.

Berion 19.10.2017 19:54

@Haker120
Forsuję swój gust.

Nie gram i nie grałem w gry dla PSX na PS2, więc się na ten temat nie wypowiadałem. ;) Zaś menu w Modbo zapamiętałem jako killswitch (tylko już nie pamiętam przy okazji którego, podróbek 7xx czy wszystkich v4). :P

Ale cieszę się, że mamy nowego eksperta, który mnie wkrótce zastąpi. ;)
Nie ironizuję.

Meanthord 19.10.2017 19:56

Dziękuję bardzo za wskazówki! Po szybkich testach (Tekken 3 NTSC, Crasha akurat zabrakło :P) - co się okazuje... na konsoli 77004 z Ripperem 3.41 gra się uruchamia bez loga PSX, z obrazem przesuniętym do góry (to jeszcze można byłoby pewnie jakoś wyrównać), ale prędkość działania gry, to 50 klatek! Gra NTSC działająca w prędkości PAL? Jakiś wyższy poziom abstrakcji dla mnie...

Ta sama gra odpalona na 90004 z modbo - pokazane logo PSX przy bootowaniu, ekran wycentrowany, prędkość 60 klatek (3xewgf Jina prawie siadło ;P).

Chyba już wiem jaką konsolę wydam za mąż ;).

fera2 - to jak odpalić homebrew bez FMCB?

A youkai of love 19.10.2017 19:58

Ja się wypowiadam tylko jak wiem coś na dany temat. To killswitch to prawda ale nigdy żadne modbo760, czy to first clone, czy kolejne nie zjarały mi się, za to parę wspaniałych Ripperów już tak, nawet jeden 2: Gold. No i super @Meanthord, ps2 z chipem najłatwiej sprawdzić grą z ps1, dzięki za info o Tekken 3. ;)

Berion 19.10.2017 19:58

@Meanthord
DEV1, DEV2, DEV3, SM, płyta.

A youkai of love 19.10.2017 20:03

@Meanthord, miej na uwadze, że problem na 77004 będzie tylko dla gier ps1, dla gier ps2 oba chipy działają tak samo, chinolom nie chciało się fixować ps1 mode. xD

Meanthord 19.10.2017 20:03

Chyba jedyne forum, na którym można dostać merytoryczną, kulturalną odpowiedź. Dzięki chłopaki, niech wam bozia w dzieciach wynagrodzi ;P.

Berion 19.10.2017 20:08

I w żonach. ;p

Jolek 19.10.2017 20:11

Tak jak napisał Berion.
Najpierw chyba trzeba wypalić płytę z uLe aby to wszystko (te programy) powrzucać na kartę pamięci.
Niektóre chipy (z ToxicOS) chyba nawet miały możliwość uruchomienia programu z USB (po wrzuceniu sterowników USB).

Płytę z uLe znajdziesz tutaj:
http://psx-scene.com/forums/f113/uno...v4-42-a-37242/.
Znajdź "uLE v4.38 boot DVD ISO.zip" i wypal na płytę.

Berion 19.10.2017 20:22

@Fera
Ale po co jak jest AIO, też uLE jest w nim bootowalny, a jest "wszystkomający". :p

Jolek 19.10.2017 20:51

No i będzie o jednego testera więcej dla nowego AIO 1.5. ;)

Berion 19.10.2017 21:19

Czytasz w myślach. :czar:


Wszystkie czasy w strefie CET. Aktualna godzina: 13:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.11
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions Inc.